Türkiye’nin dört bir yanına düşen şehit ateşi Gaziantep’te de yürekleri dağladı. Şehit askerlerin şehit olmadan önce çektiği videolan ise 7’den 70’e herkesi ağlattı. 

Irak’ta devam eden Pençe-Kilit Operasyonlarında acı haberler peş peşe geldi. Cuma günü 6 askerimizin şehit olduğunun acısını yaşarken, Cumartesi günü 6 askerimizin daha şehit haberi geldi. 

Yürekler Yandı

İşte bu iyi haber İşte bu iyi haber

Milli Savunma Bakanlığı, şehit askerlerimizin kimliklerini de açıkladı. Pençe-Kilit Operasyonunda, Piyade Teğmen Ramazan Günay, Piyade Uzman Çavuş Mehmet Serinkan, Piyade Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı, Piyade Uzman Çavuş Abdulkadir İyem, Piyade Uzman Çavuş Ahmet Arslan, Piyaz Sözleşmeli Erler Semih Yılmaz, Yasin Karaca, Çağatay Erenoğlu, Emre Taşkın, Cebrail Dündar, Kemal Aslan, Enis Budak şehit düştü.


Acı Haber Gaziantep’e De Ulaştı


Terör örgütü ile çıkan çatışmada şehit olan 6 askerden Şanlıurfalı Piyade Uzman Çavuş Abdulkadir İyem'in şahadet haberi Gaziantep'in Şehitkamil ilçesi Eyüpsultan Mahallesi'nde yaşayan ailesine verildi. Bekar olan ve 7 kardeşi bulunan şehit Piyade Uzman Çavuş Abdulkadir İyem'in şahadet haberini alan baba Mehmet, anne Ayişe İyem ile kardeşleri ve yakınları gözyaşı döktü.


Şehit İyem İçin Tören Düzenlendi
Gaziantepli şehit Piyade Uzman Çavuş Abdulkadir İyem için tören düzenlendi. Gaziantep Havalimanında karşılanan Şehidin karşılama töreni duygusal anlara sahne oldu. 


Şehidimizi Uğurladık


Gaziantepli şehir Abdulkadir İyem için Bahattin Nakıboğlu Camiinde tören düzenlendi. Cenaze törenine AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül, Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Gaziantep milletvekilleri, Belediye Başkanları, siyasi parti il başkanları ve kent protokolü katıldı. Şehidin cenazesi ikindi namazına müteakip kılınan cenazesi namazının ardından Asri Mezarlıkta bulunan Şehitliğe defnedildi.