1. YAZARLAR

  2. İsa Altun

  3. Vurguncu Derneklere Dikkat
İsa Altun

İsa Altun

Yazarın Tüm Yazıları >

Vurguncu Derneklere Dikkat

A+A-

Dernek ya da Sivil Toplum Kuruluşları adı altında örgütlenip masum insanların canını yakan derneklerden yana kötü kokular geliyor.Olan tabi ki gariban vatandaşa oluyor.Sosyal sorumluluk ilkesi ışığında, kamuoyunu uyarmak, tek bir aileyi bile olsa, bu yönde dikkatli olmaya davet edebilirsek ne mutlu bize. Canı yanmış aileler yazıyorlar. Anlatıyorlar. 

Bu vicdansızlığa duyarsız kalmak ne mümkün. Madde bağımlılığı iki ucu sivri bıçak misali. Nerden tutarsanız tutun, o eli kesiyor. Şimdi de aileleri ‘çocuklarınızı biz tedavi ederiz ‘ diyerek aileleri maddi ve manevi mağdur eden dernekler ve oluşumlar türemeye başladı. Okuyucumuz bu konuda oldukça dertli bir anne. Bize bir mektup yazmış. İsmi bizde saklı. Eğer yetkililer yardımcı olmak isterlerse ismini sunmaya hazırız. Biz sesine ses olmak için ‘elçiye zeval olmaz misali, aldığımız mektubu noktasına virgülüne dokunmadan yayımlıyoruz:  ‘ Aylar önce de yazdım. Şimdi de yazıyorum. Lütfen rica ediyorum. Biri cevap versin. İnsanları, medyayı toparlayıp belgeleri, bilgileri aktardıktan sonra boğaz köprüsünden atlayacak konuma getirmeyin. Bir Aile Bakanlığımız olduğunu ve ailelere her konuda sahip çıktığını gösterin artık. Ben bağımlı ailesiyim ve bağımlının kurtulması için elimden gelen her şeyi yaparım. Yapmaya çalışıyorum. Ta ki, Bakanlıkların ve kurumların yetersizliği nedeni ile bağımlımı ( İsmi bizde saklı) ……… derneğe götürene kadar. Dernek bangır bangır ekranlarda bağırıyor. Ben sivil toplum kuruluşuyum. Hiç bir ücret talep etmiyorum diye. Bir umuttur deyip kapıdan içeri giriyorsunuz. Parası olan parasını verecek, parası olmayan reklamımızı yapıp Tv vs programlara çıkacak diye bir şart ile karşılıyorsunuz. Ki, parası olanın aylık 3500 TL ödemesi gerekiyor. Size uygun olan kabul ediyorsunuz. Tabi ki parasız olan. Sonra başlıyorsunuz ekranlara çıkmaya. Bizden para almadılar. Bizi kurtardılar. Allah razı olsun demeye. Henüz kurtarılmış bir şey yok. Ortada Profesyonel hiç kimse yok. Bağımlınız orada. Ağrısı, sancısı, krizi ile bir dönem atlatmaya çalışıyor. Sonra size yaklaşıyorlar.anam, bacım sen SGKlı çalışıyorsun. Federasyon sana yüksek miktarda maaş yazısı yazsın. Kredi çekelim. Senin hastanın acil ihtiyaçları var. Devletten ödenek gelecek.1-2 ayda kapatırız. Kocaman bir kurumuz. Seni dolandıracak, sana yalan söyleyecek değiliz. Her şey evladınız için. Kurtulsun. Yarım kalmasın.Krediyi çekip veriyorsunuz. Sonra bir dernek sizi arıyor.

Onun da amacı orada kimden ne kadar para alınıyor.

Kendilerine ne kadar pay düşüyor diye. Bağımlı evladınız size sürekli beni buradan al, burada hiçbir şey yapılmıyor, sadece onlara hizmet ediyorum. Git gel işlerine bakıyorum.Bağımlı ya. Ona da inanmıyorsunuz. Sonra kredileri ödenmiyor. Elden ödediğiniz paralar ödenmiyor. Bağımlı evladınızı oradan alıyorsunuz. Bağımlı geldiği gün madde kullanmaya devam ediyor. Şimdi benim bu dernek yüzünden banka sicilim bozuldu. Kredimi ödeyemez durumdayım. Geçimimi balon satarak sağlamaya çalışıyorum. Bu kuruluşu ‘ sizi şikâyet edeceğim değdim anda bana her ay 300-500 TL ödemeye başladılar. Kaldı ki bu oluşuma para kaptırmak üzere olan bir çok aileyi de uyardım. Benim 40.000 TL gitti. Bağımlı gençlerin sayısı çoğaldıkça bu tür kuruluşlar da pazara çıkmaya başladı. Hep istismar.

Hep suistimal. Ben bu konuyu en üst düzey yetkililere ulaştıracağım. Hem çocuğum iyileşmedi hem de ben paramla rezil oldum. Bu mu vicdan. Bu mu insanlık. Aileleri buradan uyarmak istiyorum. Sakın bu tür dernek ya da oluşumlara paranızı kaptırmayın. Paranızla beraber umudunuzu ve evladınızı kaybedersinizKıymetli okurumuz yüreği yanmış dağlanmış bir anne. Şimdi bu anne, evladının gözü önünde eridiğine mi yansın? Yüksek miktarda parasını iç edenlere mi yansın? Ne yapsın? Aileleri buradan uyarmak ve dikkatlerini çekmek istiyoruz.Araştırmadan,soruşturmadan hiçbir derneğe ve oluşuma para kaptırmayın.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.