Özellikle teknik direktör Erol Bulut ile oldukça başarısız sezonlar geçiren ve bir önceki sezon küme düşmekten son haftalarda kurtulan ve geçen sezonda oldukça başarısız bir grafik çizen Gaziantep FK için 2023 yılı hiçte iyi geçmedi. Kırmızı-Siyahlı takıma tarihinin en başarısız dönemlerini yaşatan ve daha sonra teknik direktör Erol Bulut ile yolların ayrılmasının ardından takım Erdal Güneş'e teslim edilmişti.

Sadece 3 puan istiyoruz Sadece 3 puan istiyoruz

3 MAÇTA 2 GALİBİYETLE DİKKAT ÇEKMİŞTİK

Erol Bulut'un ayrılığının ardından Gaziantep FK, Ankaragücü ve Hatayspor galibiyetleriyle dikkat çekmiş ardından 4 Şubat'ta Akdeniz deplasmanında Antalyaspor'a 1-0 mağlup olan Gaziantep FK'da futbolculara izin verilmişti. O gün maçtan sonra bir çok futbolcu izin nedeniyle Gaziantep'e dönmezken bazı oyuncular, teknik ekip ve kulüp çalışanları şehrimize dönüş yaparak 6 Şubat gecesi asrın felaketine yakalandılar. Geçen sezon 2023 yılının ilk aylarında 7 maça çıkan kırmızı-siyahlılar 8 puan toplarken ardından yaşanan deprem nedeniyle ligden çekilmek zorunda kalmıştı.

BU SEZONDA HİÇ İYİ BAŞLAMADI

Yaşanan deprem sonrası bir çok oyuncu takımdan ayrılmış ve bazı isimler ise ayrılmak için zemin arıyordu. 2023-2024 sezonuna Erdal Güneş başlaya Gaziantep FK'yı oldukça zorlu süreç bekliyordu. Gerek takım içindeki bazı oyuncuları ikna çabaları, gerekse transfer çalışmalarında futbolcuları Gaziantep'e getirebilmek için bir çok mücadele verildi. Ve bunun akabinde Gaziantep FK, yaptığı bir kaç transferlerle sezona başlarken oldukça kötü giriş yaptı. 4 maçta sıfır çeken kırmızı-siyahlılar Erdal Güneş ile yollarını ayırdı. 

SUMUDİCA İLE HAYAT BULDUK

Erdal Güneş'in ayrılığının ardından takımın başına daha önce de görev yapan teknik direktör Marius Sumudica getirildi. Ayağının tozuyla ilk maçına Kayseri'de çıkan ve 2-0 kaybeden kırmızı-siyahlılar daha sonra Rumen teknik adam ile arka arkaya çıktığı maçlarda seri galibiyetler alarak küme düşme potasından uzaklaşmayı başardı. 17 maçlık periyot sonunda 19 puana ulaşan Gaziantep FK, 2023 yılında toplamda 27 puanla genel sıralamada 16. sırada yer alırken deprem mağdurlarından Hatayspor ile aynı puanı paylaştı. 2023 yılında en çok puan toplayan takım ise 99 puanla Galatasaray olurken en az puan ile 22 sırada bulunan takım ise ligin yeni ekibi 14 puanla Pendikspor oldu. 

2024'TE BEKLENTİLER YÜKSEK

Son oynadığı Fatih Karagümrük maçını 3-0 kazanarak 2023'ü galibiyet ile  kapatan Gaziantep FK'da 2024 yılında beklentiler yüksek... Cuma akşamı ilk yarının 19. hafta mücadelesinde Pendikspor'u konuk edecek olan Gaziantep FK, bu maçı kazanıp devre arasında yapacağı takviyelerle ikinci yarıda başarılı olmayı hedefliyor. Türkiye kupasında da yoluna devam eden kırmızı-siyahlılar teknik direktör Marius Sumudica ile en az final istiyorlar. Spor Servisi