Tribün desteğinin çok önemli olduğu maçta Gaziantep FK yönetimi biletleri 27 TL'den satışa çıkarmış ve bunun üzerine yönetim birde kıvılcım başlatarak şehrin önde gelenlerinin, oda başkanlarının ve Oğuzeli Belediye Başkanının da  katıldığı passoligleri olanlara biletler yüklendi. Bu zincirleme yoğun ilgi görürken maça bir gün kalasıya ise kulüpten teşekkürler adı altında biletlerin büyük kısmının tükendiği açıklaması paylaşıldı. 

AMA TRİBÜNLER YİNE BOŞ 

Özellikle oda başkanları ve belediye başkanlarının da dahil olduğu bilet yükleme kampanyası zorlu Kayserispor maçı öncesi dolu tribünler önünde oynanacak olması özellikle kırmızı-siyahlı futbolcularda heyecan yaratmıştı. Ancak gelinen noktada 33 bin kişilik stadyumda 6 bin 300 biletli taraftar olduğu açıklanmasıyla birlikte tribünlerin büyük bir bölümü yine boş kaldı. Bir çok biletler yükleme yapılmasına karşın maça gelmeyen sayının daha çok olması kırmızı-siyahlı camiayı üzdü. 

HERKES VİP TRİBÜNE AKIN ETMİŞ

Kayserispor maçında maraton ve kale arkası tribünlerinin büyük boşluğu büyük dikkat çekti. Maça gelen bir çok taraftarların VIP tribüne akın ettiği gözlenirken diğer tribünlerde biletlerin satılmasına karşın bir çok taraftarların maça gelmediği gözlendi. O kadar ücret ödenerek yüklenen biletler boşa giderken kendine bilet yüklettirip maça gelmeyen taraftarlar büyük tepkiye neden oldu. En önemli maçta biletlerinin yüklenmesine karşın maça gelmeyen taraftarların hava şartlarına ve ulaşım sorunu nedeniyle maça gelemediğini bahane ettikleri de dile getirildi. 

16 BİN KOMBİNE SAHİBİ VAR
5 BİNE YAKIN BİLET SATILMIŞ

Sezon başından bu yana Gaziantep FK, Kalyon'da 16 bin kombine satışı gerçekleştirmiş ancak bu kombine sahiplerinin bir çoğu maç seçtiği ve bir çok maça gelmeyen aralarında tarftar oluduğu tesbit edildi. Kombinesini özellikle büyük maçlarda tercih eden veya kombine sahiplerinin ise ücret karşılığı devir yaptığı da belirtildi. 16 bin kombine sahipleri dışında Kayserispor maçında 5 bine yakın bilet satıyı yapıldı ancak bu bilet alanlarında yarısından çoğunun maça gelmediği ortaya çıktı. 

BÜYÜK MAÇLARDA ORTAYA ÇIKIYORLAR

Özellikle kombine alan taraftarların büyük maçlarda geldiği, bazılarının ise bu maçlarda kombinesini bir maçlık devrederek sattığı ve kombineye verdiği ücretin fazlasını kazandığı iddia edildi. Büyük maçlar dışında iç sahada büyük taraftar sıkıntısı yaşayan kırmızı-siyahllar yeni sezonda kombine satışlarında yeni bir düzenleme yapacağı gelen bilgiler arasında yer aldı. 

BELEDİYE HER MAÇTA OLDUĞU BU MAÇTA DA SEFER DÜZENLEDİ

Bilindiği gibi Büyükşehir Belediyesi Gaziray seferlerinin yanı sıra şehrin belli noktalarından Kallons Stadyumuna ücretsiz otobüs seferi düzenliyor. Oldukça önemli Kayserispor maçında da Kalyon Stadyumuna yine otobüs seferleri düzenlenirken ulaşımın çokta bahane edilmemesi gerektiği ön plana çıktı. Kırmızı-Siyahlı yönetim kritik süreçten geçtiklerini ve taraftarların da biraz fedakarlık yapıp takıma daha çok destek çıkmalarını istediler. Spor Servisi