1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. UNUTTURMAYACAĞIZ
UNUTTURMAYACAĞIZ

UNUTTURMAYACAĞIZ

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla önemli mesajlar verildi.

A+A-

AK Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül, 15 Temmuz'u unutturmayacaklarını söyledi. Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer ise "Kefenimizi giyip bu yola çıktık" dedi. Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu da  darbe girişimi karşısında sağlanan birlikteliğin, ülkenin kaynaşmasına ve daha hızlı gelişmesine vesile olduğunun  altını çizdi. Mhp Gaziantep İl Başkanı Yrd Doç. Dr. Ali Muhittin Taşdoğan  ise uçurumun kenarından dönüldüğünü vurguladı.

GÜL: Hainler kaybetti, Milli irade kazandı

Gül, mesajında "15 Temmuz 2016’da ülkemize ve milletimize, Cumhuriyetimize, demokrasimize milli iradeye karşı yapılmak istenen kanlı kalkışma Allah’a şükürler olsun ki başarısız kılındı. Hainler kaybetti, Milli irade ve Milletimiz kazandı. 15 Temmuz gecesi, Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan’ın aziz milletimize milli irade ve demokrasiye sahip çıkma çağrısıyla birlikte tüm şehirlerimizde olduğu gibi Gazi Şehrimizde de hemşerilerimiz tek nefes, tek yürek ve tek vücut oldu. O hain girişim gecesinde minarelerimizden okunan selalar ile birlik ve beraberlik çağrısına vatan ve millet sevdasıyla icabet eden yüzbinlerce Gaziantep’li milli iradenin yanında olduğunu ortaya koydu" dedi.

UZER: Kefenimizi giyip bu yola çıktık

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Millî Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Demokrasiden asla taviz verilmeden Gaziantep'te ve tüm Türkiye'de FETÖ'cülerin ve darbecilerin bitirilmesi için sonuna kadar mücadele edileceğinin altını çizen Uzer, "Kefenimizi giyip bu yola çıktık" dedi. Uzer, şunları kaydetti: "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile darbecilerin karşısında set oluşturan aziz milletimiz vatanına, onuruna ve geleceğine sahip çıkmıştır. Büyüyen ülkemize karşı hain emelleri olan FETÖ ve diğer tüm hainler asla başaramayacaklardır"

TAŞDOĞAN: Uçurumun kenarından döndük

Mhp Gaziantep İl Başkanı Yrd Doç. Dr. Ali Muhittin Taşdoğan "15 Temmuz gecesi  demokrasiye, milli birlik ve beraberliğe sahip çıkarak Türk milleti olarak büyük bir uçurumun kenarından döndüğümüz gündür.  O gece milletimizin cesaretini kırmak için yaptıkları her saldırıyla cesaretimiz daha da artmış ,  sayısız destanlar yazarak tarihin altın sayfalarına önemli bir not düşmüştür. Her ne olursa olsun bu yüce  millet asla esareti kabul etmeyeceğini dünyaya ilan etmiştir. Milletimizin bir bütün olarak çok zor şartlarda 15 Temmuz darbe girişimi ile başlayan FETÖ saldırılarına karşı Türkiye’nin dört bir yanında verdiği mücadele, tarihin en anlamlı ve en kahramanca direnişlerinden biridir’dedi.

GÜLVEREN: Destan yazdık

Emniyet Müdürü Erhan Gülveren 15 Temmuz’un 1. Yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı.  Erhan Gülveren, 15 Temmuz mesajında, "15 Temmuz 2016 günü gecesinde FETÖ / PDY terör örgütü mensubu vatan hainlerinin kalkışması ile yapılan darbe teşebbüsü, milletin ortak mücadeleci iradesi ve devletin tüm kurumlarının kararlılığı ile başarısız olmuştur. Vatan hainlerinin kalkışması ile yapılan darbe teşebbüsü sonrası ırk, dil, din, mezhep ve siyaset ayırımı yapmadan demokrasimize sahip çıkan Aziz Milletimiz, Gaziantepli hemşerilerimiz sokaklara, meydanlara inerek, namlulara, tanklara, helikopterlere, uçaklara karşı bir kez daha istiklali ve istikbali için destani bir mücadele vermiştir“ ifadeleri yer aldı.

KONUKOĞLU: Milletçe el ele verdik

Sanayi Odası Başkanı Adil Sani Konukoğlu, “Ne kadar güçlü bir millet olduğumuzu, el ele verince karşımızda hiçbir gücün duramayacağını tüm dünyaya kanıtladığımız günün üzerinden bir yıl geçti. 15 Temmuz gecesi yaşananları unutmadık, unutturmayacağız” dedi. “Milletçe el ele, omuz omuza vererek tek yürek olarak ülkeye sahip çıktık. Bu dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş birlik beraberlik mesajıdır” diyen Konukoğlu, “Şehitlerimiz ve gazilerimiz 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Şehitlerimizin kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceğiz. Çanakkale’de, Dumlupınar’da düşmana ne cevap verdiysek, 15 Temmuz’da da aynı cevabı verdik" şeklinde konuştu.

GTO: Demokrasi vazgeçilmezimiz

Gaziantep Ticaret Odası Meclis Başkanı Settar Konukoğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, 15 Temmuz 2016 akşamında ülkemizin tarihinin en büyük demokrasi savaşlarından birini verdiğini, milletin Cumhuriyet uğruna bedenini siper ettiğini, Türkiye’nin tüm dünyaya birlik, beraberlik ve yenilmezliğini bir kez daha gösterdiğini adeta bir destan yazıldığını belirttiler.  GTO Başkanları yayımladıkları mesajlarında daha sonra şu görüşlere yer verdiler:  "Tarihe Türk halkının demokrasi zaferi olarak kaydedilen “15 Temmuz 2016” tarihi, toplumsal uzlaşı noktasında da tüm toplumlara örnek olmuştur. Bir yıl önce bu topraklarda Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde siyasi partiler, kamu kurumları, medya ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte milli birlik ve beraberlik sınavını başarı ve gururla geçtik. Bir yıl önce altını ısrarla çizdiğimiz gibi halkın iradesi dışında hiçbir iradeyi tanımayacağımızı, demokrasiden vazgeçmeyeceğimizi ve darbe girişimlerini kabul etmeyeceğimizi bir defa daha vurguluyoruz.”

TİRYAKİOĞLU: Destak yazdık

Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, 15 Temmuz gecesi milletimizin ikinci bir kurtuluş mücadelesi verdiğini belirterek, “Türkiye’yi darbe girişimiyle kaosa sürüklemek isteyenler halkımızın cesareti ve feraseti karşısında bozguna uğradılar” dedi. Ecdadımızın kurtuluş savaşı yıllarında gösterdiği milli birlik ruhunun o gece yeniden tezahür ettiğini vurgulayan Tiryakioğlu, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “İstiklali ve istikbali için destan yazan halkımız o gece atalarının vatan savunması için cephelerde verdiği inanç, azim ve kararlılığı aynı ruhla bir kez daha ortaya koydu. 15 Temmuz’da kurtuluş savaşı şuuruyla hareket ederek destan yazan milletimiz aynı zamanda demokrasiye olan sadakatini ve bağlılığını da tüm dünyaya bir kez daha gösterdi.  Bu destan aynı zamanda şanlı tarihimizin bizlere nakşettiği vatan sevgisini geleceğe daha sağlam adımlarla taşıma gücünü de verdi. Bu vesileyle 15 Temmuz gecesinin karanlığını canları pahasına Türkiye’nin aydınlık yarınlarına çeviren tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, gazilerimize sağlıklı bir ömür diliyorum.”  

YILMAZ: Önemli bir dönemden geçtik

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, 15 Temmuz ile ilgili bir mesaj yayımladı.  Rektör Yılmaz, 15 Temmuz mesajında ,“15 Temmuz gecesi Türkiye çok önemli bir dönemeçten geçmiştir. Hepimiz, 15 Temmuz 2016’da demokrasimize, birliğimize ve kardeşliğimize kast eden bir darbe girişimine tanık olduk. Maalesef kendi askerimizin bu ülkenin polisini, meclisini, insanını vurduğu, bombaladığı, hatırlamak istemediğimiz bir gece yaşadık” ifadelerini kullandı.

NABİOĞLU: Demokrasi sınavı verildi

Gaziantep SMMM Odası Başkanı  Mehmet Nabioğlu,  "Bilindiği üzere bu son darbelerin asıl amacı; Türkiye Cumhuriyeti’ni bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti. Bu manada Türkiye Cumhuriyeti 15 Temmuz’da büyük bir demokrasi sınavını başarıyla vermiştir. Yakın tarihimizde birçok darbe ve darbe girişimine şahit olan ve bu nedenle darbenin ne demek olduğunu ve getirdiği ağır sonuçları çok iyi bilen ülkemiz vatandaşları, hür ve özgür iradesini 15 Temmuz’da göstermiştir.  Türk Halkı; adı ne olursa olsun, Cumhuriyetimize, demokratik hak ve özgürlüklerimize zarar veren her türlü girişimin karşısında olduklarını ilgililerine ve tüm dünyaya göstermiştir"

MEDİCALPARK'TAN MESAJ

Medicalpark Gaziantep Hastanesi Genel Koordinatör Hayrullah Kubba, 15 Temmuz hain darbe girişimi dolayısıyla yayımladığı mesajda birlik beraberlik vurgusunda bulunarak, 15 Temmuzun demokrasi zaferi olduğunu ifade etti. Medicalpark Gaziantep Hastanesi Genel Koordinatör Hayrullah Kubba, mesajında, "Tıpkı kişiler gibi milletlerin de karakteri vardır. Bizim milletimizin karakteri gerçekten erdemlerle donatılmıştır. Bu erdemlerden biri de vatanını korumak adına canından vazgeçmeyi göze alabilmektir" dedi.

TEZEL: Demokrasi vazgeçilmezimiz

Gaziantep Genç İşadamları Derneği Başkanı Bora Tezel, 15 Temmuz Darbe Girişiminin yıl dönümüne ilişkin açıklama da bulundu. Tezel açıklamasında ,“Demokrasi vazgeçilmezimiz, milli irade gücümüz, kardeşliğimiz geleceğimiz ve bu günü güçlü adımlarla hep birlikte göstereceğiz” sözlerine yer verdi.  GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel açıklamasında,“15 Temmuz 2016 gecesi milletimiz ve devletimiz, demokrasimize kasteden alçakça bir saldırıyı önlemiştir. Halkımız geleceğine ve demokrasisine sahip çıkmıştır. Bu hain kalkışmanın başarısızlığa uğraması Türk milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olmuştur” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.