1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ZAM YOK İŞE DEVAM
ZAM YOK İŞE DEVAM

ZAM YOK İŞE DEVAM

Kamu çalışanlarının hayalleri suya düştü. Bu yıl altıncısı yapılan toplu görüşmelerde kamu çalışanları istedikleri sonuca ulaşamadı. AKP Hükümetinin...

A+A-

Kamu çalışanlarının hayalleri suya düştü. Bu yıl altıncısı yapılan toplu görüşmelerde kamu çalışanları istedikleri sonuca ulaşamadı. AKP Hükümetinin kamu emekçileriyle adeta dalga geçtiğini belirten KESK Dönem Sözcüsü Yusuf Şahinler yaptığı açıklamasında "Hükümetin önerdiği taban aylığa 15+15 YTL'lik artış, yüzde 2+2'lik zam ve 20+20 YTL'lik ek ödemeler için yaklaşık 50'şer milyonluk bir maaş artışına tekabül eden bu zamların günlüğü 1,7 YTL'ye gelmektedir. Bu parayla da günde ancak 3 simit alınabilir" şeklinde konuştu.

Toplu görüşme masasından böyle bir sonuç çıkacağının en başından belli olduğunu kaydeden Şahinler " Tarafların güçlerinin eşit olmadığı, kamu emekçilerinin hiçbir yatırımının olmadığı, son kararı daima bakanlar kurulu verdiği için pazarlık şansı bulunmayan bir masadan çıkacak sonucun bundan daha farklı olmayacağını bizim kadar diğer konfederasyonlarda biliyorlardı. Biz böyle masada oturmayı kamu emekçileri açısından uygun bulmadık fakat diğer konfederasyonlar o masanın ortağı olmayı tercih ettiler. İşveren parasıyla sendikal mücadele yürütülemez" şeklinde konuştu.

MÜCADELEMİZ SONUNA KADAR SÜRECEK

Toplu görüşmeler sona ermiş olsa da mücadelemize ara vermeden devam edeceğiz diyen Şahinler " Kamu emekçilerini dayatılan sefalet ücretlerine mahkum değiliz. AKP hükümetinin bize dayatmalarını, tüm kamu çalışanları olarak ortak mücadele ederek boşa çıkartabiliriz. Görüşmeler boyunca masada kalmayı tercih eden konfederasyonlar, hiçbir bağlayıcılığı olmayan uzlaştırma kurulundan medet umacağına, ortak mücadele ve eylem çağrımıza kulak vermelidir" şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.