1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. YETER ARTIK !
    İrfan Beyaz rehin mi ?
YETER ARTIK !  <br>İrfan Beyaz rehin mi ?

YETER ARTIK !
İrfan Beyaz rehin mi ?

TÜRKİYE kan ağlıyor... 13 şehidin acısı dinmeden, Hakkari'de 12 evladımızı daha şehit verdik... Herkesin 'artık gereği yapılmalı' diye haykırdığı,...

A+A-

TÜRKİYE kan ağlıyor... 13 şehidin acısı dinmeden, Hakkari'de 12 evladımızı daha şehit verdik... Herkesin 'artık gereği yapılmalı' diye haykırdığı, Türk bayraklarıyla sokaklara döküldüğü Türkiye'de, 'YETER ARTIK' sloganları atıldı. Hakkari'de ölen 12 şehitten 2'sinin Gaziantep'li olduğu belirtildi.

Ancak dün genel kurmaydan alınan bilgiye göre İrfan Beyaz'ın kayıp askerler arasında olduğu ve henüz şehit olup olmadığı konusunda bilgi bulunmadığı öğrenildi. PKK'nın ise bu askerin 8 asker ile birlikte elinde rehin tuttuğu öğrenildi.

İrfan Beyaz rehin mi tutuluyor

PKK kendine yakın internet siteleri aracılığıyla Hakkari'deki

saldırıda rehin aldığı askerlerin isimlerini açıkladı. PKK bir askerin kimliğini ise daha sonra açıklanacağını belirtti. Aralarında daha önce şehit olduğu haberi verilen İrfan Beyaz'ın da bulunduğu askerlerimizin durumunun henüz kesinlik kazanmadığı öğrenildi. Öğleden sonra internet sitelerine ve ajanslara göre PKK'nın elinde rehin tutulan askerlerimiz şunlar:


1- Piyade er Ramazan Yüce -Mardin


2- Er İrfan Beyaz-Antep


3- Çavuş Mehmet Şenkul-Niğde


4- Er Nihat Başova-Konya/Cihanbeyli


5- Er İlhami Demir, Ağrı/Patnos


6- Er Fatih Atakul-Denizli


7- Uzman Çavuş Halis Tan-Adana

12 askerin şehit olduğu, 16 askerinin de yaralandığı Hakkari'de saldırılar protesto ediliyor. Gaziantep'te kalabalık bir grup ellerinde Türk bayrakları ile yürüyüş yaptı. Emniyet Müdürlüğü binasının önünde toplanan grup, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Hepimiz mehmetçiğiz" sloganlarıyla Atatürk Heykeli'nin önüne kadar yürüdü. Kocaman Türk bayrağı açan çok sayıda vatandaş, İstiklal Marşı okudu. "Her Türk Asker doğar", "Vatan Sana canım vefa" ve "Ne Mutlu Türküm" diyene sloğanları attı. Protesto, polis tarafından engellenmeye çalıştı ise de, vatandaş vazgeçmedi.

Abdulkadir Ateş - CHP Eski Milletvekili


"Yurtdışından İstanbul Havaalanına iner inmez aldığım haberle şok oldum.Bu hain saldırılara karşı biran önce önlem alınmalı,. Toplantı üzerine toplantı yapmakla bu iş çözülmez. Burada yapılması gereken husus özellikle bataklığın kurutulması yönünde. Barzani'yi halletmeden bu sorunun çözüleceğine inanmıyorum. İlk operasyon Barzani'ye karşı yapılması gerek"

Esat Kaya Turgay - Eski Belediye Başkanı


"Türk'e bu konuyu bitirmek düşer. Her gün askerlerin evlerine şehit olarak gelmesi yangının çıkması, insanların telef olması önlenmeli. TBMM kararını vermiştir. Gereği yapılmadılar. Bunun adı savaşsa savaş. Çözümlerden korkarak bir sonuca varamazsanız. Savaştan önce diplomatik çözümler bulunmalı. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum"

Nejat Koçer - Sanayi Odası Başkanı


"Ne söylebilirim ki. Yaşanan bu olayı lanetle ve nefretle kınıyorum. Ölen askerlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ulusumuzun başı sağolsun. Sağduyulu hareket etmemiz lazım. Oyunun içine çekilmek istiyoruz. Birlik ve beraberlik içinde olunması lazım. Bu olayda hissiyatlar ve duyguları ortaya koymamız lazım. Türk ulusu olayda kenetlenmeli. Şehidine sahip çıkmalı. Tarihi bir gün yaşamalı ve geçmişle övünen bir şehir olarak buradan mesaj vermeli. Herşey bir tarafa ulusal bütünlük ve birlik dayanışma içinde olmalı"

Abdulkadir Konukoğlu - Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı


"Söyleyecek hiç bir kelime yok. Ölen şehitlerimizin ailelerine sabır versin. Bunlar artık azdılar. Dur demenin zamanı geldi ve devlet bu konuda tedbir almalı. Devlet bu işte zaten kararlı. Ancak bu iş böyle gitmez. Her gün 3-5 tane gencimiz hibe olup gidiyor. Bunların kanı yerde kalmaz. Ama artık bunlara dur demenin zamanı geldi"

Mehmet Özmen - Serbest Bölge Başkanı


"Lanetle kınıyoruz. Artık bu olayların son bulmasını istiyoruz. Türkiye'nin güvenliği her şeyin önünde. Bu konuda yetkililerin en kısa zamanda önlem alacaklarına inanıyorum. Hükümet tezkereyi aldı. Elinde tezkere silahı var. Gereken ne ise yapılması lazım. Akan kanın bir an önce durdurulması lazım"

Mehmet Erdoğan - AKP Gaziantep Milletvekilli


"Bu hanileri lanetle kınıyorum. Hükümetimiz 13 şehitten sonra tezkere kararı aldı. Bu karardan sonra arkası arkasına saldırıyı. Çok iyi planlanmış tezgah. Bu hainlerin başı Barzani ve Talabani'dir. Türkiye Cumhuriyeti, bunlardan daha çok ülkelerin saldırısı ve işgali altında kurtarıldı. En ciddi ve şiddetli terbirlerle üzerine gideceğiz"

Erhan Özmen - Un Sanayicileri Federasyonu Genel Başkanı


"Türkiye kan ağlıyor. Bunun farklı bir izahı yok. Hükümet tezkereyi çıkarttı. Artık gereğinin yapılması lazım. Cesurca Türkiye'nin tavrınını ortaya koymaya lazım."

Sıtkı Severoğlu - Turizm Derneği Başkanı


"Bu işin kökünün kazınması lazım. Artık bıçak kemiğe dayandı. Provakasyona kapılmadan ülkede yaşanan olayları tüm halk, birlik ve beraberlik içinde, yurt içinde yurt dışında gereğini yapılması için çalışmalıdır. Ülkesini seven, ülkenin toprak bütünlüğüne değer veren herkes samimi destek sağlamalıdır. Top yekün mücadele ile bu işin kökü kazınmalıdır"

Süheyla Tahaoğlu - Anneler Derneği Başkanı


"Ne söyleyeyim. Allah analara yardım etsin. Ülke kan ağlıyor. Nereye gidiyoruz ? Ne yapacağız ? Bu iş artık ağlamayla bağırmaya olmayacak. Bir tepki göstermemiz lazım. Gazantep'te sivil toplum örgütleriyle birşeyler ypmamız lazım. Dış devletlere mesajlar çekelim. Ülkenin geleği çok önemli. İçimi üzüntü kapladı"

Yaşar Ağyüz - CHP Gaziantep Milletvekili


"Türkiye için acılı bir gün. Tezkere çıkmadan önce ve sonra onun lafını ederek zaman geçirmek, teröristlere ve bunları destekleyenlere cesaret vermiştir. Bu tür hükümet politikaları uzun süreli tartışmaya açık tutulmaz. Yapılır ve sonucu görülür. O nedenle toplumsal tepkiyi daha fazla arttırmaya uygun ortamı yaratmadan kamuoyunu şehit aileleri tatmin edecek, ülkemizin onuruna yakışır yaptırımlara acil ihtiyaç vardır"

Zeki Yağcı - Ticaret Odası Meclis Başkanı


"Çok üzücü bir olay. Şehit ailelerine başsağlığı diliyoruz. Türkiye büyük devlettir. Türkiye ülke olarak kararlığını mutlaka ortaya koymalıdır. Türkiye bunun cevabını akıllı ve soğukkanlı şekilde verecektir. Teröristin dini, milliyeti, sağı solu olmaz. Bu olayın arkasında kim olursa olsun ucu nereye kadar uzanırsa uzansın mutlaka gidilmeli gereği yapılmalıdır. Ülke olarak üzgünüz. Şehit ailelerine başsağlığı diliyoruz."

Ali Özdemir - MHP eski Milletvekili

"Bu artık Türkiye'de siyaset üstü sorun oldu. Devletin yetkili kurumları iktidarı, muhalefeti, askeri bir araya gelip değerlendirip bir kara vermeli ve ne gerekiyorsa da artık yapılmalı. Ucu nereye ve kime kadar uzanıyorsa uzansın isterse ABD olsun iste 3-5 peşmerge olsun savaşılmalı. Ve ben sınır ötesinden ziyade kendi ülkemiz içerisinde bu sorunu önce halletmemiz gerektiği kanısındayım. Asıl sorun içeride. Tüm şehit ailelerine başsağlığı diliyorum."

Burhan Tanrıöver - CHP Şahinbey eski ilçe başkanı


"5 Yıl önce AKP yönetime geldiğinde terör olayları neredeyse bitme noktasındaydı. AKP'nin ve onun Başbakanı Tayyip Erdoğa'ın kararsız ve ABD de icazet bekleyen tavırlarının sonucu olarak terör maalesef bugün yeniden hortladı. Üzüntümüz çok büyük 12 askerin kanı kurumadan bugün 13 askerimizin şehit edilmesi yüreğimizi yakıyor. Bu terör olayın üzerine kararlı şekilde gidilmediği sürece durdurulması da mümkün gözükmüyor. Biran evvel onurlu bir devlete ve onun onurlu hükümetlerine yakışır şekilde kararlıkla terörün üzerine gidilmelidir. Bunun için sınır ötesi hareket dâhil gereken derhal yapılmadır."

Hayri Kamalı - SP İl Bşk. Yrd


"Çok dikkat etmemiz gereken stratejik bir dönemden geçiyoruz. Komşuluk ilişkilerimizi göz önünde bulundurarak birilerinin dolmuşuna gelmeden gerek kendi içimizden, gerekse komşularımızla iyi niyetle çözmemiz gerekiyor. Aksi halde bölgede büyük sıkıntılar olabilir, dikkatli olmalıyız. Bu insanların arkasında ne var onu ortaya çıkarmamız gerek. Bu insanlar ne düşünüyor, kimin kontrolündeler, onları ortaya çıkarmamız gerek. Yoksa oradaki 15-20 yaşında delikanlılar ile devletin alıp veremeyeceği bir şey olamaz."

Hasan Aktaş - Yeminli Mali Müşavirler Odası Başkanı


"Her gün şehit haberleri ile yatıp kalkıyoruz. Acımız büyük. Ülke olarak çok tehlikeli bir noktayla doğru sürükleniyoruz. Türkiye bölgede sıkıştırılmak isteniyor. Zaten dış güçlerin ve ABD'nin bölgedeki emeli belli bu oyuna gelinmeden soruna kendi içimizde çözüm bulmamız ve kararlı olmamız gerek. Terörü kökünden kazıyan ekonomik ve siyasal tedbirlerin derhal uygulamaya konulması gerek."

Zekeriya Gökpınar- Hacıbektaş Veli Kültür Derneği Başkanı


"Hiç kimsenin bir başkasını öldürmeye hakkı ve yetkisi yoktur. Tüm insanların yaşama hakkı vardır. Ve hiçbir ideoloji ne olursa olsun başkasının hayatını katletmeye yok etmeye de hakkı yoktur. Öldürürse sadece Tanrı öldürür. Biz 'Yurtta Sulh Cihanda Sulh' ilkesine tabiyiz. Sorunlara başka çözüm yolları aranmalıdır. Şiddet şiddeti, kin kini getirir. Bütün insanlar bizim için kutsaldır Alevilikte kutsallığın başını insan çeker. Avrupa bunu haletti ama biz İslam ülkelerinde bizden olan iyi karşı olan kötüdür ön yargısı hâkim. Oysa bütün insanlar eşit doğar. Olay üzücüdür"

Sabiha Kübra Kabaali - MHP Milletvekili Adayı


"Başbakanın oğlunu askere çağırıyorum. Türk Milletinin çektiği acılar, döktüğü gözyaşına son verilmeli., Televizyona çıkıpta, iyi mesajlar vermesi gereken bir başbakan, basın mensuplarını suçlayan konuşmayan yapılıyor. İnsanların yüreği yanıyor, Türkiye ağlıyor. Son verdiğimiz şehitlerle herkes şapkasını önüne koyup düşünmeli ve gereğini yapmalı."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.