Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı sayılan 19 Mayıs 1919, tarihimizin dönüm noktası ve istiklal mücadelemizin sembolü olarak tarihe geçti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı bağımsızlık hareketi Türk milletinin gücü ve desteği neticesinde başarıyla sonuçlanmış, millî mücadelenin her safhası dünya tarihine damgasını vurdu,,,

COŞKUYLA KUTLANACAK

Büyükşehir'den tartı ve ölçü aletleri denetimi Büyükşehir'den tartı ve ölçü aletleri denetimi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Gaziantep’te çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Valilik tarafından hazırlanan programa göre kutlamalar dün yapılan Fener alayı Yürüyüşü ile başladı. Kutlamalar azar günü düzenlenecek olan tören ile devam edecek. Demokrasi Meydanına  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulacak. Kentte kutlama töreni ise Festival Park’ta gerçekleştirilecek.

ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN KUTLAMA

Şehitkamil belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında oBayraklı Büyük Yürüyüş düzenliyor. 19 Mayıs Pazar günü 17.00’de Celal Doğan Parkı’ndan başlayacak olan yürüyüş  Koru Park’t bitecek. Belediye aynı zamanda konserlerle 19 mayıs’ı kutlayacak. Warm Up-DJ Zen, Gülşen ve İlkay Sencan’ı ağırlayacak olan belediye konserleri pancarlı festival alanında yapacak. Konserler saat 20’de başlayacak. 


 

Editör: Ebru Kont