Aday çok

Aday çok

Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan, aralarında Gaziantep Üniversitesi’nin olduğu 17 üniversiteye Ağustos ayının ilk haftası rektör atayacak.

A+A-

Rektör adaylarının başvuru süreleri 8 Temmuz itibariyle sona ererken, Gaziantep Üniversitesi’ne rektör olabilmek için çok sayıda adayın başvuru dosyası gönderdiği öğrenildi. GAÜN Rektörü Prof. Dr.Ali Gür’ün yanısıra YÖK’e, Prof. Dr. Mesut Özkaya, Prof. Dr. Tevfik Gülsoy, Prof. Dr. Mustafa Araz, Prof. Dr.Mustafa Pehlivan, Prof. Dr.Tuncay Dilci ve Prof. Dr. Abdulkadir Çevik’in başvuruda bulunduğu öğrenildi.

ÖZKAYA BAŞVURDU

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi, Dr.Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr.Mesut Özkaya, rektör adaylığı için YÖK’e başvuruda bulundu. Daha önce Onkoloji Hastanesi Başhekimliği görevinde bulunan Özkaya, son 3.5 yıldır bölgenin en büyük eğitim ve araştırma hastanesini yönetiyor.

GÜLSOY EMEKLİYE AYRILMIŞTI

Gaziantep Üniversitesi Hukuk Fakültesi eski Dekanı olan Prof. Dr. Mehmet Tevfik Gülsoy,  2016 yılında gerçekleşen seçimlerde Rektörlüğe aday olmuştu. Gülsoy, seçimlerin ardından FETÖ ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle görevden alınmış, ardından KHK ile ihraç edilmişti. Ancak Gülsoy hukuk mücadelesinden vazgeçmemiş ve sonunda 692 sayılı KHK ile tekrar görevine geri dönmüştü. GAÜN’den emekliye ayrılan Gülsoy, İstanbul Aydın Üniversitesi’ne geçmişti. 

DİLCİ GEÇMİŞ YILLARDA GAÜN’DE ÇALIŞMIŞ

Prof. Dr. Tuncay Dilci, Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı. Dilci aynı zamanda Dijital Bağımlılıkla Mücadele Derneği Genel Başkanı. Dilci’nin geçmiş dönemlerde Gaziantep Üniversitesi’nde yaklaşık 10 yıl görev yaptığı öğrenildi. 

ARAZ HALEN GÖREV YAPIYOR

Prof. Dr. Mustafa Araz, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı’nda 1997 yılında göreve başladı. Araz’ın kliniksel uzmanlık alanı iç hastalıkları, endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları. Prof. Dr. Mustafa Araz halen Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görev yapmaya devam ediyor. 

ÇEVİK DE DOSYA VERMİŞ

Rektörlüğü adaylık başvurusunda bulunduğu öğrenilen isimlerden biri de Prof. Dr. Abdulkadir Çevik. Çevik, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı ve İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi. (Meral KINACILAR)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum