1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. VURGUN İDDİASI MECLİSTE
VURGUN İDDİASI MECLİSTE

VURGUN İDDİASI MECLİSTE

Gaziantep Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı 3 ayrı hastanede, mutemetlerin harcırah ödemeleri üzerinden zimmete para geçirdiğine ilişkin...

A+A-

Gaziantep Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı 3 ayrı hastanede, mutemetlerin harcırah ödemeleri üzerinden zimmete para geçirdiğine ilişkin iddialar Meclis gündemine taşındı. CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi hazırladı.

TARTIŞMALAR YAŞANIYOR

Ekici, Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, İslahiye Devlet Hastanesi ile Şehitkâmil Devlet Hastanesi’nde üç yıldır usulsüz ödemeler yapıldığına ve soygunun maddi boyutunun 3 milyon lirayı aştığına ilişkin iddialara dikkat çekti. Konu gündeme geldikten sonra Gaziantep Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’nin, bugüne kadar skandalın farkına neden varmadığının kamuoyu tarafından sorgulanmaya başladığını ifade eden Ekici, bununla birlikte usulsüz ödemelerde daha üst yetkililerin de parmağının olup olmadığına yönelik tartışmalar yaşandığına işaret etti.

MÜEZZİNOĞLU'NA SORDU

Ekici, önergesinde bu bilgileri aktardıktan sonra Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’na şu soruları yöneltti: “Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, İslahiye Devlet Hastanesi ile Şehitkâmil Devlet Hastanesi’nde zimmete para geçirme iddialarıyla ilgili bugüne kadar açılan bir inceleme, soruşturma var mıdır, sonuçları nelerdir? Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, İslahiye Devlet Hastanesi ile Şehitkâmil Devlet Hastanesi’nde zimmete para geçirme iddiasının maddi boyutu ne kadardır? Yukarıda bahsedilen hastanelerde zimmete para geçirme fiilini gerçekleştirenler mutemetlerle mi sınırlıdır? Söz konusu skandala daha üst düzey yetkililerin de adının karıştığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise bunlar kimlerdir?”

İZAHI VAR MI ?

3 hastanede usulsüz ödemelerle gerçekleştirilen zimmete para geçirme filinin 3 yıldır devam ettiği iddiaları doğruluğunu da soran Ekici, önergede şunları ileti: “Doğru ise üç yıldır devam eden bir skandalın Gaziantep Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından fark edilmemesinin bir izahı var mıdır? Adı geçen 3 hastanede gerçekleşen usulsüz ödemelerle zimmete para geçirme fiilinin ortaya çıkmasıyla birlikte hesaplara para iadesiyle skandalın üstünün örtülmeye çalışıldığı iddiaları doğru mudur? Bahsedilen 3 hastane dışında zimmete para geçirme filinin gerçekleştiği Gaziantep Kamu Hastaneler Birliği’ne bağlı başka sağlık tesisleri de var mıdır? Var ise detayları nelerdir?

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.