1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Verimlilikte Gaziantep örnek il
Verimlilikte Gaziantep örnek il

Verimlilikte Gaziantep örnek il

Milli Prodüktivite Merkezi Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürü Mustafa Balaban, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan iller arasında sanayi üretimi alanında...

A+A-

Milli Prodüktivite Merkezi Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürü Mustafa Balaban, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan iller arasında sanayi üretimi alanında verimlilik bakımından Gaziantep'in örnek il olduğunu belirtti. Balaban, verimliliği artırma projesi kapsamında bölgedeki küçük ve orta boy (KOBİ) işletmelere ücretsiz olarak eğitim, danışmanlık ve bilgilendirme hizmetleri sunulduğunu ifade etti. MPM'nin özellikle son iki yılda, Güneydoğu Anadolu Bölge'sinde yer alan illerin, ekonomik kalkınmasına hız kazandırmak amacıyla sanayi sektöründe verimliliğin artırılması çalışmalarına hız verdiğine dikkat çeken Balaban, bu alandaki çalışmaların süreceğini dile getirdi.

6 İL ARASINDA YER ALIYOR

"KOBİ'lerin çok yoğun olarak faaliyette bulunduğu Gaziantep, sanayi alanındaki üretimde verimlilik bakımından Türkiye'nin ilk 6 ili arasında yer alıyor" diyen Balaban, "Bu, bölgedeki diğer illere örnek olması bakınından da son derece önemli bir sıralama. Amacımız, verimlilik alanındaki bu başarılı gelişmenin, bölgede bulunan diğer illere da yaygınlaştırabilmek. Gaziantep'ten sonra sanayi alanındaki verimlilik bakımından ikinci sırada Kahramanmaraş'ın geldiğini görüyoruz. Özellik son yıllarda bu ilimizde de sanayi alanındaki üretimde verimlilik alanında çok ciddi gelişmeler kaydedildiğini görüyoruz. Bölgemizde yer alan diğer illerde ise bu konuda daha yapılacak çok şeyler olduğunu söyleyebiliriz. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan illerde ekonomik kalkınmanın hız kazanması için verimlilik bilincinin geliştirilmesi hayati önem taşıyor" şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.