AK Parti’nin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, MHP’nin aday çıkaracağı ilçeler ve CHP’nin Belediye Başkan adaylarının bu hafta sonuna kadar netleşmesi bekleniyor.  Büyükşehir Belediye Başkan adayı arayışının devam ettiği CHP Gaziantep’te gözler, 3 Ocak’ta yapılacak MYK ve Parti Meclisi toplantılarına çevrildi.  MHP Gaziantep İl Teşkilatında hareketlilik yaşanıyor. Yerel Seçimlerde İttifak yapılacak Büyükşehirler arasında yer alan Gaziantep’te, MHP’nin Araban, Oğuzeli ve Karkamış’ta kendi adaylarını çıkarması bekleniyor. 

AK PARTİ BÜYÜKŞEHİRLERİ AÇIKLAYACAK

22 Kasım’da aday adaylık başvurularının tamamlandığı AK Parti’de nefesler tutuldu. Önümüzdeki günlerde Fatma Şahin’in adaylığının resmi olarak ilan edilmesi beklenirken,  3 dönem kuralına takılan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun ne olacağı merak konusu. 

CHP ANKET YAPACAK

CHP’nin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ile ilgili anket çalışmalarına 4 Ocak’ta başlanacağı öğrenildi. Anket çalışmalarının ardından Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı da netleşmiş olacak. Büyükşehir Belediye Başkan adayının yanı sıra partililer ilçe belediye başkan adaylarını da büyük bir merakla bekliyor. 3 Ocak Çarşamba günü toplanması beklenen MYK ve Parti Meclisi Toplantılarında ilçe belediye başkan adaylarının ilan edileceği konuşuluyor. Gaziantep’in ilçe belediye başkan adaylarının belirlenmesiyle birlikte CHP, kentte resmi olarak seçim startını da vermiş olacak. 

MHP’DE HAREKETLİLİK

MHP ile AK Parti’nin Yerel Seçimlerde İttifak yaptığı Büyükşehirler arasında yer alan Gaziantep’te adaylar bekleniyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında yapılacak görüşme beklenirken, MHP Gaziantep İl Teşkilatına Araban ve Karkamış ile ilgili çalışma yapılması talimatı verildi.  Yerel Seçimlerde İttifak yapılacak Büyükşehirler arasında yer alan Gaziantep’te, MHP’nin Araban, Oğuzeli ve Karkamış’ta kendi adaylarını çıkarması bekleniyor.