İnternet ortamına düşen yeni bir ses kaydında Başbakan Erdoğan ile oğlunun farklı zamanlarda yaptıkları tahmin edilen sesleri montajlayarak ve taklit ederek kurgulayanların kendi aralarında konuşmaları yer alıyor.
Ses kaydında, yaptıkları montajdan sonra oldukça neşeli oldukları anlaşılan kişiler, montajladıkları sesleri yorumluyorlar. Bazı bölümleri çok net duyulan diyaloglarda kişiler, montaj çalışmalarının evrelerini tek tek değerlendiriyor.
ACELEYE GELDİ
Ekiptekiler, "Biraz aceleye geldi sanki ama zamanla öğreneceğiz" diyerek aceleyle yetiştirdikleri montaj çalışmasıyla ilgili konuşuyorlar.
Montaj ekibindeki kadın ise, "ama hakikaten iyi oldu, boşver" diyerek arkadaşına moral veriyor. "Acemilik oldu ama zamanla daha iyisini yaparız" diyerek diğerleri de destekliyor.
"Yok canım bunların kayıt olduğunu anlamazlar ya" diyen bir diğerine "daha iyi montajlar da yaparız aslında" diyerek karşılık veriyor.
TAKUNYADAN YAYINLASAK YETER
Montajlayarak oluşturdukları kayıtları nasıl paylaşacaklarını da tartışan ekibe, kadın arkadaşları, "takunyadan yayınlasak yeter, ordan yayılır" diyor.
Ekipteki kadının, "arkadaş hasta olmasaydı onun sesi daha iyi uyuyor" demesi montaj sırasında taklit sesler de kullanıldığını da açıkça ortaya koyuyor.
BİLAL'İN SESİNDE SIKINTI VAR
Başbakan'ın sesinin iyi olduğunu savunan ekip, Bilal'in sesinde biraz sıkıntı yaşandığı görüşünde birleşiyor. Arkadaşına "Çok çocuksu oldu sanki" sözlerine ekipteki kadın "aman Bilal'in sesini kaç kişi tanıyor ki" diyerek yine moral veriyor.
ÇAKACAKLAR KÖFTEYİ
Konuşmalar ilerlerken bir kişinin "Ya bireder sesi niye yükselttin. Çakacaklar köfteyi" demesi dikkat çekiyor.
Arkadaşlarının "çakmazlar çakmazlar" demesine yine ekipteki kadından destek geliyor ve "arkasına ne eklersen ekle yiyorlar" diyor.
Ekipteki birinin, "Onlar zaten keriz ekibi, bizimkiler zaten biat ekibi..." diyerek herkese hakaret etmesi de dikkatlerden kaçmıyor.
Konuşmaların sonunda ekibin "çekirdeğimiz de bitti" diye yakınmasından ekibin montaj sırasında oldukça uzun bir çalışma temposuna girdikleri anlaşılıyor.