1. YAZARLAR

  2. Baler Fidan

  3. "YENİDEN Türk Ulaşım-Sen"
Baler Fidan

Baler Fidan

Yazarın Tüm Yazıları >

"YENİDEN Türk Ulaşım-Sen"

A+A-

3 Mart itibariyle Sendikamızın Genel Başkanlığına seçilen Sn. Şerafettin DENİZ’in manifesto niteliğindeki anlamlı yazısını hem sektörümüz hemde kamuda çalışan memurlar için paylaşıyorum.

"Ulaştırma Hizmet Kolunun Sevgili Mensupları,

Türk Ulaşım Sendikası’nın 1 -2 Mart 2014 tarihinde Ankara’ da gerçekleştirilen 5. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimler sonucunda yeni yönetim, denetim ve disiplin kurulları seçilerek göreve başlamıştır.

Genel Merkezinden, Şubelerine ve Temsilcilerine kadar 22 yıllık mücadelenin pişirdiği topluluğumuzun içinden çıkan yepyeni bir kadro ile, her türlü aldatma, kandırma, makam, mevki, tayin, terfi tekliflerine rağmen “Benim yerim Türk Ulaşım – Sen” diyen üyelerimizle ve yükselen mücadelemize destek verecek tüm ulaştırmacı dostlarımızla;  yepyeni bir mücadele dönemine girdiğimizi sizlere müjdelemek istiyoruz!

Saygıdeğer Meslektaşlarım,

Hizmet kolumuzda uzun süredir hazırlıkları yapılan serbestleştirme ve özelleştirme çalışmalarının kamu çalışanlarını işsiz, aşsız bırakmaması, ülkemiz, kurumlarımız ve biz çalışanlar olarak zarar görmememiz için tek vücut olmalıyız.

 Ulaştırma hizmet kolunda sendikal mücadelenin temellerini oluşturan ve 22 yıllık mücadele pratiğinden gelen sendikamız etrafında kenetlenmeli,  sendikal çeşitliliğin içerisinde çalışanlarımızın güvenle bir araya geldiği ’’MERKEZ SENDİKA TÜRK ULAŞIM-SEN’’ şemsiyesi altında hep birlikte toplanmalıyız.

İşveren ve kurum yöneticilerinin tüm kamu çalışanlarına adil davranması, iş, işlem, özlük hakları, tayin ve terfilerde adaletli olmaları en büyük beklentimizdir. Adaletle verilen her karar ve yapılan her uygulamanın yanında olacağımızın, adil olmayan her türlü karar ve uygulamayı zalimlik ve zulüm olarak değerlendireceğimizin bilinmesini istiyoruz.  Haksızlık, adaletsizlik ve zulüm karşısında her türlü meşru mücadelenin bayraktarı olacağımızı, zulüm kalkana kadar mücadele edeceğimizi ilan ediyoruz.

Yandaşa terfi -  tayin,  Şahsiyetli duruş ve mücadeleye ceza  - sürgün anlayışı ile mücadele edecek; “tayinleri – terfileri biz yaparız” iddiası ile kamu çalışanlarını baskı altına alan ve kendilerine üye olmaya zorlayan sözde sendikayı ve bu sendikayla işbirliği yapan her türlü “paralel yapı” yı deşifre edeceğiz.  Kurumsal yapıların ve yönetim erkinin adaletle güçleneceğini, doğrulukla ilerleyeceğini, şeffaflıkla sahiplenileceğini her zaman ve zeminde anlatacak; kurumlardaki “tayin ve terfi” mafyası, resmi hiyerarşi dışındaki “paralel yapı” çökertilinceye kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

Sendikal mücadelede piramit sendikacılığından düzlemsel sendikacılığa geçtiğimizin herkes tarafından bilinmesini istiyoruz. Hizmet kolumuzdaki toplu sorunlar, istekler ve taleplerin yanı sıra, yerel sorunlar, istekler ve yerelde meydana gelen olaylarla da bire bir ilgileneceğiz ve üyelerimizin yanında olacağız. Bizim için her üyemiz bir Türk Ulaşım – Sen ve Türk Ulaşım – Sen her bir üyemiz demektir.

 Üyelerimizin sendikal bilinçlenmesi, sendikal demokrasinin geliştirilmesi ve her bir üyemizin yönetime katılım mekanizmalarının geliştirilmesi de temel prensiplerimiz arasında olacaktır. Birlikten kuvvet doğar ilkesinin sendikal mücadelenin her zemininde üyelerimizden başlayarak tüm kamu çalışanlarına kadar vücut bulması için her türlü özverili çalışmayı yapacağız.

Ülkemizin bir bütün, vatanımızın tek, cumhuriyetimizin eşsiz, milletimizin asil, bayrağımızın kutsal olduğu bilinciyle yaşanılan ülke sorunları, milli birlik ve beraberliğimizi tehdit eden her türlü gelişme ve geleceğimize dinamit koymaya çalışan her türlü teşebbüsün karşısında olacak,  bütün bu tehditlere karşı mücadele eden tüm kamu çalışanlarının sancaktarı olacağız.

Saygıdeğer Kamu Çalışanı,

Hizmet kolumuzda çalışan tüm kamu çalışanlarının gür ve ortak sesi, hak mücadelesinin güçlü ve kararlı önderi, kurumlarımızın ve çalışanlarımızın iyiye ve ileriye doğru gelişmesi için ilim ve fikir akademisi, demokratik haklar, insan hakları, evrensel değerler ile milli ve manevi değerlerimizin sarsılmaz kalesi olacak Türk Ulaşım Sendikası’nda bir araya gelerek işte, fikirde ve eylemde güç birliği yapalım!

Unutmayın bu bayrağı siz yükselttiniz!.. Ve yine Unutmayın ki; BİR KERE YÜKSELEN BAYRAK, BİR DAHA İNMEZ!..

Bir olalım! İri Olalım! Diri Olalım!

 

Saygılarımla"

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.