1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Verimlilik önem kazandı
Verimlilik önem kazandı

Verimlilik önem kazandı

Milli Prodüktivite Merkezi Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürü Mustafa Balaban, verimlilik alanındaki çalışmaların özellikle içinde bulunduğumuz yüzyılın...

A+A-

Milli Prodüktivite Merkezi Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürü Mustafa Balaban, verimlilik alanındaki çalışmaların özellikle içinde bulunduğumuz yüzyılın başından itibaren büyük önem kazandığını ve kurumsallaştığını belirtti. Balaban, yazılı açıklamasında, verimliliğin günümüzde toplumların ve bireylerin yaşamını etkileyici bir rol üstlendiğini, toplumların ve bireylerin yaşamında önemli yer tuttuğunu vurguladı. Günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan pek çok ülkenin verimlilik merkezlerine sahip olduğunu, MPM'nin de Türkiye'nin verimlilik merkezi olduğunu ifade eden Balaban, "Verimlilik konusundaki çalışmalar, özellikle yüzyılımızın başlarından itibaren büyük önem kazandı ve kurumsallaştı. Bugün gelişmiş ve gelişmekte olan pek çok ülkede verimlilik merkezleri var. Bu merkezler verimlilik konusunda yaptıkları çalışmalarla ülkelerinin kalkınma çabalarında önemli bir pay sahibi oldular" dedi.

EĞİTİM ÇALIŞMALARI YAPIYORLAR

"Türkiye'nin verimlilik merkezi MPM'dir ve özel yasa ile kurulmuş kamu kurumu niteliğinde bir kuruluştur" diyen Balaban, "MPM, ekonominin tüm kesimlerinde gerek ulusal ve sektörel düzeyde, gerekse İşletme düzeyinde araştırmalar yapmaktadır. Bu çalışmaların sonuçlarını kamuoyuna duyurmak ve uygulamaya aktarmak için eğitim programları düzenlemek de MPM'nin görevleri arasındadır. Merkez ayrıca, işletmelerden gelen talepler üzerine iş programına ve kadro olanaklarına uygunluğu ölçüsünde tek tek işletmelere yönelik eğitim ve danışmanlık çalışmaları da gerçekleştirmektedir" şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.