1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. 46 senelik maraton bitti
46 senelik maraton bitti

46 senelik maraton bitti

Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Y. Celkan’ın emekliliğe ayrılması nedeniyle, Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda ‘Emeklilik...

A+A-

Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Y. Celkan’ın emekliliğe ayrılması nedeniyle, Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda ‘Emeklilik ve Plaket Töreni’ düzenlendi. 46 Sene üç aylık bir maratonu sonuçlandırdığını ve yasanın öngördüğü hükümle emekli olduğunu ifade eden Prof. Dr. Hikmet Celkan, "Tabi kimse mükemmel, kusursuz değil. Eksiklerimiz, kusurlarımız olmuş olabilir. Ama özellikle bir eğitimci, sosyolog olarak kişiler arası ilişkilerde kurum içi ilişkilerde daima ast üst münasebetlerinin, hiyerarşinin, kanunun öngördüğü hükümler çerçevesinde kalarak üzerimize düşeni hakkıyla yapmaya gayret ettik” şeklinde konuştu.

ÇOK ŞEY ÖĞRENDİK

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, Prof. Dr. Celkan’ın eğitim camiasında 40 yılı aşkın bir süredir hizmet verdiğini belirterek, “Eğitim dediğimiz zaman hepimizin çok şey söyleyeceği, bu ülkenin en çok muhtaç olduğu şey. Bu anlamda da emek verenlerin emeklerini kutsamak ve bir kere daha yâd etmek bizim için bir vazifedir. Çünkü bu ülkenin olmazsa olmazı. Bu güne kadar da hep ıskalanmış, maalesef hakkıyla yerine getirilememiş bir alan olarak eğitimde yüreğiyle, kafasıyla emek verenleri de unutmamak gerekir. İşte Hikmet Celkan öyle bir isim” diye konuştu.

FİLİZ'DEN ANLAMLI KONUŞMA

Kuruluşundan beri bulunmuş olmanın getirdiği avantajla herkesi tanıyor olmaktan dolayı bu törenlere katıldığını belirten GAÜN Eski Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Filiz, “Bazı insanlar vardır, yüzüne bakarsınız, sanki onu yıllardan beri tanıyorsunuzdur. Bazı insanlar vardır, uzun sene beraber olmuşsunuzdur onları hiç tanımamış gibisinizdir. İşte Hikmet Beyin bende bıraktığı intiba buydu. Hikmet beyi çok önceden tanıyor gibiydim. Beraber çalıştığımız, mesai arkadaşlığı yaptığımız dönemde hep böyle değerlendirdim” diyerek toplantıyı düzenleyen, emeği geçen herkese teşekkür etti.

KİMLER KATILDI ?

Törene; Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, GAÜN Eski Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Filiz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Gür, Prof. Dr. Cahit Bağcı, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Mehmet Yaşar Gündoğdu, GAÜN Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Elbeyli, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Bayram, Genel Sekreter Ercan Eroğlu, çok sayıda akademik ve idari personel katıldı. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum