1. YAZARLAR

  2. Tamer Abuşoğlu

  3. AĞZINA BİBER SÜRMELİ BUNLARIN
Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

AĞZINA BİBER SÜRMELİ BUNLARIN

A+A-

Ellerinde ki, molotoflarla  sokakları at eşek ahırına dönüştüren,  etek giymeye pek meraklı üçüncü cinsler, dağlarda Amerikan şırıngalı sırtlan sürüleri iş başında.

Legalite Almanyadan er vakit döner. Hani Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden bu yana terörizmin güler yüzünü temsil eden şeker oğlan var ya. Son seçimlerde her şeyi bildiğini zanneden bir alay solcuyu arkasına takarak sosyalizm maskesiyle ırkçı faşizmi cilalayan oğlan.

Dağlıcada, Iğdırda kahpe pusularda evlatlarını yitirenler inince sokaklara, öfke olup yağınca Türkiye, ölümlerden beslenenlerin etekleri tutuşmuş anlaşılan.

Otuz yıldan bu yana kan içenler, insan etiyle beslenenler, sinmişler gecenin karanlığına. Korku nelere kadir. Sıçan deliğine sığar olmuş insancıklar.

Tek başına hiçbir şey olmayanlar, sürüler halindeyken her şey olanlardır. Tarih bu tür piçliklerin geçit resmidir adeta. Sen kendini iyi bilirsin. Bu sözüm sana.

Barışı ve demokrasiyi diline en son alması gerekenler, barış ve demokrasiden masallar düzüyorsa bu oyunda bir yanlış var demektir.

İyice kamufle ederek karikatürize edilmiş gerçeği, hatırı sayılır bir müddet, kendi maceralarına alet etmeyi başardılar mankurtlaştırılmış toplumun çürümeye yüz tutmuş kesimini.

Ancak zaman her şeyin ilacı. Takke düştü, kel görünüverdi.

Evlerinize ve işyerlerinize saldıranları, dünyaya geldiğine pişman etme hakkınız var.

İşte Selonun son bombası. Toplumu savaşa davet eden, belki de türünün son örneği kara kalem bir siyaset müsvettesi.

Benzer olaylar Türklere yapıldığında gıkı çıkmayan Selo kendi familyasından gelenlere iki tık yapıldığında, bu ne şiddet, bu celal modunda.

Hani dilinize pelesenk olmuş empati diye bir sözcük vardı ya. Şimdilerde akıbeti meçhul, empati mempati hak getire.

Bu Selonun ağzına biber sürmeli.Ve de Karsta Kürdistan Türklere mezar olacak sloganları atanların ağzına da elbette.

Hiç bu zamana kadar Türkiye Kürtlere mezar olacak diye bir slogan duydunuz mu ? Her zaman ve her koşulda bin yıllık kardeşlikten dem vuran Türkler var bu coğrafya da ve ısrarla teröristle Kürtü birbirinden ayrı tutma iradesini kazanmış olan emsalsiz bir sağduyu.

Aynı asaleti ve sağduyuyu Kürtten beklemenin neresi yanlış?

Biber sürmeli bizi bir tükürükte boğmaktan  bahseden boşboğazın bayramlık ağzına, sırtını HPGye dayadığını söyleyen hafifliğe.

Biber sürmeli Suruçta Biji Serok Obama diyenlerin Amerikan emperyalizmine kiraya verilmiş ağızlarına.  

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.