1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Zalimleri lanetliyoruz
Zalimleri lanetliyoruz

Zalimleri lanetliyoruz

BÖLÜCÜ terör örgütünün Şırnak ve Diyarbakır bölgesinde güvenlik güçlerine düzenlediği hain pusu ve saldırı sonucunda 15 askerin şehit olması...

A+A-

BÖLÜCÜ terör örgütünün Şırnak ve Diyarbakır bölgesinde güvenlik güçlerine düzenlediği hain pusu ve saldırı sonucunda 15 askerin şehit olması kınandı. Gaziantep Üniversitesi Senatosu bildiriyi yayınladı, DİSK Tekstil İş, bu saldırıların artık son bulmasını istedi, Eğitim Bir Sen "katilleri zalimleri lanetliyoruz" açıklaması yaptı.

Gaziantep Üniversitesi Senatosu, 15 askerin şehit edildiği saldırıları kınadı. Gaziantep Üniversitesi Senatosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, bölücü terör örgütünün Şırnak ve Diyarbakır bölgesinde güvenlik güçlerine düzenlediği hain pusu ve saldırı sonucunda 15 askerin şehit olmasının Türk milletinin yüreğini derinden dağladığı belirtildi.

HAYALDEN ÖTEYE GEÇEMEZ

?Hiçbir kural, ahlaki değer, merhamet ve vicdan taşımayan bir güruh niteliğindeki canilerin düzenledikleri her türlü saldırı, milletimizin ve kahraman güvenlik kuvvetlerimizin azim ve kararlılığı karşısında her zaman erimeye ve boş çıkmaya mahkumdur? denilen açıklamada şu görüşlere yer verildi: "Ülkesi ve milletiyle bugüne kadar bağımsız ve özgür yaşamış devletimizin, bir avuç hain cani karşısında pes edeceğinin düşünülmesi hayalden öteye geçemez. Bölücü örgütün iç ve dış destekçileri şunu iyi bilmelidirler ki bu yaptıkları insan haklarına, insan şeref ve haysiyetine, uluslararası hukuka ve diğer bütün ahlaki değerlere aykırıdır ve çirkin emellerine asla ulaşamayacaklardır. Tarih boyunca hür yaşayan öteki milletlere barış, özgürlük, kardeşlik ve bağımsızlık konusunda örnek olan Türk milleti, bir avuç eşkıyanın saldırıları karşısında her zaman dimdik ayakta kalacak, sadece bunlarla değil onun ikiyüzlü, sahtekar destekçi ve işbirlikçilerine de hak ettikleri dersi verecektir."

SUBAŞI: DUR DEMELİYİZ

DİSK Tekstil Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Muzaffer Subaşı, terörü yapanlar ve başta ABD olmak üzere onun destekçilerine dur demeyi başarmak gerektiğini söyledi. Silah ve şiddetle kan ve gözyaşıyla hiç bir sorunun çözülemeyeceğini anlatan Subaşı, ?Aksine yüzlerce yıldır birarada yaşayan insanlarımızda milliyetçilik ve düşmanlık duygularını yükselterek toplumun kutuplara ayrılacağının bilinmesine rağmen ülkemiz yeni ölümlerle sarsılmakta, terör ve şiddetin beslediği kaos ortamından çıkar umanların elleri gittikçe güçlenmektedir" dedi.

EFİLOĞLU: KATİLLERİ, ZALİMLERİ LANETLİYORUZ

Eğitim-Bir Sen Şube Başkanı Zekeriya Efiloğlu, terörü lanetlediklerini belirtti. Efiloğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Ekim ayı ile birlikte Türkiye'de terörün yeniden körüklendiğine dikkat çekerek, son olarak 15 Türk askerinin şehit edilmesinin üzüntü yarattığını ifade etti. Efiloğlu, şehitlerin geride asla yalnız acı değil, gözyaş değil, aynı zamanda güçlü bir iman ve vatan sevgisi şuurunu, bir zafer inancını da miras bıraktıklarını kaydetti. Zaferin elbette Türk milletinin olacağını vurgulayan Efiloğlu, "Türkiye, terörü ve teröristi daha ilk ihanetinde tanımış, onun iğrenç yüzünü de içini de görüp, tüm kurumlarıyla ve halkıyla birlikte, gerilmiş bir yay gibi karşısında yer almıştır. Bugün ise halkımız, PKK terör örgütü katilleri karşısında çok daha bilinçli ve kararlıdır" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.