1. HABERLER

  2. SPOR

  3. YİNE YENİLDİK 4-1
YİNE YENİLDİK 4-1

YİNE YENİLDİK 4-1

Gaziantespor'da düşüş sürüyor. Kırmızı-siyahlılar Başakşehir karşısında çok kötü bir oyun ortaya koyduğu ve sahadan 4-1 gibi farklı bir skorla...

A+A-
Gaziantespor'da düşüş sürüyor. Kırmızı-siyahlılar Başakşehir karşısında çok kötü bir oyun ortaya koyduğu ve sahadan 4-1 gibi farklı bir skorla mağlup ayrıldı. 
90' Hakan Özmert'in sağ kanattan gönderdiği uzun pasla ceza sahası içerisinde sağ çaprazda topla buluşan Semih Şentürk'ün çektiği şut az farkla yandan dışarı çıkıyor.


90' Karşılaşmanın sonuna en az 2 dakika ilave ediliyor.


89' Hakan Özmert'in ara pası ile ceza sahasının hemen dışında sol çaprazda topla buluşan Stefano Napoleoni için ofsayt bayrağı kalkıyor.


87' GOL!! Medipol Başakşehir, Edin Visca'nın penaltıdan attığı golle skoru 4-1 yapıyor. Kazanılan penaltı vuruşunu kullanmak için topun başına Edin Visca geçiyor. Edin Visca, panenka penaltısı ile topu ağlarla buluşturarak, ligdeki 14. golüne imza atıyor.


86' Sağ kanattan ceza sahası içerisine giren Edin Visca, Koray Arslan'ın yaptığı müdahele ile yerde kalıyor. Hakem İlker Meral, bu pozisyonda bir kez daha Medipol Başakşehir lehine penaltı kararı veriyor.


85' Medipol Başakşehir yarı alanının ortalarında Bekir İrtegün'e sert müdahalede bulunan Abuda, sarı kart görüyor.


84' Gaziantepspor, karşılaşmadaki son oyuncu değişikliği hakkını Orkan Çınar'ın yerine John Chibuike'yi oyuna alarak kullanıyor.


83' Medipol Başakşehir, bu dakikada karşılaşmadaki son oyuncu değişikliği hakkını Doka Madureira'nın yerine Semih Şentürk'ü oyuna alarak kullanıyor.


80' Orkan Çınar'ın pası ile ceza sahası yayının hemen dışında sağ çaprazda topla buluşan Abuda'nın çektiği şut farklı şekilde üstten dışarı çıkıyor.


75' Sol kanattan kazanılan serbest vuruşta topun başına Orkan Çınar geçiyor. Orkan Çınar'ın ortası ile altıpasa yakın bir noktada topla buluşan Hakan Çinemre'nin kafa vuruşu kaleci Volkan Babacan'da kalıyor.


74' Bekir İrtegün'ün pası ile altıpasın hemen dışında sağ çaprazda topla buluşan Edin Visca'nın yerden çektiği şut az farkla yandan dışarı çıkıyor.


72' Gaziantepspor, karşılaşmadaki ikinci oyuncu değişikliği hakkını İlhan Parlak'ın yerine Alpay Koçaklı'yı oyuna alarak kullanıyor.


72' Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşunda topun başına Edin Visca geçiyor. Visca'nın ortasını Mehmet Batdal, kafayla Hakan Özmert'e indiriyor. Hakan Özmert'in gelişine yerden çektiği şut az farkla yandan dışarı çıkıyor.


70' Edin Visca'nın sağ kanattan yaptığı orta ile arka direkte buluşan Mehmet Batdal'ın kafa vuruşu az farkla üstten dışarı çıkıyor.
68' Sol kanattan kazanılan serbest vuruşta topun başına Doka Madureira geçiyor. Doka'nın ortası ile altıpas çizgisine yakın bir noktada buluşan Bekir İrtegün'ün çektiği şut az farkla üstten dışarı çıkıyor.


66' Mahmut Tekdemir'in sol kanattan yaptığı orta ile penaltı noktasının hafif sağ çaprazında topla buluşan Mehmet Batdal'ın çektiği şut Gaziantepspor savunmasından dönüyor.


64' Medipol Başakşehir, karşılaşmadaki ikinci oyuncu değişikliği hakkını Marcio Mossoro'nun yerine Stefano Napoleoni'yi oyuna alarak kullanıyor.


60' Medipol Başakşehir, bu dakikada karşılaşmadaki ilk oyuncu değişikliği hakkını zorunlu olarak kullanıyor. Sakatlanarak oyuna devam edemeyen Emre Belözoğlu'nun yerine Hakan Özmert, karşılaşmaya dahil oluyor.


56' Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşunda topun başına Orkan Çınar geçiyor. Orkan Çınar'ın ortasını Mahmut Tekdemir kafayla uzaklaştırıyor.


55' Kaleciden dönen topla altıpasın hemen dışında sol çaprada buluşan Mahmut Tekdemir'in çektiği şutu Koray Arslan, çizgi üzerinden kafası ile kurtarmayı başarıyor.


55' Savunmanın uzaklaştırmak istediği topla ceza sahası içerisinde sol çaprazda topla buluşan Mehmet Batdal'ın çektiği şut kaleci Zydrunas Karcemarskas'tan dönüyor.


49' Ceza sahası içerisinde sol çaprazda topla buluşan Doka Madureira'nın yerden ortası herkesi aşıyor ve top ters kanattan oyun alanının dışına çıkıyor.


47' Doka Madureira'nın pası ile ceza sahasının hemen içerisinde sağ çaprazda topla buluşan Edin Visca'nın çektiği şut kaleci Zydrunas Karcemarskas'ta kalıyor.


47' Emre Belözoğlu'nun Orkan Çınar'a yaptığı faulün ardından ceza sahası dışından sol çaprazdan kazanılan serbest vuruşta topun başına Orkan Çınar geçiyor. Orkan Çınar'ın çektiği sert şutu kaleci Volkan Babacan kurtarmayı başarıyor.


46' İkinci yarı Gaziantepsporlu futbolcuların santra vuruşu ile başlıyor.
45' İlker Meral'in düdüğü ile karşılaşmanın ilk yarısı Medipol Başakşehir'in 3-1 üstünlüğüyle sona eriyor.


45' İlk yarının sonuna en az 1 dakika ilave ediliyor.
45' Sol kanattan kazanılan köşe vuruşunda topun başına Doka Madureira geçiyor. Doka'nın ortası ile ön direkte topla buluşan Mahmut Tekdemir'in çektiği şut kaleci Zydrunas Karcemarskas'ta kalıyor.
45' İlk yarının sonuna en az 1 dakika ilave ediliyor.
44' Abuda'nın Doka Madureira'ya yaptığı faulün ardından ceza sahası yayı dışından sol çaprazdan kazanılan serbest vuruşta topun başına Edin Visca geçiyor. Visca'nın çektiği şut barajdan dönüyor.
42' Kaleye yaklaşık 30 metre mesafeden sağ çaprazdan kazanılan serbest vuruşu Doka Madureira, Alparslan Erdem ile paslaşarak kullanıyor. Alparslan Erdem'in gelişine çektiği şut Orkan Çınar'a çarpıp kornere çıkıyor.
41' Doka Madureira'nın pası ile ceza sahası yayının hemen dışında sol çaprazda topla buluşan Marcio Mossoro'nun çektiği şut Gaziantepspor savunmasından dönüyor.
37' Gaziantepspor, bu dakikada karşılaşmadaki ilk oyuncu değişikliği hakkını kullanıyor. Muhammed Ildiz oyundan çıkarken yerine Hakan Çinemre giriyor.
37' Verilen su molasının ardından karşılaşma kaldığı yerden devam ediyor.


35' Bu dakikada hakem İlker Meral, su molası nedeniyle karşılaşmayı durduruyor.
30' Gaziantepspor yarı alanının ilk metrelerinde hava topu mücadelesinde Edin Visca'ya faul yapan Fernando Marcal, ikinci sarı karttan kırmızı kart görerek oyundan ihraç ediliyor.


29' Ceza sahası yayı içerisinde topla buluşan Marcio Mossoro'nun yerden çektiği şut kaleci Zydrunas Karcemarskas'ta kalıyor.


27' GOL!! Medipol Başakşehir, Emre Belözoğlu'nun penaltıdan attığı golle farkı yeniden 2'ye çıkarıyor. Kazanılan penaltı vuruşunda topun başına Emre Belözoğlu geçiyor. Emre Belözoğlu, yerden düzgün bir vuruşla topu kaleci Zydrunas Karcemarskas'ın sağından ağlarla buluşturuyor.
25' Gaziantepspor yarı alanının ortasında sağ kanatta Marcio Mossoro'ya sert müdahalede bulunan Fernando Marcal, sarı kart görüyor.


24' Emre Belözoğlu'nun pası ile ceza sahası yayının hemen dışında topla buluşan Doka'nın çektiği şuta kaleci Zydrunas Karcemarskas, iki hamlede sahip oluyor.


23'  Ceza sahası yayı dışında sol çaprazda topla buluşan Mehmet Batdal'ın sol ayağı ile çektiği şut az farkla üstten dışarı çıkıyor.


22' Orkan Çınar, bu sezon ligdeki 4. asistini yapıyor.


22' GOOOLL!! Gaziantepspor, Gbenga Arokoyo'nun attığı golle skoru 2-1'e getiriyor. Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşunda topun başına Orkan Çınar geçiyor. Orkan Çınar'ın ortasına ön direkte iyi yükselen Gbenga Arokoyo'nun kafa vuruşunda top kaleci Volkan Babacan'ın müdahalesine rağmen ağlarla buluşuyor.


21' Emre Belözoğlu'nun uzun pasına sol kanatta hareketlenen Doka Madureira için ofsayt bayrağı kalkıyor.


20' Savunmanın uzaklaştırmak istediği topla sağ çaprazda kaleye yaklaşık 30 metre mesafede topla buluşan Muhammed Ildiz'in çektiği şut farklı şekilde üstten dışarı çıkıyor.


14' Medipol Başakşehir'in 2. golünde asisti yapan isim Emre Belözoğlu oluyor.


14' GOOOLL!! Medipol Başakşehir, Yalçın Ayhan'ın attığı golle farkı 2'ye çıkarıyor. Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşunda topun başına Emre Belözoğlu geçiyor. Emre Belözoğlu'nun ortası ile altıpas içerisinde topla buluşan Yalçın Ayhan, düzgün bir kafa vuruşu ile topu ağlarla buluşturuyor.
11' GOL!! Medipol Başakşehir, Mehmet Batdal'ın attığı golle 1-0 öne geçiyor. Hızlı gelişen Medipol Başakşehir atağında Marcio Mossoro'nun pası ile sağ kanatta topla buluşan Edin Visca, yerden pasını penaltı noktası üzerinde bulunan Mehmet Batdal'a gönderiyor. Mehmet Batdal'ın gelişine çektiği şutta top Gaziantepspor ağları ile buluşuyor.
9' Sol kanattan kazanılan serbest vuruşta topun başına Doka Madureira geçiyor. Doka'nın ortası ile penaltı noktası üzerinde topla buluşan Alexandu Epureanu'nun kafa vuruşu az farkla yandan dışarı çıkıyor.


8' Alparslan Erdem'in yerden pası ile ceza sahası yayı içerisinde topla buluşan Edin Visca'nın çektiği şut Elyasa Süme'den dönüyor.


6' Daniel Larsson'un pası ile sol kanatta topla buluşan Fernando Marcal'ın ortasını Medipol Başakşehir savunması uzaklaştırıyor.


3' Emre Belözoğlu'nun kafayla indirdiği topla sol kanatta buluşan Mehmet Batdal için ofsayt bayrağı kalkıyor.


1'  Karşılaşma Medipol Başakşehirli futbolcuların santra vuruşu ile başlıyor.


MÖ Gaziantepspor'da ise Abuda ve Muhammed Ildiz, sarı kart cezası sınırında bulunan isimler.


MÖ Medipol Başakşehir'de Bekir İrtegün, Emre Belözoğlu ve Marcio Mossoro, bu maçta sarı kart görmeleri durumunda gelecek hafta Medicana Sivasspor karşılaşmasında forma giyemeyecek.


MÖ 28 maçta 26 gol kaydeden Gaziantepspor'da John Chibuike, 5 gol, 3 asistlik katkısı ile takımda gole en çok katkısı olan isim. Daniel Larsson'un ligde 4 golü bulunurken, Orkan Çınar da 3 gol, 3 asistlik katkısı ile ön plana çıkan bir diğer futbolcu.


MÖ 28 hafta sonunda rakip filelere 43 gol bırakan Medipol Başakşehir'in en golcü ismi 13 golle Edin Visca. Mehmet Batdal, 8 golle Boşnak oyuncuyu takip ediyor. Medipol Başakşehir'in en çok gol pası veren isimleri ise 4'er asistle Doka Madureira ve Cenk Şahin.


MÖ Gaziantepspor ise 28 hafta sonunda 8 galibiyet, 8 beraberlik ve 12 mağlubiyet elde ederken, topladığı 32 puanla ligin 13. sırasında yer alıyor.


MÖ Geride kalan 28 haftada 12 galibiyet, 9 beraberlik ve 7 mağlubiyet elde eden Medipol Başakşehir, topladığı 45 puanla ligin 4. sırasında yer alıyor.


MÖ Ligin ilk yarısında Gaziantep'te oynanan karşılaşmayı konuk ekip Medipol Başakşehir, Sokol Cikalleshi'nin attığı tek golle 1-0 kazanmıştı.


MÖ İki ekip bugüne kadar 17 kez karşılaşırken bu maçların 7'sini Gaziantepspor, 6'sını Medipol Başakşehir kazandı, 4 karşılaşma ise beraberlikle sonuçlandı. Bu maçlarda atılan gol sayılarında da Gaziantepspor'un 25-20 üstünlüğü bulunuyor.


MÖ Ev sahibi ekipte sakat yada cezalı oyuncu bulunmazken konuk ekipte sarı kart cezalısı Abdülkadir Kayalı, kadro dışı bırakılan Erdem Şen ile sakatlıkları bulunan Mustafa Durak ve İlker Günaslan, bu karşılaşmada forma giyemeyecek isimler.


MÖ Spor Toto Süper Lig'in 29. hafta mücadelesinde Medipol Başakşehir, kendi sahasında Gaziantepspor'u konuk ediyor. Saat 13:30'da başlayacak müsabakayı İlker Meral yönetecek.
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
12 Yorum