1. YAZARLAR

  2. Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

  3. AK PARTİ BU İŞİ BİLİYOR
Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

AK PARTİ BU İŞİ BİLİYOR

A+A-

Gaziantep yine en iyi şekilde Cumhurbaşkanını ağırladı.. Şunu net şekilde söylemem gerekirse; AK Parti bu işi çok iyi biliyor.. Tamam güç onlarda, iktidar onlarda, herşey onlarda, elbette avantajlılar diyebilirsiniz.. Ama bunu yapabilmek, başarmak, üstesinden gelmek de önemlidir..

İşte AK Parti bunu yapıyor.. İş bilmek ayrı bir meziyet.. Bunu seçimlerde zaten görüyorduk, ama Referandum için sanki daha da kolları sıvamışlar. Daha sarılmışlar.. Bunda Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in partilileri harekete geçirmede önemli rol oynamasının yanısıra, iş dünyası, odalar, esnaflar, kadınlar ve gençler konusundaki çabası hepimizin dikkatini çekiyor. Şahinbey Belediyesi ve Şehitkamil de öyle.  Diğer ilçelerde de bu kez hareket gözlüyoruz.. Unutmamak gerekirki, Vali Ali Yerlikaya’nın da Cumhurbaşkanının gelişinde ve gidişinde alınması gereken önlemler konusundaki hakkını yemeyelim..

ter.jpg

ORGANİZASYONDA BELEDİYELERİN ROLÜ

Onun içindir ki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep’e gelişi ve meydandaki mahşeri kalabalığın organizesi, AK Parti’nin başarı belgesidir.. Elbette bu yönde insanları zorlayıcı ve belediye personellerini, fabrikalardaki işçilerin meydana getirildiği iddiaları var.. Ama bu yeni olmuyor ki, milletvekili ve mahalli seçimlerde de bu iddialar vardı.. Kaldı ki, bunu bile becermek, gerçekleştirebilmek büyük bir başarı işidir.. Baksanıza ilçe belediyelerimize.. Şahinbey ve Şehitkamil belediyeleri çalışanlarıyla birlikte caddelerde Türk bayraklarıyla yürüyüş yaparak meydana geliyor.. Bunlar eleştirebilirsiniz ama gerçekleştirebilme becerisini gözden kaçırmamak gerekir..

BU DEFA İŞİ SIKI TUTUYORLAR

Şunu mutlaka belirtmem gerekiyor.. Referandum konusu milletvekili veya yerel seçimlere benzemeyecek.. Zaten Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan da bunun farkında ki, işi çok sıkı tutuyor.. Eğer durum garanti olsaydı, eminim şimdiki tabloyu göremeyebilirdik.. O nedense artık AK Parti için tek oyun bile önemi çok büyük.. Evet’lerin Hayır’lardan daha çok çıkması için inanılmaz bir tempo ile çalışacaklar.. Hemen gözlemimi söyleyeyim;  bu günlerde  bir ara girdikleri güç sarhoşluğundan çıkmış durumdalar.. Yani olmaları gereken şekle dönüyorlar.. Halka vatandaşa eskiden olduğu gibi candan ve samimi yaklaşıyorlar. Aslında olması gereken budur ama, iktidarın sağladığı güç, nedense zaman içerisinde milletvekillerini, belediye başkanlarını, parti yöneticilerini değiştirebiliyor.. Haksızlık etmeyeyim, bu sadece AK Partisinde olmuyor elbette.

sfsfdsf.jpg

ÇOĞUNU REFERANDUM İLGİLENDİRMİYOR

Dün meydanda gördük ki, AK Parti seçim dönemlerindeki miting havasını aynen koruyor.. Bu da şunu belgeliyor… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönülden bağlı olan AK Partilileri referandum filan ilgilendirmiyor.. Liderleri ne istiyorsa, neye işaret veriyorsa  onu yapacaklar.. Tabi bunun MHP’nin Devlet Bahçeli yanlısı olanların vereceği destekle Referanduma yansıması ve sonucu ne olur bilemem elbette.  Yine de her ne kadar Gaziantep'te işler sıkı tutuluyorsa da, bu kez işler göründüğü gibi neticelenmeyebilir, bunu parantez açarak söylemeliyim..

Çünkü nedense bu kez insanlarda sessizlik hakim.. Eskisi gibi açıkça konuşmuyorlar.. Mesela ben önceki seçimlerde konuştuğum çeşitli gruptaki insanlarla şimdi yine görüşüyorum.. Önceki seçimlerde istikrar, huzur ve ekonomik gidişat konusunda sıkıntı yaşamamak adına AK Parti’ye vereceklerini söyleyenler, şimdi o kadar net konuşmuyor. 

nnnn.jpg

İNSANLAR EKONOMİYİ DÜŞÜNÜYOR

Bu seçim değil elbette sadece Referandum.. Belirli ama önemli bir kesim, rejimin değişeceği, tek adamlığa gidiş ve sonrası, Demokratik ve Laik Cumhuriyete darbe vurulacağı, sosyal hukuk devletinden uzaklaşılacağı konusunda oldukça endişeli..  

Ama tüm bunlara karşın öyle çok kimsenin de Evet ve Hayır’ı çok iyi anladıklarını sanmıyorum.. Çünkü bazı kesimler için bunlar önem arzetmeyebilir.. Onların tek düşüncesi  ekonomi üzerinde şekilleniyor.. Yani insanlar karnını doyurmaya, evine birşeyler götürmeye, evinin kirasını vermeye, çocuğunun okul masraflarını karşılamaya bakıyor.. İşte o noktadaki sıkıntı ciddi boyutlu.. Görüştüğüm herkes, esnafı da, iş adamı da, sanayicisi de kısık sesle durumların kötü olduğunu söylüyor..Tabii işin birde Suriyeli meselesi var. Kentin rahatsızlığı yadsınamaz.. Özellikle El Bab’daki şehitlerimizin çokluğu, Gaziantep’te illegaliteye bulaşan bazı Suriyelilerin yarattığı huzursuzluk, Referandumda Hayır çıkma yönünde artış sağlayabilir..

MUHALEFETİN STRATEJİSİ ÖNEMLİ

Burada CHP ve HDP ile MHP’deki Devlet Bahçeli karşıtlarıyla Saadet ve BB Partisinin yapacağı çalışmalar çok önemli elbette.. Parti propagandasından ziyade referandumda evet çıkması halinde neler olabileceği şeklindeki sonuçları iyi anlatabildikleri takdirde sonuç alabilirler.. Şu bir gerçek ki, Türk halkı olarak kavgadan, küfürden bıktık.. Medeni bir şekilde hareket edilmesi gerekiyor.. Tahriklerden uzak durulmalı ve Gaziantep’in örnek bir Referandum geçirmesi sağlanmalıdır..

HEPİNİZE İYİ HAFTALAR

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
23 Yorum