1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 27'nin önemli misyonu var
27'nin önemli  misyonu var

27'nin önemli misyonu var

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gazetemizi ziyaret ederek 25. yılını kutladı.

A+A-

Çeyrek asırı geride bırakan Gaziantep 27 Gazetesi’nin doğru ve tarafsız haberciliğiyle önemli bir misyonu yerine getirdiğini belirten Tahmazoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Ökkeş Özekşi ve ekibini kutladığını söyledi. Ziyarette yeni projeler ve hizmetlerden de bahseden Tahmazoğlu, Türkiye’de bir ilk olacak Düşünce Merkezi ile Akkent’e çıkan Dutluk yolundaki yeni yol projesini anlattı. Tahmazoğlu Kurban Bayramı’nda çokça eleştirilen kurban atıklarının şehri kokuttuğu yönündeki şikayetlerle ilgili de, “Belkide son 50 yılın 100 yılın en sıcak kurban bayramını geçirdik. Normal zamandaki çöpün iki katından fazla çöp çıktı. Ekiplerimiz çalışmasa ilçemiz kokacaktı. Biraz bazı vatandaşlarımızın da duyarsızlığı var. Kurban atıklarını konteynırlara değil, konteynırların yanına bırakıp gitmişler” dedi.

KARAR VERİCİLERİN İŞİ KOLAYLAŞACAK

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Vali Konağı olarak yapılan ancak Yerlikaya döneminde vazgeçilen binanın yerini Düşünce Merkezi yapmak istediklerini söyledi. Buranın önemli bir hizmeti yerine getireceğini belirten Tahmazoğlu, “Gaziantep ile göçle, ortadoğu, bölge ile ilgili problemler tartışılacak, fikirler üretilecek. Böyle merkezler artık İstanbul’da Ankara’da da var. Burayı talep ettik.Mesela Suriye meselesi ile ilgili düşünce üretilecek. Örneğin şehrimizde ne kadar Suriyeli var, bunlar ne olacak? Bunların ne kadarı gitmeli,ne kadarı kalmalı? Entegrasyon olacaksa nasıl olmalı? Geri dönüşleri nasıl sağlanmalı? Bunlarla ilgili fikirler üretecek, öneriler getirecek, araştırmalar yapacak, çözüm sunacak, öneriler getirecek. Buna göre karar vericilerin işi kolaylaşacak” diye konuştu. 

ÇÖP ORANI NORMAL ZAMANDAN İKİ KAT FAZLA OLDU

Kurban bayramında şehirde meydana gelen kokuyla ilgili sorumuz üzerine Tahmazoğlu şunları söyledi:”Belkide son 50 yılın 100 yılın en sıcak kurban bayramını geçirdik. Yani biz gece gündüz ekipleri çalıştırdık. Normal zamanda çıkan çöpün iki katı çöp çıktı. Normal zamanda günlük 900 ton çöp topluyoruz, bayramda 1900 ton çöp çıktı iki katından fazla. Bu konuda biraz da bazı vatandaşların duyarsızlığı oldu. Çöp konteynırının kapağını açmaya üşenen bazı vatandaşlar kurban atıklarını konteynırın yanına atıp gitmişler. Biz kaldırmasak o sıcakta kokuyor. Ben ekipleri gece gündüz demeden çalıştırdım. Deterjanla konteynırları yıkadık.”

ÖKKEŞ BEY VE TÜM EKİBİ KUTLUYORUM

Gazetenizin 25.kuruluş yıldörümüne kutlayan Tahmazoğlu şöyle konuştu:”Hayırlı olsun. Çeyrek asrı bu şekilde başarıyla tamamlamış olmak önemli. Başta Ökkeş bey olmak üzere tüm ekibi tebrik ediyorum. Gerçekten ben basını önemsiyorum. Şu açıdan önemsiyorum. İnsanı daha dinamik tutuyor. Sizin göremediğinizi, ulaşamadıklarınızı doğru bir şekilde yansıtırsa hiç bir sıkıntı yok.  Sayın Valimizin dile getirdiği hassasiyetlerde çok önemli. Basının farklı amaçlarla kullanılmaması lazım. O zaman iş çığırından çıkıyor, o zaman tuz kokuyor. Ama şehrin problemleriyle ilgili konuların gündeme gelmesi, siyasiler olsun, karar verici mekanizmalar olsun herkesi daha dinamik tutuyor.”

GAZETENİN AYRI BİR HAVASI VAR

Şehre doğru gündemlerin oluşturulması gerektiğini dile getiren Tahmazoğlu, “Ben buna inanıyorum. Doğru gündemler oluşturulursa birçok şey daha hızlı çözülür. Gaziantep 27 Gazetesi bu anlamda önemli bir misyonu yerine getiriyor. Köklü gazeteler önemli. Son yıllarda sosyal medya biraz daha ağırlık kazandı. Daha anlık. Bence gazetelerinde geleneksel olarak yaşatılması lazım. Tamamen dijitale dönmekte çözüm değil. Gazeteninde ayrı bir havası var, alışkanlık var. Eline gazete alıp okumak o da ayrı bir kültür, onunda devam etmesi lazım. Ama sosyal medyayı da, dijital medyayı da ihmal etmemek lazım” diye konuştu. 

CAMİ 20 KAT APARTMAN YÜKSEKLİĞİNDE

Akkent’te cami inşaatının devam ettiğini belirten Tahmazoğlu, “İstanbul’daki Çamlıca cami 7 yılda yapıldı. 20 katlı apartman yüksekliğinde çalışıyoruz” dedi.

KESKİN VİRAJ ORTADAN KALKIYOR 

Akkent’e çıkışta yeni bir yol açacaklarını anlatan Tahmazoğlu, “Keskin viraj ortadan kalkıyor. Akkent’e çıkanla İbn-i Sina’ya çıkan ayrılıyor. Ve orası rahatlayacak. Yolun yükü ikiye bölünecek ve yol rahatlayacak”dedi.Meral KINACILAR- Leyla ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.