1. YAZARLAR

  2. Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

  3. AK PARTİ’DE HUZUR VAR MI ?
Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

AK PARTİ’DE HUZUR VAR MI ?

A+A-

Dışarıdan bakıldığında elbette fazla bir şey görünmüyor. Ama içerisine girdiğinizde durumun hiçte öyle olmadığını kolayca farkediyorsunuz.. Parti içi muhalefet yıllardan beri sessizdir, bunu çok iyi bilirim. Ama derinden iyi çalışır.. Bunun için de partide söylentilerin önüne asla geçilmez..

Bu gizli parçalanmışlık kabul edilmese de, partide herkes tarafından bilinir. Ama bir türlü bütünleşme sağlanamaz..Suyun başında olanlar hep kıskanılır, suya yanaştırılmayanlar hep gizli muhalefette kalır.. İşin içine birde cemaat ayrılığı girince, aslında AK Parti’de işlerin hiç te eskisi gibi olmayacağı rahatlıkla görülecektir..

Sayın Fatma Şahin bu sıkıntıyı sona erdirecek hamleyi yapabilir mi, parçaları bütünleştirme adına ne gibi girişimlerde bulunabilir bilemem.. Bildiğim tek şey, gerek merkez ilçelerde, gerekse de İslahiye, Nurdağı ve Oğuzeli’nde sıkıntının seçime kadar süreceğidir.. Bu üç ilçede adaylar konusunda öyle kırılmalar oldu ki, Fatma Şahin’in toparlama ihtimali oldukça zayıf gözüküyor.. Zaten Nurdağı ve İslahiye’de partiden kopmalar bunun işaretidir.. İlerleyen haftalarda gelişmeler hakkında ayrıntıları yine sizlerle paylayacağım..

KIZIL HEP AYNI KIZIL

Sözüm İbrahim Kızıl için.. Yıllardır kendine özgü yöntemleriyle yoluna devam ediyor. Bu şehrin markası Gaziantepspor kulübünü yönetiyor..  İyi yönetmiyor bu doğru, ama yine de yönetiyor..

Bir gerçek daha varki, değişmiyor.. Sayın Kızıl’ı 8 yıldan beri tanırım, ilk yılım özelliklerini ve gerçek yönünü tanımak ve öğrenmekle geçti. Daha sonra yaptığı yanlışları, kardeşlerinin hatalarını görüp yazdım. Elbette kötü oldum. Başıma gelmedik şey kalmadı.. Satılık kalem bile yapıldım.. Ama ne yaptığımı bildiğimden, inancımdan çizgimden taviz vermeyerek yılmadan yoluma devam ettim.. Hep yazdım, hep kötü oldum.. Yazdığım her şey Gaziantepspor’un menfaatleri gereği çok önemliydi, ama kimse dikkate almadı..

Aksine bunu benim kişisel meselem şeklinde değerlendirdiler.. Siyasetçisi, bürokratı, belediye başkanı, milletvekilleri, iş adamı, sanayicisi ve medyası dahil büyük bir kesim, Kızıl için yazdıklarımı ciddiye almadı.. Aldıysa da umursamadı.. Ve adeta tek başına bırakıldım yıllar boyu… Neyseki şehrin gerçek sahipleri olan sessiz çoğunluk anlıyordu beni.. Verdiğim mesajlar yerini buluyordu..

Sonunda yıllarca Gaziantepspor’daki gidişata seyirci kalanlar aniden DEĞİŞİVERDİLER.. Birden bire işin başından beri DEĞİŞMEYEN İbrahim Kızıl’ın bırakması gerektiğini söylediler.. Toplantılar yapıldı, hesaplar kitaplar yapıldı ve yıllardır seyirci kala kala bu noktaya getirdikleri İbrahim Kızıl’a gitmesini söylediler.. Ama bir gerçek vardı, İbrahim Kızıl’ı tanımıyorlardı.. Şehirdeki her meseleye yüzeysel bakarak yanlış-doğru rahatça kararlar alanlar, siyasi güç nedeniyle her istediğini yaptırmaya alışık olanlar, bu işin kolayca üstesinden geleceklerine inandılar..q

DEĞİŞMEDİ - GELİŞTİ

Ayrıntılara girmeme gerek yok çünkü hepsini yazdım.. Hepsini biliyorsunuz.. Sonuçta dün genel kurul yapıldı ve beğensek de beğenmesek de İbrahim Kızıl, salondan kulüp başkanı olarak çıktı.. Listesini değiştirdi bilindik ve yıpranan isimlerin yerine farklı isimler kattı. Yönetimine birde tanınmış avukat olan Saliha Kübra Kabali’yi aldı.. Tecrübeli Erdoğan Süyür’ü kattı. Dahası bu güne kadar kulüp tesislerinin yemekhanesinde yapılan kongrelerden sonra ilk kez Gaziantepspor’a yaraşır şekilde Dedeman otelde, hemde gayet mükemmel dizayn edilmiş salonda gerçekleştirdi.. Celal Doğan döneminden beri hasret kalınan görüntü, bu kez gerçekleşmiş oldu.. Böylece ben hariç kimsenin tek söz söyleme hakkı kalmadı.. Ben yine aynıyım çünkü DEĞİŞMEDİM.. Yine yazacağım, yine uyaracağım, yine eleştireceğim.. Yine iyi şeyler yaparlarsa onu da takdir edeceğim.. Üstelik değişenleri izleme keyfimi sürdüreceğim..

En önemlisi İbrahim Kızıl da yine aynı, çünkü DEĞİŞMEDİ.. Sadece kendini GELİŞTİRDİ.. Dama ustalığını, hayatta hiç oynamadığı Satrançta’ da gösterebileceğini kanıtladı.. Akıllı geçinenlere ders verdi.. Ve yıllardır kendisinin yanında olanların, destek verenlerin, sahip çıkanların, yaptığı tüm yanlışlara göz yumanların, hatta ve hatta kalem sallayan zavallıların DEĞİŞTİĞİNİ, ancak onların hala kendisini TANIYAMADIKLARINI- GÖREMEDİKLERİNİ ve ANLAYAMADIKLARINI izleme keyfini yaşadı.. Bu gidişle de yaşamaya devam edecek..

Not: Kızıl ile hala mahkememiz sürüyor.. Beni kendileri gibi görmek isteyen bazı zavallılara duyurulur..

 

Hepinize iyi haftalar

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum