1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti işi sıkı tutuyor
AK Parti işi sıkı tutuyor

AK Parti işi sıkı tutuyor

Özkeçeci:Başarılı olamazsak Cumhurbaşkanımızın yüzüne bakamayız?

A+A-

Koçer:İstikrarı sürdürmek ve geleceğe taşımak çok önemli. 

Tayyar: Ak Parti kaybederse Türkiye kaybeder

Ak Parti Gaziantep İl Başkanlığı tarafından düzenlenen İl Danışma Meclisi toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Ak Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, seçimlere hazır olduklarını belirterek, "Seçimde başarılı olamazsak Cumhurbaşkanımızın, Genel Başkanımızın yüzüne bakamayız" derken, Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, "Allah korusun eğer 2019’da kaybedersek bu kayıp sadece AK Parti’nin ve lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın kaybı değil Türkiye’nin kaybı olacak" dedi. Milletvekili Nejat Koçer ise "İstikrarı sürdürmek ve geleceğe taşımak çok önemli" dedi.

Mehmet Eyüp Özkeçeci, AK Parti Gaziantep İl Binası’nda düzenlenen toplantıda, seçimlere il ve ilçe teşkilatı olarak hazır olduklarını belirterek, “Seçimde başarılı olamazsak Cumhurbaşkanımızın, Genel Başkanımızın yüzüne bakamayız” dedi.

ÖZKEÇECİ: GÖREVİMİZ SEÇİM

Nisan ayı İl Danışma Meclis Toplantısı’nın açılış konuşmasını gerçekleştiren Özkeçeci, “Gaziantep AK Parti Teşkilatı burada. Karşımızda çok güzel bir tablo var. Sizlerle gurur duyuyoruz. Rabbim inşallah bu birliğimizi, beraberliğimizi bozmaz. Birlik ve beraberliğimiz devam ettiği sürecede sırtımız yere gelmez. Ve inşallah partimizin bayrağı, her zaman en yukarıda olacak. 25 Mart günü Gaziantep Gençlik Kolları Kongresi’ni başbakanımızın teşrifiyle tamamlamış olduk. Kongereler tamamlnadı. Görevimiz ise seçim. Şu an seçim var mı? yok. Ancak teşkilatımızın ana görevi yarın seçim varmış gibi hazır olmaktır” şeklinde konuştu.  

YUKARININ YÜZÜNE BAKAMAYIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “seçimlerde Gaziantep’i Ak Parti oy sıralamasında ilk onda görmek istiyorum” sözlerini anımsatarak, bu bir temennidir, temenni ise bizim için bir emirdir” açıklamasını yaptı. Özkeçeci, “Gaziantep, il kademesi ve 9 ilçesiyle yarın seçim olsa hazır. Seçim çok önemli. Seçimde biz başarılı olamazsak vallahi yukarının yüzüne bakamayız. İnşallah, tüm teşkilat bu emiri yerine getirmek için çalışacağız. Teşkilatımızın görevi ne peki? Gönül kazanmak, gönüllere girmek. El ele, gönül gönüle vererek gönülleri kazanacağız. Gaziantepimizi Türkiye genelinde Cumhurbaşkanımızın istediği yere oturtacağız” dedi.

ELİMİZ GÜÇLENSİN

Özkeçeci, şu anda kendileri için önemli olan üye kayıtları ve 18 yaşına girmiş gençler olduğunu ifade ederek şunları kaydetti: “Gaziantep olarak üye kayıtlarında inşallah çıtayı, biz yukarılara çıkaracağız. Çevrenizde Ak Partiye gönül veren kim varsa biz bu kişileri üyemiz yapalım. Elimiz güçlensin. Genel Merkez’e karşı, Gaziantep’in birliğini, beraberliğini ispat etmek durumundayız. Genel Merkezimiz zaten görüyor Gaziantep’te bir sıkıntı yok. 18 yaşına basmış gençlerimize ulaşmamız lazım. Bu gençler bizim için çok önemli. Gençlik kollarımız çalışıyor. Ama sizlerinde çalışması lazım. Biz ilk defa oy kullanacak olan gençlerin oylarını alırsak sırtımız yere gelmez. Hep beraber ikna edeceğiz, anlatacağız.”

DÜNYA HAZMEDEMİYOR

“Bir nükler santralimizin temeli atıldı. Dünya hazmedemiyor” diyen Özkeçeci,  “Dünya ayağa kalktı. Siz nasıl nükleer teknolojiye sahip olursunuz diye. Biliyorsunuz ki, Türkiyemizin güneyinde taşeron bir terör örgütü aldığı taşeronluk görevini yapmak istiyor. Kahraman ordumuz kahraman mehmetçiğimiz buna müdase etmiyor. Şu anda Zeytin Dalı operasyonuyla destanlar yazıyoruz. Biz burada mehmetçiğimize dua etmek zorundayız. Rabbim ayaklarını taşa değdirmesin muzaffer kılsın kendilerini.”

MUHALEFET VURACAK BİR ŞEY BULAMIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçen hafta sanatçı bir grupla Hatay’ın sınır noktasına gidilmesini eleştirenlere yanıt veren Özkeçeci, “Şu anda Recep Tayyip Erdoğan bizim ‘Başkomutan’ımızdır. Ama bunu hazmedemeyenler oldu. Yanında Bazı kendini bilmezler gezi olaylarında gezerlerse sanatçı oluyor.  Cumhurbaşkanımızın yanında bu bayrak ve bu vatan için bulunan kişileri biz baş tacı yapmalıyız. Muhalefet, vuracak bir şey bulamıyor. Sermayeleri bitti çünkü. Biz iyi yoldayız. Bu birlik ve beraberliğimiz hazmedilemiyor. Biz doğru olanı yapalım” dedi.  

HALKIMIZIN GELİR SEVİYESİ ARTTI

Oda seçimlerinede değinen Özkeçeci, şunları aktardı: “Oda seçimi yapıldı bu hafta. Hepinizin bir ticaret geçmişi var. Haftalar süren iş açma süresi şimdi bir saate indirgendi. Bu başarı hükümetimizin başarısı. Halkımızın gelir seviyesi her geçen gün artıyor. Bu görev neyi emrediyorsa yapmak zorundasınız. Vebal büyük üzerimizde. Dünya bizden medet umuyor. Bir Lübnanlı vatandaş, size helal olsun diyormuş. “15 Temmuz’da siz liderinizin arkasında dimdik ayakta durdunuz. Biz kendi liderimizin arkasında duramadık” diyor.”

TAYYAR: 2019’DA ÇOK ÖENMLİ ÜÇ SEÇİM VAR

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, 2019’da belediye, milletvekili ve cumhurbaşkanlığı olmak üzere 3 önemli seçimin olduğunu anımsattı. Tayyar,  “Bu seçim cumhuriyet tarihinin en kritik seçimidir. Türkiye 2019’da karar verecek. Türkiye içine kapanık, ensesine vurulduğunda lokması ağzından alınan bir ülke mi olacak, yoksa küresel aktör mü olacak, bölgede bir büyük güç mü olacak, dünyada olup bitene istikamet veren bir ülke mi olacak. Türkiye buna karar verecek. Allah korusun eğer 2019’da kaybedersek bu kayıp sadece AK Parti’nin ve lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın kaybı değil Türkiye’nin kaybı olacak. Aslında sadece Türkiye’nin değil dünyanın her köşesinde gözünü Türkiye’deki gelişmelere dikmiş ve Türkiye’nin kazanması için dua zinciri oluşturan mazlum ve mağdur halkların da kaybı olacak. Çünkü bugün Birleşmiş Milletlerde gözlerine baka baka dünya 5’ten büyüktür diyen bir irade onlar için de bir umut kapısıdır. Allah’a şükür ki böylesine Türkiye’de ve dünyada gönüllere taht kurmuş bir liderimiz var” açıklamasını yaptı.  

GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE, GÜÇLÜ BİR LİDER VAR

Tayyar, “Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Türkiye’nin çizgisi ve yolu değişti. Türkiye yakın zamana kadar üzerinde oyun oynanan bir ülkeydi ama bugün oyun kuran bir ülke haline geldi. Yüz yıl önce bu coğrafyada ellerine aldıkları cetvelle bu coğrafyayı çizenler 100 yıl sonra yeniden hortladılar. Yine ellerinde cetvel bu coğrafyayı yeniden takip etmeye çalışıyorlar. Irak’ı ve Suriye’yi parçaladılar. Şimdi ise hedeflerinde iki ülke var. Biri Türkiye diğeri İran. Eğer bu iki ülkeyi de parçalayabilirlerse bu coğrafyada kuracakları küçük, minik, butik devletlerle kendi yeni senaryolarını hayata geçirecekler. Dün bunu zaman zaman hayata geçirdikleri ve başardıkları oldu ama bugün artık bu mümkün değil. Çünkü güçlü bir Türkiye ve bu gücün tesisinde ciddi rol oynamış bir lider var” diye konuştu.

 TÜRKİYE’Yİ KUŞATIYOLAR

5 Tepe’de önceki gün bir zirve olduğunu söyleyen Tayyar, şunları dile getirdi: “Bir taraftan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, diğer tarafta İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve ortada Recep Tayyip Erdoğan ele ele dünyaya bir mesaj verdiler. Bu bizim hafife alacağımız bir hadise değil. Yeri geldi bu ülke 70 sente muhtaç hale geldi. Ama bugün 160 milyar dolar ihracatı olan, 10 bin dolar civarında gayrisafi mili hasılası olan ve kendisine ben dünyanın en gelişmiş 10 ülke arasına girmek istiyorum diyen bir Türkiye var. Bu basite alınacak bir hedef değil. Bugün dünyada 17. Sıradayız.  Ben ilk 10 ülke arasına gireceğim dediğin zaman en az 7 ülkeyi karşına almak demektir. Bunların arasında Rusya, Hindistan, Çin, Almanya, Fransa, İtalya gibi ülkeler var. Şimdi bunların bir kısmı doğrudan, bir kısmı el altından operasyonları Türkiye’yi kuşatıyorlar. Bunların zaman zaman kullandıkları ama şu anada kadar başarıya ulaşamadıkları bir takım enstrümanlar var.”

FETÖ EN HAİN TERÖR ÖRGÜTÜDÜR

'FETÖ, batının Türkiye’ye karşı kullandığı en hain terör örgütlerinden birisidir” şeklinde konuşan Tayyar, “Diğeri PKK. Aynı şekilde ne zaman Türkiye’ye karşı bir operasyon çekilse bu taşeron örgütlerle Türkiye’yi kuşatmaya ve baskılamaya çalışıyorlar. Allah'a şükürler olsun FETÖ ile mücadelede ciddi bir aşama katedildi. Gelinen aşama çok arzu ettiğimiz bir aşama mı elbette değil. Bizim bu konudaki mücadelemiz Allah korusun kesintiye uğrarsa bundan en büyük zararı sadece partimiz ve liderimiz değil aynı zamanda Türkiye görecektir. Cumhurbaşkanımız Hatay’da yaptığı konuşmada ‘biz FETÖ ile ucu kime ve nereye varırsa varsın sonuna kadar mücadele edeceğiz ancak birileri bu işi sulandırmaya kalkarsa, bu süreci kesintiye uğratmaya kalkışırsa onlardan da hesap soracağız” dedi. Asıl olan budur. Biz Cumhurbaşkanımızın tavrına bakacağız ona göre yolumuzu belirleyeceğiz. 15 Temmuzda bu millet sadece liderine değil ülkesine sahip çıktı. Recep Tayyip Erdoğan sadece bir siyaset adamı, devlet adamı değil, aynı zamanda ümmetin umududur. Biz bu umudu canlı tutmak zorundayız. Bu bize tarihi bir misyondur. Bunu başarmak zorundayız. Bu ülkeyi hep birlikte daha ileriye taşıyacağız” dedi.

KOÇER: ÜLKEMİZ ÜZERİNDE ÇEŞİTLİ OYUNLAR OYNANDI

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer ise, “Türkiye’yi anlamak ve tanımlamak için geriye bakmak şart. Gezi ve 15 Temmuz FETÖ olaylarından ve IŞID operasyonlarından bu yana Türkiye’de son 3-4 yıl içerisinde neler yaşandığını bilmek, görmek ve bunların nasıl ve hangi irade ile yönetildiğini ve bunlarından başarıyla nasıl çıkıldığını bilmek  zorundayız. Bir ülkenin başına gelebilecek en önemli hadiseler 3-5 yıl içinde gerçekleşti. Ülkemiz üzerinde çeşitli olaylar, provokasyonlar ve denemeler denendi. Ama buna rağmen Türkiye iyi bir yönetim ve istikrarlı bir düzen içerisinde bunları alt etmeyi becerdi” vurgusunu yaptı.

2017 YILINDA BÜYÜMEDE ÖNEMLİ BAŞARI ELDE ETTİK

Türkiye'nin 2017 yılında büyümede büyük bir başarı elde ettiğine dikkat çeken Koçer, “Büyümenin devam etmesi Türkiye’nin daha refah ve zenginlik içinde, istihdam, ihracatın ve üretimi arttırarak devam etmesini sağlayacak. Büyüme milli gelirin ve hasılanın tamamı üzerinden konuşuluyor. Eğer bir ülke büyüyorsa, istikrar devam ediyorsa o ülkede istihdam ve ihracat devam edecektir, iş bulanların sayısı artacaktır. Geçen yıl dünyada 3’üncü Avrupa Birliği’nde 1’inci olan ülkemiz bu yılda aynı başarıya imza atacaktır. Mart ayı Türkiye ihracatında büyük bir rekor geldi. Yaklaşık yüzde 15’lik artışla tüm zamanların en iyi Mart ayı ihracatını gerçekleştirdik. İstikrarı sürdürmek ve geleceğe taşımak çok önemli. Bir yandan Kredi Garanti Fonu devreye sokularak şirketlerimizin teminat konusu çözülürken, diğer yandan TOBB ile hükümetimizin anlaşmasıyla bir nefes kredisi ortaya çıkarıldı ve yaklaşık 7,5 milyar TL’lik nefes kredisi geçen hafta kamuoyuna sunuldu. Azami 200 bin TL olmak üzere Kredi Garanti Fonu’nu destekleyeceği bu kredi 6 ay ödemesiz ondan sonra 12 ay ödemeli olarak esnafın ve tüccarın arzusuna sunuldu. İstikrarı, büyümeyi ve halkımızın refahı için çalışmak zorundayız. Gerek ülkemiz gerekse şehrimizin için daha iyisini yapmak için hep birlikte çabalamak zorundayız.”

Toplantıya, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci, AK Parti Milletvekilleri Nejat Koçer ve Şamil Tayyar, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şahinbey Belediye Başkan Vekili Birol Ülger, Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, Ak Parti Kadın Kolları İl Başkanı Feray Yılmaz, Ak Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Abdullah Korkmaz ve partililer katıldı. Ayşegül BAĞCI

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum