1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Uyuşturucu tehlikesi göstermelik çözülmez
Uyuşturucu tehlikesi göstermelik çözülmez

Uyuşturucu tehlikesi göstermelik çözülmez

MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, düzenlediği basın toplantısında şehrimizin en önemli sorunları arasında ilk sıralarda yer alan uyuşturucu konusuna değindi.

A+A-

 Uyuşturucu kullanım yaşının 13'e düştüğünü, sadece polisiye tedbirlerle başarıya ulaşılamayacağını belirten Taşdoğan, "Polisiye tedbirler başarıyla emniyet müdürlüğümüz tarafından yapılmasına rağmen;  diğer kurumlarımızın hiçbir atılımda bulunmamaları bu konuya gözlerini ve kulaklarını kapatmaları aklımızı tırmalamaktadır. Belediyeler başta olmak üzere diğer kurumların da bu işe dahil olması gerekiyor. Tehlikelinin ne kadar büyük olduğunu artık görmemiz gerekiyor. Bu konuyu göstermelik ve rant mücadelesinden çıkarıp çözüm odaklı bir proje başlatmamız gerekiyor" dedi.

PARKLAR KUYU SUYU İLE SULANACAK

Parkların içme suyu ile sulandığını gündeme getirdiklerini hatırlatan Taşdoğan, bu konudaki duyarlılığından dolayı Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı'na teşekkür etti. Taşdoğan, "Konuyla ilgili olarak açıklama yapıldı. İçme suyuyla yaptıkları park sulama işlemini sonlandırdıklarını ve artık parkları kuyu suyu ile sulayacaklarını ifade etmişler. Bu konudaki duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Demek ki, yapılan doğru eleştiri doğruyu bulmakta çok faydalıdır. Çünkü günümüzde su tasarrufundan dolayı yapılan su kesintilerinin ortadayken park ve bahçelerin şebeke suyuyla sulanması doğru bir durum değildir. Bu durumunda tasarruf bakımında farkına varılması önemli bir gelişmedir" diye konuştu.

PARKLARDA GÜVENLİK ARTIRILMALI

Park ve bahçelerde yeteri kadar güvenlik önlemi olmadığını ileri süren Taşdoğan şöyle konuştu:" Vatandaşlarımız bu durumdan oldukça rahatsız. Öncelikle Emniyet Müdürlüğümüzden isteğimiz bu konuda asayiş uygulaması ve denetimlerini arttırmalarıdır. Bir diğer tedbir ise Park ve Bahçelerdeki özel güvenlik sayılarının arttırılmasıdır. En azından vatandaşlarımızın rahat bir ortamda dinlenmelerine olanak sağlamış olacağız. Biz memleket adına yapılan her proje ve programın içinde MHP olarak yer almaya da hazırız. Yeter ki ülkemiz kazansın, vatandaşlarımız

huzurlu olsun."

GENÇLERİ ÖLÜME TERKEDEMEYİZ

Kentimizde üst safhaya ulaşan uyuşturucu konusuyla ilgili açıklamalarda bulunan Taşdoğan şöyle konuştu:"Polisiye tedbirler başarıyla emniyet müdürlüğümüz tarafından yapılmasına rağmen;  diğer kurumlarımızın hiçbir atılımda bulunmamaları bu konuya gözlerini ve kulaklarını kapatmaları aklımızı tırmalamaktadır. Gençliği yok olan bir milletin geleceğinin de yok olacağının bilinmesi gerekmektedir. Gençlerimizi ölüme terk edemeyiz. Bu illetten geleceğimizi kurtarmalıyız. Ayrıca gençlerimiz bu maddelerin verdiği zararla vatandaşlarımızı rahatsız edebiliyor, zarar verebiliyor. Öncelikle bu gençlerimizi bu illetten kurtarmak adına çalışmalar yapmamız gerekmektedir." 

BELEDİYELER VE DİĞER KURUMLAR İŞE DAHİL OLMALI

Hükümetin uyuşturucuyla mücadele konusunda program ve proje başlatması gerektiğini söyleyen Taşdoğan, "81 İl'de bu proje hayata geçirilmelidir. Fakat yapılan proje rant ya da birilerinin çıkar amacı olmamalıdır. Gerçek amaca uygun yani gençlerimizi kurtarmaya, bu illete gençlerimizi bulaştıranları ise kodese tıkmaya yönelik olmalıdır. Belediyeler başta olmak üzere diğer kurumlarında bu işe dahil olması gerekiyor. Uyuşturucuya başlama yaşı Gaziantep'te 13 yaş olarak tesbit edilmiş durumda. Bu çok düşündürücüdür. Ortaokul çocukları uyuşturuya başlamaktadır. Tehlikelinin ne kadar büyük olduğunu artık görmemiz gerekiyor. Çözüm odaklı bir proje başlatmamız topyekün gerekiyor" diye konuştu.

DAHA ÇOK BAKAN'LA TEMSİL EDİLMELİYİZ

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül'ün bakanlığına getirilmesiyle ilgili de konuşan Taşdoğan, "Gaziantep Türkiye'nin 6. büyük vilayeti, ihracat konusundada Türkiye'nin 5. büyük ihracat şehri. İlk 500'deki şirkeler içerisinde 5. ncilikten 3. yükseldi. Üstüste koyduğunuz zaman Gaziantep Türkiye'nin lokomotifidir. Bir değil, iki değil daha çok bakanla temsil edilmelidir. Bu anlamda iki de iyi olmuştur. Yeni Adalet Bakanı Gül'e çalışmalarında başarılar diliyoruz. Türkiye adaletle ilgili ciddi bir sıkıntılı süreçten geçiyor. Geciken adalet adalet değildir, bu konularda katkı sağlayacağına inanıyor ve bekliyoruz" şeklinde konuştu.

ADALET YERİNİ BULDU

Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu olayına da değinen Taşdoğan, "Karşıt görüşlü değil PKK'lı öğrenciler tarafından bıçaklanarak şehit edilen Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisi ve Ülkü Ocakları üniversite sorumlusu olan Fırat Yılmaz Çakıroğlu cinayetinin tutuklu sanığı Nurullah Semo adlı PKK'lı ağırlaştılmış ömür boyu hapis cezası ve ayrıca 'örgüt üyesi olmak' suçundan 15 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. Bu konuyla ilgili memnuniyetimizi sizlerin aracılığıyla dile getirmek istiyorum. 880 günün  ardından nihayet adalet yerini bulmuş ve Fırat'ımızın katili cezasını çekecektir" dedi. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.