1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. TOBB Başkanlığında Açılış
TOBB Başkanlığında Açılış

TOBB Başkanlığında Açılış

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) ev sahipliğinde ‘AB-Türkiye İşbirliğinde 2016 Öncelikleri’ konul panel düzenlendi.TOBB İkiz Kulelerde...

A+A-

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) ev sahipliğinde ‘AB-Türkiye İşbirliğinde 2016 Öncelikleri’ konul panel düzenlendi.TOBB İkiz Kulelerde gerçekleştirilen AB Büyükelçileri, 20 ilde AB Bilgi Merkezleri'ne ev sahipliği yapan ticaret ve sanayi odaları ile çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşarı Büyükelçi Rauf Engin Soysal, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Hansjörg Haber ve TOBB Başkan Yardımcısı Halim Mete’nin açılış konuşmalarıyla başlayan ve AB Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, AB Türkiye Delegasyonu’ndan bürokratların sunumlarıyla devam eden foruma, Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Acıoğlu ve Genel Sekreter Yardımcısı Figen Çeliktürk ile AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Sezin Darwishde katıldı.

AB-Türkiye işbirliğinin 2016 öncelikleri çerçevesinde Türkiye çapında bilgi ve iletişim ağına dikkat çekilmesinin amaçlandığı panel sonunda gerçekleştirilen etkinlikte ise içinde Gaziantep’in de yer aldığı 20 ilin AB Bilgi Merkezleri koordinatörleri tarafından yıllık plan sunumları gerçekleştirildi.

AB BİLGİ MERKEZLERİ AĞI

1996'dan beri Türkiye’de hizmet veren AB Bilgi Merkezleri Ağı, AB’nin Türkiye'deki yerel ve bölgesel iletişim faaliyetlerinin bel kemiğini oluşturmaktadır. Bilgi Ağı, yerelde Avrupa Birliği konusunda bilgi ihtiyacını karşılarken, konferans, toplantı, sergi, konser gibi kültürel ve iletişim odaklı etkinlikler düzenleyerek 20 ilde faaliyet göstermektedir. 2006-2010 yılları arasında ağ koordinatörlüğünü Gaziantep Ticaret Odası’nın yaptığı AB Bilgi Merkezleri, 2015 yılı itibariyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından koordine edilmeye başlandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.