Aday çok

Aday çok

Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan, aralarında Gaziantep Üniversitesi’nin olduğu 17 üniversiteye Ağustos ayının ilk haftası rektör atayacak.

A+A-

Rektör adaylarının başvuru süreleri 8 Temmuz itibariyle sona ererken, Gaziantep Üniversitesi’ne rektör olabilmek için çok sayıda adayın başvuru dosyası gönderdiği öğrenildi. GAÜN Rektörü Prof. Dr.Ali Gür’ün yanısıra YÖK’e, Prof. Dr. Tevfik Gülsoy, Prof. Dr. Mustafa Araz, Prof. Dr. Ömer Açıkgöz, Prof. Dr.Tuncay Dilci ve Prof. Dr. Abdulkadir Çevik’in başvuruda bulunduğu öğrenildi.

GÜLSOY EMEKLİYE AYRILMIŞTI

Gaziantep Üniversitesi Hukuk Fakültesi eski Dekanı olan Prof. Dr. Mehmet Tevfik Gülsoy,  2016 yılında gerçekleşen seçimlerde Rektörlüğe aday olmuştu. Gülsoy, seçimlerin ardından FETÖ ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle görevden alınmış, ardından KHK ile ihraç edilmişti. Ancak Gülsoy hukuk mücadelesinden vazgeçmemiş ve sonunda 692 sayılı KHK ile tekrar görevine geri dönmüştü. GAÜN’den emekliye ayrılan Gülsoy, İstanbul Aydın Üniversitesi’ne geçmişti. 

AÇIKGÖZ YÖK ÜYESİ

Gaziantep Üniversitesi rektör adaylığı için dosya verdiği öğrenilen Prof. Dr. Ömer Açıkgöz şu anda YÖK üyesi. Açıkgöz’ün Milli Eğitim Bakanlığında da çalıştığı öğrenildi.

DİLCİ GEÇMİŞ YILLARDA GAÜN’DE ÇALIŞMIŞ

Prof. Dr. Tuncay Dilci, Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı. Dilci aynı zamanda Dijital Bağımlılıkla Mücadele Derneği Genel Başkanı. Dilci’nin geçmiş dönemlerde Gaziantep Üniversitesi’nde yaklaşık 10 yıl görev yaptığı öğrenildi. 

ARAZ HALEN GÖREV YAPIYOR

Prof. Dr. Mustafa Araz, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı’nda 1997 yılında göreve başladı. Araz’ın kliniksel uzmanlık alanı iç hastalıkları, endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları. Prof. Dr. Mustafa Araz halen Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görev yapmaya devam ediyor. 

ÇEVİK DE DOSYA VERMİŞ

Rektörlüğü adaylık başvurusunda bulunduğu öğrenilen isimlerden biri de Prof. Dr. Abdulkadir Çevik. Çevik, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı ve İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi. (Meral KINACILAR)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum