1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 15 Temmuz yeniden diriliştir
15 Temmuz yeniden diriliştir

15 Temmuz yeniden diriliştir

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Haftası’nın 4. Yıldönümü yurt çapında olduğu gibi Gaziantep’te de büyük bir heyecanla anılıyor.

A+A-

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Haftası’nın 4. Yıldönümü yurt çapında olduğu gibi Gaziantep’te de büyük bir heyecanla anılıyor.

 

Siyasiler ve Sivil Toplum Örgütlerinin yanı sıra özel kuruluşlarda yayınladıkları bildiri de, 15 Temmuz’un unutturulmayacağını dile getirdiler.

 

Bundan tam 4 yıl önce ki gecede ihaneti de dirilişi de gördüklerini söyleyen Akıl İçecek Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Akıl, “Türkiye darbelerle devrilen liderlerden darbeleri deviren bir liderle tarihe geçmiştir. Bu kavga Habil ile Kabil’in kavgasıydı.” dedi.

 

GERİ ADIM ATILMADI

FETÖ’yü Ermeni Diaspora’sına benzeten Akıl, “Tarihin en alçak darbe girişimine maruz kaldık. Türk milleti 15 Temmuz gecesi gücünü sandıktan, yetkisini milletten almayan hiç bir iradeyi meşru kabul etmeyeceğini göstermiştir. Türk halkının o gece verdiği bağımsızlık mücadelesi tüm dünyaya örnek olmuştur. O gün, düşmanın en acımasızının da karşı koyan en kahramanın en yüreklisinin de görüldüğü bir gündür gece ihaneti de gördük dirilişi de gördük. Milletimiz top yekûn ayağa kalkarak  devletin gerçek sahibinin kendilerinin olduğunu hainlere göstermiştir. Milletimiz o gece bağrından çıkardığı devletini korumuş, ona tasallut  etmeye çalışan ,taammüden vatanı parçalamaya çalışan azınlık bir gruba hafızalardan silinmeyecek , tarihi bir ders vermiştir. Düşmanlarına kıyameti yaşatmıştır. Unutulmamalıdır ki ; O gece milletimiz en hain, en alçak , en haysiyetsiz, en gaddar saldırılara göğüs germiş ama diz çökmemiş boyun eğmemiştir. Devletin tüm silahları ele geçirilse de , yedi düvel bir araya gelse de bu milletin esarete teslim olmayacağının kanıtlandığı bir gün yaşanmıştır. Bu manada gerçek bir kahramanlık destanı yazılmıştır. Aynı kahramanlığı Sayın Cumhurbaşkanımızda göstermiştir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın o gece milletimizi direnişe çağırması unutulmayacak bir hadisedir. Kendisine yönelik suikast girişimine rağmen geri adım atmamıştır. Darbelerle devrilen liderlerden darbeleri deviren bir lider olarak tarihe geçmiştir. Milletin istiklalini ve istikbalini kurtarmıştır. Hülasa bu topraklar geçmişten bugüne çok hainler gördü ama hepsini tarihe gömdü. Bu esasında imkanla imanın yarışıdır. Bu Habil ile Kabil in kavgasıdır. Bu Haç ile Hilalin mücadelesidir. Bundan sonra da vatanımıza , bayrağımıza, ülkemize ve milletimize karşı saldırılar olacaktır .Bizler birlik ve beraberlik içersin de  olursak aynı inançla, azimle, kararlıkla mücadele edersek bu vatanı parçalayamayacaklar, bu ülkeyi bölemeyecekler, bu ezanı susturamayacaklar, bu bayrağı indiremeyeceklerdir. Vela galibe İllallah! Allah’tan başka galip yoktur. Zafer Allah’tandır. Bu düşünceler ile 15 Temmuz’u unutmuyoruz .Tüm şehitlerimizi rahmetle , gazilerimizi şükranla anıyoruz .Aziz milletimize saygılarımı sunuyorum.” diye konuştu.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.