Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, "Meclis toplantımızda unutulmasın diye ilçemizde yeni açılan yere '6 Şubat Caddesi', sokaklarına da 11 ilin isimlerini verdik" dedi.

Kahramanmaraş merkezli ilk depremin merkez üssü Pazarcık ilçesine ilk ulaşan yerel yönetim olan Kırıkkale'nin Yahşihan Belediyesi, bölgede yaşayan birçok insanın yarasını sarmak için seferber oldu. İtfaiye personeli, enkaz altında kalan birçok insanın yeniden hayata tutunmasını sağladı. Deprem bölgesinde hayatın devamı için temel ihtiyaç malzemeleri, sıcak yemek, berber ve kışlık giysi ve battaniye yardımında bulunan Yahşihan Belediyesi, ilçe halkının da desteğiyle başlattığı kampanya sayesinde konteyner köy kurdu. Yahşihan Belediyesi, aynı zamanda deprem bölgelerinden Kırıkkale'ye gelen birçok afetzede vatandaşı ilçede barınmasını sağladı.

KARAR ÇIKTI

Belediye meclisi toplantısında da Bayraktepe Mahallesi'ndeki yeni açılan caddeye, "6 Şubat Caddesi" ismi verildi. Caddeye bağlı sokak isimlerinin de depremlerden etkilenen Hatay, Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa, "Adıyaman, Osmaniye, Elazığ ve Adana illerinin isimlerinin verilmesi kararı alındı.