2025 yılına kadar 11 ilde 11 okul kütüphanesi açmayı hedefleyen TSKB (Türkiye Sınai Kalkınma Bankası), geçen yıl Adıyaman Gölbaşı ilçesine kazandırdığı okul kütüphanesinden sonra bu yıl Gaziantep’in Nurdağı ve Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçelerinde iki ayrı kütüphane açılışı gerçekleştirdi. 

KATKI BULUNMAYA DEVAM

Türk Kütüphaneciler Derneği ve Milli Eğitim Müdürlükleri iş birlikleriyle gerçekleştirilen kütüphanelerin açılış törenlerinde konuşan TSKB Genel Müdürü Murat Bilgiç, “TSKB olarak, Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız 2023 yılında, depremden etkilenen illerimizin iyileşme sürecini hızlandırmak amacıyla 2025 yılına kadar 11 ilimizde 11 zenginleştirilmiş okul kütüphanesi açma sözü verdik ve kısa bir süre içinde bölgemize üç okul kütüphanesi kazandırdık. Gaziantep ve Kahramanmaraş’ta gerçekleştirdiğimiz kütüphane açılışlarının öğrencilerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Diğer illerimizdeki kütüphaneleri de tamamlayarak daha fazla öğrencimizin geleceğine katkıda bulunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Bu uygulama yayılmalı Bu uygulama yayılmalı

GELECEĞE YATIRIM

Deprem bölgelerinde nitelikli kalkınmaya destek amacıyla Adıyaman’ın ardından Gaziantep ve Kahramanmaraş’ta Z kütüphanesi açılışlarını gerçekleştirmekten büyük bir mutluluk duyduklarını açıklayan TSKB Genel Müdürü Murat Bilgiç, “2023 yılının şubat ayında yaşadığımız deprem felaketlerinin birinci yıl dönümüne yaklaşırken, deprem bölgelerinde toparlanmaya destek vermek amacıyla büyük bir sorumluluk bilinciyle çalışmaya devam ediyoruz. Banka olarak ilk günden beri gerek insani yardımlarımız gerek sürdürülebilir finansman olanaklarımızla bölgemizle yakın temas halindeyiz. Sosyal sorumluluk projelerimizle de bölgenin iyileşmesine katkı sunuyoruz. 11 şehrimizde çocuklarımızın geleceğine katkıda bulunma amacıyla zenginleştirilmiş okul kütüphaneleri açma projemizi hız kesmeden sürdürüyoruz. Adıyaman, Gaziantep ve Kahramanmaraş’ta açtığımız kütüphaneler gençlerimizin ve öğrencilerimizin yolunu aydınlatmaya, onlara umut olmaya devam edecek. 2025 yılına kadar 8 ilimizdeki kütüphaneleri de tamamlayarak daha fazla öğrencimizin geleceğine katkıda bulunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

FOTO

***