1. YAZARLAR

  2. Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

  3. ZENGİN-FAKİR VE RESMİYET...
Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Yazarın Tüm Yazıları >

ZENGİN-FAKİR VE RESMİYET...

A+A-

Biliyorsunuz daha önce sizlere Gaziantepspor'un ne durumlarda olduğunu, kimler tarafından yönetildiğini ve yönetilmek istendiğini gösteren resimlerin yer aldığı bir sayfa ile göstermeye çalışmıştık..

Bugünkü sayfamız ise yine Gaziantep'i temsil eden bir diğer kulübümüz olan Gazişehir'in durumunu göstermek için hazırlanmıştır.. Kısa ve öz olarak yorumu sizlere bırakıyoruz..

Şimdi gelelim söyleyeceklerime..

Gaziantepspor'u yönetenlerin tutumları yüzünden bu şehir takımdan soğutuldu.. En başta ben varım bu soğutulan kesimin içinde.. Ki,  ilkiyim de diyebilirim.. Bu şehrin sporseverleri ilk göz ağrıları olan Gaziantepspor için her türlü fedakarlığı yapmışlardır.. Bu şehri yönetenler de  maddi manevi fedekarlıklarda bulunmuştur.. Ne varki özellikle Celal Doğan sonrası, kentten uzaklaştırılan bir Gaziantepspor portresi yaratılmıştır.. Sporseveriyle kavgalı, gazetecisiyle hasmane düşmanlık  seviyesinde mücadele veren, hatta bizzat şahsıma yönelik saldırı düzenletecek kadar ileri gidilen bir anlayışa, kent yöneticileriyle barışık olmayan bir düşünce tarzı sergilenmiştir.. Siyasetin spora alet edildiği hatta Gaziantepspor'u kullanma adına ne varsa yapıldığı gerçeğini asla yok sayamayız..

BAKIN AŞAĞIDAKİ SAYFAYA VE RESİMLERE LÜTFEN..

Bu Vali, bu Bürokratlar, bu sanayici ve iş adamları bir zamanlar Gaziantepspor için her türlü özveriyi yapmışlardır.. Parasal destek sağlanmış, manevi yönden sır olan bir çok çalışmalarda bulunmuşlardır.. Ama her seferinde yaptıklarına yapacaklarına pişman edilmişlerdir.. Ve sonunda hepsi de bağrına taş basarcasına Gaziantepspor'u kendi haline bırakmışlardır.. Sadece bir kişi yüzünden yapılmıştır bunların hepsi..

Doğrumudur yanlışmıdır, tartışmak istemiyorum.. Herkesin düşüncesi kendisinde kalsın..

Şahsen öfkelendiğimde bazen ben "sonunda bu noktaya getirildiler" diyorum ama, sonra sağduyulu düşündüğümde, Antep tabiri "gavura ken edip oruç yenmez" sözünü hatırlıyorum..

Eğer Gaziantepspor'u yönetenler dürüst davransa, toplumla barışık olsa, şehrin yöneticileriyle ve iş dünyasıyla, bürokratıyla, taraftarıyla el ele verse, şimdi aşağıda gördüğünüz o manzarayı Gaziantepspor için de görebilirdiniz.. Belki de Büyükşehir Belediyespor'un Gazişehir'e döndürülmesine gerek bile kalmazdı..

ŞİMDİ O RESME BU KEZ BEN İYİ BAKIYORUM...

İlk bakışta birlik beraberlik görüntüsü var.. İlk bakışta Sayın Vali Ali Yerlikaya önderliğinde müthiş bir sahiplenme ve dayanışma görüntüsü var.. Ama nedense birşeyler bana fazla geliyor.. Bu görüntüde GAZİANTEP SPOR yok.. Bu görüntüde BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR'UN, farklı versiyonu var.. Yani RESMİ bir görüntü.. Halk yok.. Bu kentin önemli spor adamları yok.. Bu kentte Gaziantepspor'u benimsemiş, rengine aşık olmuş, tarihiyle gurur duyanlar yok.. O hava yok.. O sıcaklık yok.. Gaziantepspor'a herşeyini verenlerin gözüyle ZENGİN- FAKİR takım ayrımı havası var.. Şu anda şehirde bu benzetme yapılıyor çünkü.. Belki de Gaziantepspor kapanacak, belki de kısa süre sonra bir alt lige düşürülecek.. Yani yok edilecek..

Daha fazlasını yazmak istemiyorum.. Umarım bu anlayış doğrudur.. Umarım bu düşünce başarıyı getirir.. Umarım Sayın Vali Ali Yerlikaya'nın gerçekten iyiniyetinden asla şüphe etmediğim bu sahiplenmesi, GAZİŞEHİR'e başarıyı getirir.. Yılların tecrübesine dayanarak başarı konusunda şüphelerim ağır bassa da, yanılmayı ve sezon sonunda şu anda mahrum bırakıldığımız süper ligde oynamayı hak ederiz..

basliksiz-1-001.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum