1. YAZARLAR

  2. HACI YILDIZ

  3. AK PARTİ HESABINI İYİ YAPMALI
HACI YILDIZ

HACI YILDIZ

Yazarın Tüm Yazıları >

AK PARTİ HESABINI İYİ YAPMALI

A+A-

Geçtiğimiz günlerde Ak parti Genel başkanı ve CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN tarafından bizzat "İnandığın Yolda Yürü" sloganıyla 7. Olağan Kongre sürecini resmen başlattı. Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep'te de Ak PARTİ 2023 seçimlerine yeni kadrolarla daha iyi hazırlanmak için İL VE İLÇE BAŞKANLARI kongrelerinin startını verdi. 

Ak parti genel başkan yardımcısı ve teşkilatlardan sorumlu olan ERKAN KANDEMİR geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak İL VE İLÇE BAŞKANLARI kongrelerinin kendileri ve partileri için ne kadar önemli olduğuna vurgu yaparak, ""Cumhurbaşkanımızın bize kesin talimatı, milletin sesine kulak vereceğiz. Millet bize ne söylüyor, kadrolarımızla ilgili ne söylüyor, eksiklerimizi ve kusurlarımızı tespit ediyorlarsa bunlarla ilgili ne söylüyorlar ve nasıl bir vizyon bekliyorlar bizden, ona göre hareket edeceğiz"demişti.. Ve böylece 2023 - 2024 Seçimleri için elbette yeni görev alacak BAŞKANLARIN ve yöneticilerin oldukça titizlikle seçileceğinin sinyalini vermişti.
Bunu 2023 veya 2024 Seçimlerinin Ak parti için hayatı önem taşıyan bir seçim olacağından dolayı Genel başkan  ve Cumhurbaşkanı olan Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN, işin bilincinde olacak işini iyi yapacak İL BAŞKANI ve İLÇE başkanlarının yanı sıra yönetimlere girecek olan kişilerinde önemini her konuşmasında belirtiyor .

  Gaziantep de kongreler  Şubat ayında ilçe seçimlerinin başlayacağı Mart ayı gibi de biteceği konuşuluyor. İlçe kongreleri tamamlandıktan sonra genel merkezin belirleyeceği bir tarihte AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI kongresi yapılacaklar.

 Burada gererek il, gerekse İlçe başkanlığına ve yönetime seçilecek olan kişilerin bence çok iyi tespit edilerek bu işi bilen ve her yerde Ak partinin yaptığını ve yapacağını vatandaşa anlatabilecek kişilerden olması gerekiyor .
  Mevcut başkanların yeniden aday olup olunmayacağına , tekrardan İL ve İLÇE BAŞKANI olacağına genel merkezin tayin ettiği teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcısı Erkan KANDEMİR'İN görüşü doğrultusunda  belirlenerek. Tabii İl ve İlçe başkanlarının kim olacağını yönetime kimlerin gireceğini elbette Ankara yani  genel merkez çokta bilmez. En iyi bilen Gaziantep'te partinin seçilmiş kişileri olacaktır. 

Gaziantep'te MİLLETVEKİLLERİ ,Büyük şehir Belediye başkanı Sayın FATMA ŞAHİN, Adalet Bakanı Sayın ABDULHAMİT GÜL İlçe belediye başkanları eğer  İl ve ilçe başkanlarını ve yönetime girecek kişileri iyi analiz ederek parti tabanına sorarak seçici olabilirlerse girecekleri seçim maratonunda başarıyla çıkarlar diye düşünüyorum.
  Bu iş hatır gönül işine benzemez. Seçilecek olan İL , İLÇE BAŞKANLARI ve yönetimleri partiyi 2023 ve 2024 de yapılacak olan seçimlere hazırlayacak. Sayın Tayyip Erdoğan işin bilincinde olduğu için zaten yorulan başkan ve yöneticilerin olduğunu gördüğü için açık ve net olarak, bu işte olacakların dinamik ve işi bilen kişilerden olmasını söylüyor.

BENİM ADAMIM DEMEMEK LAZIM

  Onun için diyorum ki: İl ve İlçe kongrelerinde gerek başkan adayları konusunda ,gerekse yönetime girecek yöneticiler konusunda ince elenip sık dokunarak çok iyi seçici olmak gerekiyor.
 Şu an görev başında olan gerek Milletvekilleri,gerekse belediye başkanlıklarınında kendi geleceklerini korumak için kendine yakın gördükleri kişileri değil bu partiyi bir adım daha yukarılara taşıyacak TECRÜBELİ,BİLGİLİ ve DENEYİMLİ ,İSMİ KÖTÜ İŞLERDE hiç bir zaman anılmamış işi bilen İL ve İLÇE başkanları için hep beraber bir araya gelerek en iyi kim yapacaksa onu seçmeleri gerekiyor.

  Tamam ,belki vatandaş seçimde sadece genel başkan ve CUMHURBAŞKANI Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN  için oyunu veriyor ,burası bir gerçek .Ama yinede seçimlerde kararsız olan seçmeleri partiye yakınlaştıracak ve oylarını alacak olan elbette var olan partinin İL ve İLÇE BAŞKANLARI  ve seçilecek olan yönetimdeki kişilerin etkinliği ve saygınlığı da olacaktır .

Bunun yanı sıra mahallerde var olan ve olacak olan delegelerinde bilinçli ve mahallerdeki seçmen üzerindeki etkili olacağınını unutmamak lazım.

   Masa başında ''Bana yakın delege yazılmalı yerine, bu partiye getirisi olacak mahallede saygın  ve etkili kişilerden delege seçilmeli. Şimdiden yapılacak olan kongrelerinin Ak partiye seçilecek olan Başkanlarına ve teşkilatlarına hayırlı olmasını diliyorum.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.