1. YAZARLAR

  2. Ali Koç

  3. YENİDEN BAŞLAMAK
Ali Koç

Ali Koç

Yazarın Tüm Yazıları >

YENİDEN BAŞLAMAK

A+A-

Uzun süre ara verdiğim yazılarıma, ilk kuruluşun da yer aldığım, Spor 27 ve daha sonraki süreçte adını Gaziantep 27 olarak değiştiren Sayın Ökkeş Özekşi nin sahibi old- uğu ve şu an Gaziantep te en fazla okunan ve de gündem belirleyen gazete de yazmak şahsım adına tabi ki önemli.. Ülkemizde ve Özellikle İlimizde yaşanan olumlu-olumsuz süreçleri ve de düşüncelerimizi dile getirerek toplumsal süreç görevini yerine getirebilmek adına yazılarımızı siz değerli okuyucularımızla paylaşacağız.

Gaziantep Marka Kent unvanını uzun yıllar önce aldı fakat geldiğimiz sürece baktığımız- da herkesinde dilinden düşmeyen nasıl bir marka kent ifadesi mevcut..

Ülkemizde önemli bir konuma sahip olan ve Sosyal, Siyasal, Ekonomik ve de spor alanında bir çok atılımı olan ilimiz gelişimini paralel olarak sürdüremediği gibi bazı sorunlarımızın biriktiği ve çözümünün de zorlaştığı süreci göstermektedir. Bu nedenle ilimizi yöneten ve yönetmeye talip olanlar Kentimizin sorunlarını iyi tespit edip günü birlik çözüm yerine kalıcı ve uzun vadeli çözümler üretmek zorundadır yoksa çözümü olmayan süreçlere gireriz. Biz dilimizin döndüğünce bu satırlardan İlimizin gelişimine katkı sunabilmek adına düşüncelerimizi ifade edeceğiz.

MEYDAN KARARINA ALKI AMA ENDİŞELERMZ DE VAR

 

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin Hanımefendinin Büyükşehir Belediye Meclisinde 8 Aralık 2014 tarihinde aldığı kararla yani Bedesten mağazasının bulunduğu alanın kamulaştırılarak mevcut meydana katılması fikri ve kararı sevindi- ricidir. 9 Aralık 2014 günü neredeyse tüm yerel basın bu konuyu manşete taşımış
ama kaygılarını da dile getiren olmuştu. Bu kararın kentimiz adına olumlu olduğunu ifade eden oldukça fazla ama kaygısı olan- larında azımsanmayacak kadar olduğu da bilinmelidir.
Bunun yanında Sayın Başkanın, Bakanlığı döneminde şiddetle mücadele ettiği ve o zaman başarı sağladığı Kamil Ocak Stadı – salon-yüzme havuzu ve idari binanın bulun- duğu alanın önceki kararı gibi mutlaka mey- dana katılması kararı olmalıdır. Kendisinin de ifade ettiği gibi ‘Şehirler meydanları ile anılırlar cümlesinden yola çıkarak şu an TOKİ nin malı olan bu yerin bir an önce tapusunun Belediye ye devrinin yapılmasını sağlayarak Meydan düşüncesinin gerçekleşmesi adına önemli bir adımı atmasıdır.
Bunların yanında ilimizin sorunlarının çözümü konusunda mutlaka sivil toplum örgütleri ve uzman görüşlerinin fikri önemli olduğu gibi yapılacak yenilikleri paylaşmak - tartışmak daha iyisini yapabilmek adına çok önemlidir.
Biz Kentimiz Gaziantep adına yapılacak güzel işleri alkışlamak uygun olmayanı da paylaşmak adına yazmaya devam edeceğiz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.