1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Tişörtle kahramanlık olmaz
Tişörtle kahramanlık olmaz

Tişörtle kahramanlık olmaz

Gaziantep'in ikinci bakanı Abdulhamit Gül, şehrimize yaptığı ilk ziyaretinde son günlerde Türkiye'nin gündeminde olan Tişortlü HERO konusuna sert çıktı

A+A-

Gaziantep'in ikinci bakanı Abdulhamit Gül, şehrimize yaptığı ilk ziyaretinde son günlerde Türkiye'nin gündeminde olan Tişortlü HERO konusuna sert çıktı ve "Tişörtle kahramanlık olmaz. Hiçbir hain mahkemelerden ve Türk yargısının önünden kaçamayacak"dedi. ilk ziyaretini baba ocağına yapan Abdulhamit Gül, AK Parti binasında yaptığı konuşmada,  Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu belirtenve ülkede adalet kavramının AK Parti hükümetiyle birlikte çok büyük yeniliklere şahit olduğunu söyleyen Gül, 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimi neticesinde darbeci hainlerin Türk yargısı önünde hesap verdiğini belirterek, Cumhurbaşkanına suikast davasına sanıkların 'Hero' yazılı tişörtle gelmesine de tepki gösterdi. Gül, "FETÖ terör örgütü başta olmak üzere Türkiye’yi bölmek isteyen tüm terör örgütleriyle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Kahramanlık öyle tişörtüne kahraman yazarak olmaz" ifadelerini kullandı. Hiçbir hain mahkemelerden Türk yargısının önünden kaçamayacak. Tişörtle kahramanlık olmaz" dedi.

ADLİYEYE 2 BİN HAKİM VE SAVCI MÜJDESİ

Valilik, Büyükşehir, Cumhuriyet Başsavcılığı, Ak Parti il Başkanlığı ve Baro Başkanlığını ziyaret eden Gül, Cumhuriyet Başsavcılığını ziyaretinde önümüzdeki ay içerisinde 2 bin, yıl sonuna kadar bir 2 bin daha hakim savcının alınacağını müjdeleyen Gül, Gaziantep'te hakim savcılar için de lojman satın alınacağını da söyledi. Taslak halinde olan avukatlık kanununda da iyileştirmeler yapacaklarını belirten Gül, "Hepimizin ortak sevdası Gaziantep'tir, memleket sevdasıdır. Bu birlik ve beraberlik inşallah Gaziantep'te kıyamete kadar kalıcı olacaktır. Gaziantep'in sorunlarını, Gaziantep'teki projelerin hızlı bir şekilde nihayetlenmesi noktasında milletvekili arkadaşlarımızla el birliği ile gayret edeceğiz" dedi.

ORTAK SEVDAMIZ GAZİANTEP

Bakan Abdulhamit Gül, gece gündüz demeden Gaziantep'e hizmet için gayret eden bir ekip olduklarını söyledi. Gül, "Hepimizin ortak sevdası Gaziantep'tir, memleket sevdasıdır. Bu birlik ve beraberlik inşallah Gaziantep'te kıyamete kadar kalıcı olacaktır. Hükümette bazı bakanlar hakkında tasarruflar oldu ve şahsımıza da Adalet Bakanlığı görevi tevcih edildi. Ben bu görevi tevcih eden, tensip buyuran başta sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımıza çok teşekkürlerimi ve bu ümitlerinden, bu taktirlerinden dolayı kendilerine saygılarımı sunuyorum. İnşallah başta zat-ı alilerine mahcup olmadan, milletimize mahcup olmadan, hemşerilerimize mahcup olmadan, inşallah bu görevi layıkıyla yaparız" dedi.

FARKLI KESİMLERDEN TEBRİK MESAJLARI ALDIM

Makamlara alındığı gün teslim edilmek üzere oturulduğunu belirten Gül, farklı kesimlerden tebrik mesajlarını aldığı için mutlu olduğunu ve herkese teşekkür etti. Gül, "İnşallah başta zat-ı alilerine mahcup olmadan, milletimize mahcup olmadan, hemşehrilerimize mahcup olmadan, inşallah bu görevi layıkıyla yaparız. Bütün 2 milyon hemşehrimizin duası üzerimize onu biliyoruz. Farklı partilerden, farklı görüşlerden hepimizin ortak derdi, şehrimiz, ülkemiz. Onlardan da çok güzel mesajlar aldım. Ben tebrik, teşekkür eden bütün her görüşten siyasi parti temsilcilerine, odalara, sivil toplum kuruluşlarına, bütün hemşehrililerime canı gönülden teşekkür ediyorum. Dualarını eksik etmesinler" dedi. 

TEŞEKKÜR ETTİ

'Bu makamlar  hizmet makamlarıdır. Makamlar, alındığı gün teslim edilmek üzere oturulur' diyen Gül, "İnşallah ülkemize adalet duygusunun daha da perçinleşmesine çok büyük katkılar sağlarız. Bu vesileyle çok değerli yol arkadaşlarım, her zaman desteklerini hissettiğim milletvekili arkadaşlarıma, belediye başkanlarımıza, emniyetimize, askerimize, bütün kamu görevlilerine çok teşekkür ediyorum, mesailerinde başarılar dilerim" diye konuştu.

ŞAHİN:ÇOK MUTLUYUZ

Valilik ziyareti sonrası Gaziantep Büyükşehir Belediyesini ziyaret eden Adalet Bakanı Gül’ü, Belediye Başkanı Fatma Şahin karşıladı. Şehir olarak çok mutlu olduklarını söyleyen Şahin, "2 Milyonluk Gaziantep'te vekilimizi adalet bakanı olarak belediyemizde ağırlamaktan mutluyuz. Hayırlı uğurlu olsun. Şehrimiz adına hoşgeldiniz diyorum. Özellikle adalet bakanlığı ve ekonomiden sorumlu sorumlu bakanlık gibi kabinedeki iki önemli koltukta yanında Gaziantep milletvekili yazılması noktasında sayın cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza çok teşekür ediyoruz. Bu şehrimize olan güveni, itibarı gösteriyor" dedi.

İKİ KOLTUKLA GÜÇLENDİK

İki bakanlıkla Gaziantep'in daha da güçlendiğini belirten Şahin şunları söyledi:"15 yıllık Ankara tecrübesinde gördüğüm bir gerçek var. Ankara'da ne kadar güçlü olursanız, Ankara'daki temsiliniz ne kadar kuvvetli olursa, iş yapabilme gücünüz o kadar kuvvetli oluyor. Bugün iki koltuklada çok daha güçlendiğimizi görüyorum. Çok önemli bir dönem geçirdik ve en zor zamanda safları sıklaştırdık ve Türkiye Gaziantepin birliğini beraberliğini gücünü gördü. Referandumdan çıkan sonuç bunu tescil etti. Yüzde 62.5 gibi güçlü bir evetin çıkmasında bugün burada olan olmayan bütü hemşehrilerimizin çok büyük emeği ve katkısı var" dedi.

ŞEHRİN GÜVENCİ TAMDIR

Bundan sonraki süreçte bu kuvvetli temsille daha güçlü bir Gaziantep için, daha mutlu, daha huzurlu bir Gaziantep için güçlerini birleştirmeye devam edeceklerini dile getiren Şahin, "Sayın Bakanımız şehre dair ne varsa, bundan önce olduğu gibi bundan sonrada yanımızda olacak. Verilen tüm makamların hakkını vereceğine dair güvencimiz tamdır. bütün şehrin güvenci tamdır" dedi.

GÜL:ŞAHİN VE EKİBİ BAŞARILI

Bakan Gül, büyükşehir belediye başkanı Fatma Şahin'in çok güzel hizmetler yapıtığını, çok büyük başarılar gösterdiğini belirterek, "Gaziantep'in sorunlarını çözme noktasında, ulaşım olsun, konut olsun diğer sorunlarla ilgili gerçekten ekibiyle özverili bir şekilde çalışıyor. Hükümette bakan olarak yaptığı başarılı hizmetlerden sonra gazi şehrimize hizmet etmesi ayrıca önemli" dedi. 

PROJELER HIZLANACAK

Bakanlık görevinde milletimizin teveccühüne, kendisini göreve layık gören Cumhurbaşkanı ve Başbakanın teveccühlerine layık olmayı umut ettiğini belirten Gül, "İnşallah mahçup etmeyiz. İnşallah Gaziantep'in sorunlarını, Gaziantep'teki projelerin hızlı bir şekilde nihayetlenmesi noktasında milletvekili arkadaşlarımızla el birliği ile gayret edeceğiz. Başbakan yardımcımızın hükümette devam etmesi Gaziantepimizin projelerinin daha da hızlı çözülmesine katkı sağlayacaktır" diye konuştu. 

HAKİM VE SAVCI MÜJDESİ

Ak Parti İl Başkanlığının ardından Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal'ı ziyaret eden Gül, "Ağustos ayı içerisinde Gaziantep Adliyesi'ne 2 bin hakim ve savcı alınacağını söyledi. Gül, "Bu yıl sonuna kadar 2 bin hakim ve savcı alınacak. Hakim ve savcılar için Kızılhisar'da lojman satın alınacak" dedi. 

AVUKATLIK KANUNUNDA İYİLEŞTİRME

Gaziantep Baro Başkanlığını ziyaret eden Gül, avukatlık kanununda  kota ve sınav getirilmesiyle ilgili talepler üzerine, taslak halinde olan avukatlık kanununda barolarla işbirliği halinde değişiklik yapacaklarını söyledi. Gül, ziyaretlerin ardından Ankara'ya döndü. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum