1. YAZARLAR

  2. Baler Fidan

  3. 15 TEMMUZ'DAN SONRA...
Baler Fidan

Baler Fidan

Yazarın Tüm Yazıları >

15 TEMMUZ'DAN SONRA...

A+A-

40 Atlısı İle Çin Sarayını Basan Kürşad'tan...

Hain Fetöcü Askerlere tek başına direnip Şehit olan Ömer Halis Demir'e, Hilal Bıyıklı vatan sevdalıları  Bayrak Nöbeti Tutarken...

15 Temmuz 2016'da...

Yıllarca bu ülkenin tüm nimetlerinden en fazla faydalanan Takiyeci Badem Bıyıklılar, devletin bütün kademelerini işgal edip Türkiye Cumhuriyeti Devletini ele geçirmeye çalıştı.

Elbette bu bir kaç yıllık projenin sonucu değil, yıllarca siyaseti istediği gibi yönlendirip kendi çıkar ve menfaatleri için kullanan uluslar arası bir yapının,

Çıkar çatışması sonrası, siyasete dahi tahammül edemeyip, her şeyi ele geçirme egosuna kapılıp, ihanet odaklarının devleti içten çökertmek için yapmış oldukları şerefsizliklerin, ihanetlerin Sonucudur 15 TEMMUZ

Bir devleti devlet yapan en önemli unsur kurucu iradesinin, yönetim şekli ve anayasasının köklü temellere dayanıyor olması.

Kişilerin değil kanunların, prensiplerin adaletli bir şekilde tecelli ettirilmesidir.

Bu yapı öyle hassas, öyle özenle korunmalı ki;  hiç bir tarikat , cemaat yada cemiyet sızamamalı...

Ne siyasi nede başka bir yapı, Devleti kendi çıkarlarına hizmet eden bir unsur haline getirememeli

Devletin istiklal ve istikbali önünde hiç bir güç gölge edememeli

Evet maalesef devleti yönetenler, bilerek veya bilmeyerek göz yumdukları  bir yapı tarafından bertaraf edilmek istendi, 

Her devirde olduğu gibi Türk Milleti bir oyunu daha bozdu, Bozkurt Yüreklerini tanklara, tüfeklere, uçaklara siper etti.

Alçakça hazırlanmış hain bir planı yerle bir etti

İlk başta buna inanamayanlar, siyasi bir manevra olduğunu düşünenler olsa da zamanla olayın derinliği ve koca bir devletin ne hale getirilmeye çalışıldığı acı bir tecrübeyle anlamış oldu.

Her ne kadar tarih tekerrürden ibarettir diye bize yuttursalar da, tarih hatalardan ders çıkarmayıp "hataları tekrar eden" yönetimlerin zaafiyetlerinin tekrarından ibarettir.

15 Temmuz alçaklığı her ne kadar insanlarımızı korkuya endişeye sevk edip, güven ve samimiyet duygularını,

İnançlı insanların dini duygularını dahi tahrip etsede, 

Milli duyguların kabarmasına, siyasetin cemaatlerin arka bahçesi olmaması gerektiğinin anlaşılması, 

Bazı dini grupların cemaat adı altında başka her şeyle uğraşarak insanların dini duygularını sömürdüğü, eksiklerini ranta çevirdiğinin görülmesini sağladı.

Hangi düşünceden olursa olsun hepimizin ortak kaygısının vatan olduğu daha iyi anlaşılıp, vatan olmayınca her şeyin anlamsız olduğunun anlaşılmasını sağladı.

Aradan 3 yıl geçti, ne 15 Temmuzdan, nede sonuçlarının yarattığı tahribatlardan  bir ders çıkarabildik, 

Adına FETÖ denilen örgütle ilişkisi olan çaycı, çorbacı, çöpçüye kadar herkesi tespit ettik ama siyasi ayağını ortaya çıkaramadık. 

"Türk Askeri Milletine silah doğrultmaz", bu ne garip iştir diyenleri, terörle mücadeledeki yanlışları eleştirenleri Fetöcü ilan ederken, 

Göbekten Fetöcülerin yeni mevkiler makamlar kazandığını yada yerlerini muhafaza etmek için nice masum insanın canını yakıp ocağını söndürdüğünü gördük görmeye devam ediyoruz.

Öyle olmasa Televizyonlarda sosyal medyada bangır bangır fetö elebaşına methiyeler düzenler kamu kurumlarında gezip , tv'lerde gazeteler de bülbül gibi şakıyabilirmiydi.

Öyle olmasa Sayın Cumhurbaşkanının Yenikapıda başlattığı adına YENİKAPI RUHU dediğimiz ve toplumun her kesiminin inanıp uygulanması için dua ettiği düşünceler sözde kalırmıydı.

Öyle olmasa liyakatli insanlar saf dışı bırakılıp sadakatli insanlar devletin değil makamı mevkisi önünden geçebilir miydi.

 

Evet birileri fetöyle mücadeleyi kendi lehine fırsata çevirip kendine rakip gördüğü kimseleri bir şekilde saf dışı bıraktı...

Türk Eğitim Sen Genel Bşkanı Sayın Talip GEYLAN'nın ifade ettiği gibi ; "Bu ülkede kim ki, hala, kamusal alanda belli mensubiyetlerin tahakküm ve tasarrufuna imkan veriyorsa, kamu gücünü aidiyetler üzerinden tanzim etmeye devam ediyorsa, kamu çalışanlarını siyasi görüşü, sendikası, sosyal mensubiyetleri üzerinden ayrıştırıyor ve ötekileştiriyorsa FETÖ'nün kripto uşağıdır!  "

Allah bizlere ve bizleri yönetenlere yaşanan olumsuzluklardan olumlu dersler çıkartmayı, milli değerlerimize samimi bir şekilde daha fazla çıkmayı nasip etsin...

Tüm dünya biliyor ki kalbi vatan diye atan Türk Milleti olduğu sürece ne 12 Eylülcü Ne 15 Temmuzcu onun bunun uşakları Türkiye Cumhuriyeti üzerindeki emellerine kavuşamayacak.

Bu ülkenin Fetöcüsü de, Pkk'lısı da bitmez ancak her gün bir bir toprağın kara bağrına düşen Kahramanları hiç bitmez.

Son olarak 15 Temmuz şehitleri nezdinde tüm şehitlerimize Allahtan Rahmet, aileleri ve Gazilerimize selametler diliyorum.

Allah Türk Milletinin dirlik birlik ve beraberliğini bozmasın HAYIRLI CUMALAR

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum