Kazaya neden olan Prof. Dr. Volkan Kılınçoğlu’nun alkollü olduğunu öne süren Akın, serbest kalmak için de her türlü yolu denediğini söyledi. Akın, “Bilirkişi raporuna kadar müdahale ettiklerini düşünüyorum” iddiasında bulundu.

TAZİYEDE BİLE BULUNMADILAR

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda dikkat çeken açıklamalarda bulunan Mesut Akın şunları dile getirdi:”Bundan tam 102 gün önce oğlum Hüseyin Akın ve Kerim Gündoğan’ın, iki genç fidanın alkollü araç kullanarak ölümüne sebep olan Prof. Dr. Volkan Kılınçoğlu tutuklu olduğu cezaevinde serbest kalmak için her türlü yolu denediğini en başından beri biliyorum. Niyet o kadar kötü ki, vicdanlar o kadar körelmiş ki aradan geçen onca zamanda Kılınçoğlu ailesinden herhangi bir mahcubiyet, özür, taziye girişiminde dahi bulunmadı.

Fatma Şahin’in en büyük hayali Fatma Şahin’in en büyük hayali

BİLİRKİŞİ RAPORUNA MÜDAHALE

Asli kusurlu olduğu ve iki ölüme sebep olduğu kazadan temiz çıkmak için dışarıdaki iş bitiren arkadaşlarınıda bu vicdansızlığa ortak edip bilirkişi raporuna kadar müdahale ettiklerini de düşünüyorum. Üniversitede profesör oldukları için her türlü raporu alma, düzenleyebilme, değiştirme güçlerinede sahipler ve bunuda çok iyi becerdiler. Benim tek umudum önce Allah sonra Yüce Türk Adaleti’nde. Hak ettikleri cezayı almaları en büyük isteğim. Ve inşallah öyle olur.”

KAZA NASIL OLMUŞTU?

Kaza, 15 Temmuz Mahallesi'nde akşam saatlerinde meydana gelmiş, Kerim Gündoğan (14) ile Hüseyin Akın'ın (14) bulunduğu 27 MST 04 plakalı ATV'ye, Volkan Kılınçoğlu idaresindeki 27 ARB 190 plakalı hafif ticari araç çarptıktan sonra ATV savrularak devrilmişti. Feci kazada yaralanan iki çocuk, Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Uygulama ve Araştırma Hastanesine kaldırılmış ancak tüm müdahalelere rağmen hayatlarını kaybetmişlerdi.