1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vatandaş ne söyledi ?
Vatandaş ne söyledi ?

Vatandaş ne söyledi ?

Bugün göreve geldiğinin 1. yılını tamamlayan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in çalışmalarını nasıl buldukları yönünde değişik...

A+A-

Bugün göreve geldiğinin 1. yılını tamamlayan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in çalışmalarını nasıl buldukları yönünde değişik semtlerden vatandaşlara yönelttiğimiz sorulara gelen cevaplar Vasat’ın üzerine çıkmadı. 

Gaziantep’in ilk kadın milletvekili, ilk bakanı ve ilk büyükşehir belediye başkanı olan Fatma Şahin’in başkanlık koltuğuna oturmasından sonra yaptıkları çalışmalar hakkında vatandaşların yorumları farklı oldu. Yaklaşık 9 semtten 15 vatandaşla yaptığımız görüşmede, belediye hizmetleri konusunda şikayet edenlerin sayısı daha fazla oldu.  Bazı vatandaşlar ise Şahin’in çalışmalarını, yaptıkları hizmetleri olumlu bulurken, bazı vatandaşlar ise birçok konuda çok eksikleri olduğunu, şehrin sorunlarını görmediğini belirtti. Kimi vatandaşlar bir kadının belediye başkanlığı görevine getirilmesi yanlış bir karar derken, kimi vatandaşlar ise bu şehre bir kadın elinin değmesinin isabetli karar olduğunu ileri sürdü. Ancak çoğu vatandaşın ortak görüşü ise, Fatma Şahin’in en başarılı yönünün bilbordlarda gövde göstermesi, şehircilik konusunda ise  zayıf kaldığı ve şehrin gerçek sorunları ile ilgilenmediği yönünde oldu.

 

İŞTE VATANDAŞLARIN GÖRÜŞLERİ:

 

HASAN TEKBAŞ

KUAFÖR

KENDİSİNİ İLERİ Kİ DÖNEMDE O 

KOLTUKTA GÖRMEK İSTEMİYORUM

Fatma Şahin esnafı hiç düşünmüyor. İşi gücü bilbordlara çıkıp, reklam yapmak. Gaziantep’in can alıcı sorunları varken, yapılan işler ve konuşulan konuların bu sorunlarla hiç alakası yok. Bugün her mahallenin kaldırımları sökülmüş vaziyette. Kendisini ileri ki dönemde o koltukta görmek istemiyorum. Ne eşim,ne babam ne de ailem, görmek istemiyoruz. Başkan olarak yaptığı hiçbir şeyi görmedim. Bu iş kadının yapacağı bir iş değil. Bugün Başpınarda 7 tane fabrika kapanmış. Hani kim görüyor? Kim çözüm üretiyor? 40 torba kömür yazıyorlar, gelen kömür 10 torba. Nerede bunun 30 torbası?

 

CUMALİ KANKILIÇ

İŞSİZ

ŞEHİR İÇİN OLUMLU BİRŞEY YAPMADI

 

Yaptıklarıyla, şehir için yapılması gerekenlerin hiç alakası yok. Şehir için olumlu birşeyler yapmadı. Şehirdeki sorunlar neredeyse ülke sorunu haline gelmek üzere. Ama Fatma Şahin bu konuda ne yapıyor, neler düşünüyor çözemedim. Küçük esnaf bitti. Şehirdeki işsizlik sorunu şehrin gündem konusu haline geldi. Allah aşkına hizmet demek, bina yıkıp, bahçe yapmak çiçek dikmek mi? Sürekli bilbordlara çıkarak şunu yaptım bunu yaptım diyor, ama bizim beklediğimiz hizmetler gerçekleşmiyor. Kendisini ileri ki dönemde bu görevde, bu durumda görmek istemiyorum.

 

MEHMET KAMALI

KUAFÖR

ÖNCE SÖZÜNÜ TUTSUN

 

Çalışmalarını olumlu bulmuyorum. Boş beleş işler yapıyor. Bilbord’larda bol bol  reklam yapıyor.. Bu kadar işsiz güçsüz insan boşta gezerken,istihdam sıkıntısı yaşanırken park,bahçe,çiçek gibi işlerle uğraşmasını ben boş işler olarak nitelendiriyorum.  Bir vatandaş olarak faydasını görmedim. Kendisi Büyükşehir Belediye başkanı, ama yolu yine AKP’ye çıkıyor. Önce stat yerine kent meydanı yapacağım sözünü tutsun. 

 

MEHMET ÇALIŞICI

BAKKAL

BAŞARILI BULUYORUM

 

Fatma Şahin’i son derece başarılı buluyorum. Bu şehir için ilkleri başaran, ilk belediye başkanı diyebilirim. Şehir için yapılanlara baktığımda gerçekten çalışıyor diyeceğim tek insan. Bir bayan olarak bu kadar ağır yükün altından kalkan bir insanı takdir diyorum. İleri ki dönemlerde yine, kendisini bu şehir için, canla başla mücadele eden bir siyasetçi olarak, daha yüksek mevkilerde görmek istiyorum.,

 

NECMİ ALBAYRAM

KIRTASİYECİ

ŞEHİRCİLİK KONUSUNDA BAŞARILI BULAMADIM

 

Performansını tam olarak göremedim. Kendisini şehircilik konusunda başarılı bulamadım. Gaziantep’in şehircilik açısından çok önemli ve gerekli projelere ihtiyacı var. Bu şehir, özellikle yerleşim olarak çok kötü bir görüntüye sahip. Fatma Şahin’i ileri ki dönemde bu görevinde görmek istemiyorum.

 

MEHMET ÖZTÜRK

TAKSİCİ

ŞEHRİN GELECEĞİ İÇİN 

BİŞEY YAPMIYOR

 

Fatma Şahinin çalışmalarını bu şehir için yararlı bulmuyorum. Birkaç olumlu şeyleri var. Onu inkar edemem. Ama bu şehrin trafiği için, yolları için, şehrin geleceği için çok şey yaptığını düşünmüyorum. Şehrin o kadar büyük sorunları varken, oraya buraya park, bahçe yapılması çok yanlış.

 

MUSTAFA KÖYLÜOĞLU

İNTERNET KAFE

HİÇBİR BELEDİYE BAŞKANI BU KADAR ÖZEN VE İTİNA İLE ÇALIŞMAMIŞTI

 

Fatma Şahin’in yaptıkları ve yapacağı projelerini ben çok beğeniyorum. Şehrin önemli sorunu olan trafik sorununa çok önem verdiğini düşünüyorum. Çevre düzenlemesi için yaptıklarına bakacak olursak bu zamana kadar hiçbir belediye başkanı bu kadar itina ve özenle çalışmamıştı. Çok iyi kadro ile çalıştığını düşünüyorum. İleri ki dönemde bu şehir için daha iyi çalışacak, işi iyi bilen bir insanın o koltukta oturmasını istiyorum.

 

ABDİ POLAT

GİYİM

KENDİSİNİ BÜYÜKŞEHİR BAŞKANLIĞINA YAKIŞTIRAMADIM

 

Ben bir vatandaş olarak bir faydasını görmedim. Fatma Şahin bunu yaptı, şunu yaptı diyemem. Kendisini seçime girdiği andan itibaren büyükşehir belediye başkanlığına yakıştıramadım. Yol tabi ki yapacak bu görevi. Onun haricinde bu insanların rahat bir şekilde yaşayabileceği bir şehir yapması gerekiyor. O kadar önemli sorunlar varken tartışılan konular bana çok saçma geliyor.

 

HARUN KILIÇ

TELEFONCU

GAZİANTEP’E KADIN ELİ DEĞMESİ 

İSABETLİ BİR KARAR OLDU

 

Fatma Şahin’in çalışmalarını, bu şehir için yaptıklarını çok olumlu bulduğumu söyleyebilirim. Gaziantep’e bir kadın elinin değmesi çok isabetli bir karar oldu. Yaptıklarıyla Gaziantep kendine geldi. Şehir için yapılan projeleri çok güzel. İleri ki dönemde bu görevini devam ettirmesini istiyorum.

 

AYTEN ÜSTÜNBOYAR

EV HANIMI

ŞAHİN BİR ARKADAŞ GİBİ KADINLARIN SORUNLARIYLA YAKINDAN İLGİLENDİ

 

Bir kadın olarak Fatma Şahin’i çok seviyorum. Yıllardan beri Gaziantep, erkek egemenliğinden dolayı hiçbir şey kazanmadı. Gelen hiçbir başkan kadınların sorunları ile ilgilenmedi. Ancak Fatma Şahin, bir başkandan öte bir arkadaş gibi kadınların sorunları ile yakından ilgilendi. Şehri bir ev olarak düşünün. Bu eve yıllar boyunca erkekler girip çıkmış,sürekli erkek fikirleriyle hareket edilmiş. Ama daha sonra bir kadını gelip bu evi temizleyip toparlAdığını düşünün. İşte Gaziantep’in durumu budur.

 

ALİ BAKIR

KIRTASİYECİ

GAZİANTEP’E BİR KADIN BELEDİYE BAŞKANI FİKRİ ÇOK YANLIŞ BİR KARARDI

 

Belediyecilik üretmek demek. Fatma Şahin kendi potansiyelini kaybetmemek için çalışıyor. Gaziantep adına birşey yapmadı. Ne zaman medyaya baksam ‘’Şahin şu ülkede, Şahin burada, şu siyasetçi ile görüştü. Adliyenin imarı ve Bedesteni yıkmaktan başka birşey yapmadı. Trafik sorunu büyük, yollar rezalet, işsizlik belli, Suriyelilerin durumu belli. Konut sıkıntısı almış başını gidiyor.  Bu sorunlar için hiçbir şey yapmadı. Gaziantep sanayi şehri. Gaziantep’e bir bayan belediye başkanı fikri çok yanlış bir karardı. 

 

CİHAN ÇAPRAK

REKLAMCI

GERÇEKTEN İYİ ÇALIŞAN BİR 

BELEDİYE BAŞKANI

 

Fatma Şahin bu şehre gelen ve gerçekten iyi çalışan bir belediye başkanı. Kadın olmasına rağmen erkek meslektaşlarına nazaran çok iyi. Kendisinin Gaziantepli olması bu şehir için büyük bir avantaj. Şehrin sorunlarını bilen,araştıran bir siyasetçi. Şehir için yapılması gerekenleri elinden geldiği kadar iyi bir şekilde yaptığını düşünüyorum. Kendisini daha iyi makamlarda görmek istiyorum. Ancak Şehrin başına bela olan Suriyelilerin bir an önce şehirden gitmeleri için sayın Şahin’in bu konuda çalışması gerektiğini düşünüyorum.

 

OSMAN BOZKAYA

KUAFÖR

DAHA DA İYİ OLABİLİR

 

Fatma Şahin’i kısmen başarılı buluyorum. Ama daha da iyi olabilir. Zaman içerisinde daha iyi olacağını düşünüyorum. Eskiden Aile Sosyal Politikalar Bakanı olmasından dolayı kazandığı tecrübelerle ile Gaziantep’in her türlü sorunlarına çare bulacağına inanıyorum. Gaziantep’in trafik sorununa, şehrin görüntüsünü bozan karton toplayıcılara çözüm ürettiği zaman, işte o zaman tam anlamıyla başarılı bir başkan diyeceğim.

 

ÖKKEŞ KUZUKESEN

KASAP

GAYET BAŞARILI BİR SİYASETÇİ

 

Kendisi gayet başarılı bir siyasetçi. Nerde, ne yapacağını iyi bilen bir insan. Şehir için yapılanların yerinde olduğunu düşünüyorum. Sayın Şahin’in işi çok zor. Çünkü şehir için yapılacak çok önemli işlar var. Kendisinin bir kadın olarak bunu başarmasını çok istiyorum. Gerçekten çalışan, başaran, yılmayan kararlı bir insan. Fatma Şahinden önceki siyasetçilerin, bu şehir için çok önemli bir iş yaptığını düşünmüyorum.

 

NURTEN KIÇIKOĞLU

TERZİ

ÇOK BAŞARISIZ

 

Çok başarısız. Fatma Şahin bu şehir için ne yaptı? Hiçbir şey. Küçük esnaf olarak bittim tükendim. Şehir köy gibi. Fabrika gibi. Bir tane şöyle sağlam bir yol yok. Adeta şehir köstebek yuvası gibi. Sayın Şahin şehrin sorunlarını görmüyor. Verdiğim vergiler bana artı olarak dönmüyor.  Hakkımı helal etmiyorum. Dünya’nın maaşını alacaklar, özel şoförleri olacak ama vatandaş ay sonunu zor getirecek. Böyle bir dünya olmaz olsun. 

 

Okan YILMAZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum