1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Tüm belediyelere talibiz
Tüm belediyelere talibiz

Tüm belediyelere talibiz

* MHP beytül malıyla siyaset yapmaz

A+A-

* Gaziantep'te hedeflediğimiz oya ulaştık

* Gaziantep'te en büyük iki sorun eğitim ve uyuşturucu

İl başkanlığında 3 yılı geride bırakan MHP Gaziantep İl Başkanı Yrd. Dç. Dr. A. Muhittin Taşdoğan, düzenlediği basın toplantısında referandum sürecini değerlendirdi, kentin sorunlarına dikkat çekti. Gaziantep'in en önemli iki sorununun eğitim ve uyuşturucu olduğunu belirten Taşdoğan, "Akademik başarıda son sıralardayız. Bu eğitimsiz toplum, bir çok alanda şehrimizi geriye götürmekte,şehrin güvenliğinden tutunda, huzuruna kadar bir çok alanda uzun vadede problem oluşturmaktadır. Şehrimiz için kısa vadede en büyük sorun ise uyuşturucu ve madde bağımlılığı kullanımıdır. Uyuşturucu ve madde bağımlılığında büyükşehirler arasında İstanbul'dan sonra ikinci sıradayız. Türkiye'de uyuşturucu yaşı maalesef 13'e inmiştir" dedi.

ÖRNEK OLDUK

Tilmen Otel'de düzenleği basın toplantısında 21 Nisan 2014 Tarihinde göreve başladığını anlatan Taşdoğan, "Bu süreçte insan üstü başarı ve çalışma gösteren dava arkadaşlarım her türlü övgüyü hak etmiştir. İlk olarak Cumhurbaşkanlığı seçiminde çatı adayımıza Gaziantep’teki destek olan tüm siyasi partilerimizle uyum ve koordinasyon içinde 81 vilayete örnek bir çalışma gösterdik. Daha sonra partimizin geleceğini inşa edecek kadroları oluşturmak için çok başarılı bir kongre süreci geçirip, güçlenerek 7 Haziran seçimlerinde Gaziantep’in 2. partisi olarak milletimizin teveccühüne nail olduk" dedi.

AZMİMİZ KIRILMADI

Arkasından ağır bir algı operasyonu altında negatif bir propagandaya maruz kaldıklarını anlatan Taşdoğan, "Maddenin manaya galip geldiği mücadele azmimizi kırmayacağı bir milletvekili kaybederek milletimize gösterdik. Arkasından partimiz üzerindeki oyunu bozmak için gözümüzü bir an olsun Genel Başkanımız Dr.Devlet Bahçeli’nin işaret parmağından ayırmadık.15 Temmuz’da hain darbe kalkışmasına partimizin genlerinden gelen dik duruşla milletimizin yanında olarak püskürtülmesine katkı verdik,arkasından oluşan yeni kapı ruhuna sadık bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz" diye konuştu.

ANA AKTÖR BİZİZ

Son olarak çok kıt imkanlarla yürüttükleri Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi çalışmasında Gaziantep’te tüm teşkilatların olağanüstü çabası ile yüzde 62 lik evet oyunun ana aktörlerinden biri olduklarını dile getiren Taşdoğan, "MHP olarak Gaziantep'te hedeflediğimiz oy oranına ulaştık. Tüm seçim sonuçlarında oluşan milli iradeye duyduğumuz saygıyı bu referandum sonucuna da kalpten duymaktayız.Milli iradeye saygısı olmayanlara bu milli iradenin hepimiz olduğunu unutmamalarını hatırlatmak isterim" dedi.

AKIL TUTULMASI YAŞIYORUZ

Sağlıkta şiddet konusuna da değinen Taşdoğan, "Dr.Ersin Arslan’ın şehadetinin üzerinden 4 yıl geçti. Bundan sonra da başka Doktorlar öldürüldü.Türkiye’de günde ortalama 30 sağlık çalışanı şiddete maruz kalıyor,sözlü veya fiili şiddete maruz kalmayan sağlık çalışanı kalmamıştır.Kendisine hizmet aşkıyla yanan,şifa dağıtmak için üstün fedakarlıkta bulunan sağlık çalışanlarına şiddet yapan vatandaşın akıl tutulmasını hayretle takip etmekteyiz" dedi.

SAĞLIK SİSTEMİ ÇÖKTÜ

Çalışana şiddet uygulanmasının yolunu açan, çalışanın huzurunu bozan,görevi insanları yaşatmak olan insanlara bu şiddet olaylarını artıran sağlık sisteminin çöktüğünü söyleyen Taşdoğan, "Türkiye’nin acil olarak bu şiddet üreten sistemden çıkıp sağlık hizmetlerinin yeniden yapılandırmasına ihtiyacı vardır. Sağlıkta şiddeti durduracak yeni yapıyı ve düzenlemeleri zaman geçirmeden bir an önce yapılmalıdır,yapmazlar ise milletimizin taktiri ile görevi aldığımızda MHP olarak biz düzelteceğiz" dedi.

UYUŞTURUCU EN BÜYÜK SORUN

Gaziantep'in kısa ve uzun vadede iki büyük sorunu olduğunu anlatan Taşdoğan şöyle konuştu:"Bunlardan birincisi eğitim sorunu. Akademik başarıda son sıralardayız ve bu eğitimsiz toplum, bir çok alanda şehrimizi geriye götürmekte, şehrin güvenliğinden tutunda huzuruna kadar bir çok alanda uzun vadede problem oluşturmaktadır. Şehrimiz için kısa vadede en büyük sorun ise uyuşturucu ve madde bağımlılığı kullanımıdır. Uyuşturucu ve madde bağımlılığında büyükşehirler arasında İstanbul'dan sonra ikinci sıradayız. Türkiye'de uyuşturucu yaşı maalesef 13'e inmiştir."

TOPYEKÜN HAREKET ŞART

Taşdoğan, uyuşturucuyla mücadelede topyekün hareket edilmesi gerektiğini belirterek, "Bu topyekün hareket edebilme Gaziantep'in kurtuluş savaşında mücadele ruhunda vardır. Bu tür sorunlarımızı da mücadele ederken topyekün hareket edebiliriz etmeliyizde. Eğitimden tutun aielerin eğitimine, çocukların eğitim ve takibine, okulların etrafının gözlenmesine kadar bir çok yönü var. Cddi sağlık tedavilerine ihtiyaç var. Onun için topyekün hareket etmeliyiz" dedi.

EVETÇİ DE DEĞİLİZ, HAYIRCI DA DEĞİLİZ

Hiç bir cephenin tarafı olmadıklarını, Türk milliyetçisi olduklarını belirten Taşdoğan, adı ne olursa olsun şuncu buncu diye insanları bölme koonusunda hassas olduklarını söyledi. Taşdoğan, "Onun için biz evetçi de değiliz hayırcı da değiliz. Evet diyende hayır diyende bizim içim kıymetli insanımız dedik ve yola böyle başladık. Milletin hakemliğine başvurduk. Milletimiz yüzde 51'le meşru bir şekilde, yeni sistem ile yönetilmek istiyoruz dedi" diye konuştu.

MHP TAKDİR EDİLİYOR

Bir soru üzerine Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın MHP'nin yaptığı hizmetleri takdir ettiğini söyleyen Taşdoğan, "Bizim için ciddiye alınacak açıklamalar yetkili ağızlardan yapılan açıklamalardır. Televizyonda yazar çizer yaptığı işi doğru yapamayan hiç bir anket sonucu tutmayan bazı zavallı tipler, işini bile yapamayan tipler çıkıp MHP üzerinden bir takım yorumlar yapıyor. Kusura bakmasınlar önce işlerini yapsınlar. İşyerini yapmayı öğrensinler. MHP tüm teşkilatlarıyla evet çıkması için çalışmıştır üzerine düşen ödevi kıt imkanlarına rağmen sonuna kadar yapmıştır. MHP'nin katkısıyla referandum neticelenmiş ve yeni sisteme geçilmiştir" dedi.

5 HAZİRAN'DA KONGRE

5 Haziran tarihi itibariyle il kongrelerinin başlayacağını belirten Taşdoğan, Genel merkezin uygun gördüğü tarihte il kongresini yapacaklarını söyledi. MHP'nin oylarının artacağını söyleyen Taşdoğan, "MHP bugün seçime gitse son aldığı oyun en az iki katı oy alır" dedi. Meral Akşener'le ilgili bir soruya ise Taşdoğan, "Partimizden ayrılmış, ihraç edilmiş ilkesiz ve ülküsüz insanların tavır ve davranışlarına verecek cevabımız meşgul olacak zamanımız yoktur" diye cevap verdi. AKP'nin desteği oldu mu imkanlardan faydalandınız mı, belediyelerden, hükümetten? şeklinde bir soruya ise Taşdoğan şöyle cevap verdi:" Bir belediyede bizim belediyemiz var. Sayısını yakında 10 yapacağız tüm belediyelere talibiz. Kendi belediyemizden dahi bir çöp almadık, almakta haramdır. MHP beytül malıyla siyaset yapmaz" şeklinde konuştu.Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.