OKUMAK MUTLULUKTUR'

11 Temmuz'da başlıyor! 11 Temmuz'da başlıyor!

Bayramlı İlkokulu/Ortaokulu Müdürü Muharrem Katıoğlu, “Gaziantep Valiliğimizin başlattığı ‘’Gaziantep Okuyor Projesi’’ kapsamında okul kütüphanesi oluşturma süreçleri başlatarak bir kitapla çıkılan yolda geldiğimiz noktada yaklaşık yedi bin kitaba erişmiş olan bir kütüphanemiz oluştu. Öğrencilerimizin kitaba erişimi artık çok daha kolaylaştı.  Öğrencilerin kitaba erişimi önemliydi fakat okumanın sürdürülebilir ve kalıcı olması için ailenin diğer fertlerinin de okumasını sağlamak gerekiyordu. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak bir bisiklet ve mezun bir öğrencimize gerekli donanımlar sağlanarak kitaba ihtiyaç duyan velilerimize bisikletle kitaplarımız ulaştırılıyor. Okul bünyesinde Z kütüphane, koridor kütüphanesi ve çardakta okuma imkânı sunulan bahçe kütüphanesi de bulunmaktadır. Farklı kitaplara erişimi de kolaylaştırmak için Gaziantep Münif Paşa İl Halk Kütüphanesi kapsamında çalışan Gezici Kütüphane de ayda bir kez okulumuza gelerek öğrencilerimizin okuma alışkanlıklarının oluşması için destek verilmeye çalışılmaktadır.'' dedi.

OKUMAK ÖZGÜRLÜKTÜR'

Okuyan insanın çok yönlü düşünmesinin önü açılacağını, bilgiye erişimin okuma yoluyla çok daha kalıcı ve kolay olacağının  artık tüm dünya tarafından bilindiğini ifade eden Katıoğlu, okumanın özgürlük olduğuna vurgu yaptı.

HEP BİRLİKTE OKUMA YAPILIYOR'

Okul Müdürü Muharrem Katıoğlu, Bayramlı İlkokulu/Ortaokulu'nda her gün ilk ders zilinin okuma alışkanlığı ve farkındalığı için çaldığını söyledi. Tatıoğlu ''Okulumuzda her gün ilk dersinin 20 dakikası öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle kitap okuyor, bazen de kitap tartışmaları gerçekleştiriyoruz. Bu şekilde öğrencilerimize kitap okumanın anlamı ve önemini anlatmayı, onlara kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefliyoruz.'' Dedi.
 

Editör: Ebru Kont