1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Terörü kınadılar
Terörü kınadılar

Terörü kınadılar

1 Mayıs tertip komitesi, yaşanan terör olayını kınadı… TMMOB, DİSK, KESK, TTB, Gaziantep Barosu, Türk İş Şubeleri ortak düzenledikleri basın toplantısında,...

A+A-

1 Mayıs tertip komitesi, yaşanan terör olayını kınadı… TMMOB, DİSK, KESK, TTB, Gaziantep Barosu, Türk İş Şubeleri ortak düzenledikleri basın toplantısında, 'insanlığa, yaşama, insanlığın değerlerine karşı yapılan saldırılarla, İnsanlık dışı katliam, şiddet, barbarlık yapanlar mutlaka yenilecek, kazanan demokrasi, barış ve insanlık mücadelesi olacaktır' dedi. 

 İnşaat Mühendisleri Odası toplantı salonunda yapılan basın toplantısının açılış konuşmasını yapan TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Burkay Güçyetmez, "1 Mayıs Pazar Günü İlimizde Yaşanan İnsanlık Dışı Saldırıyı Lanetlemek İçin Buradayız. TMMOB, DİSK, KESK, TTB, GAZİANTEP BAROSU, TÜRK İŞ şubeleri İle birlikte insanlığa yönelik yapılan saldırılar karşısında durmaya devam edeceğiz. bu tür saldırılar emek, demokrasi, kardeşlik ve eşit yaşam mücadelemizi yıpratamaz. Ülkemizin birlik ve beraberlik içinde kardeşçe yaşam zeminini ortadan kaldıramazlar” dedi

 

ERSÖNMEZ: İNSANLIK DIŞI

 

1Mayıs tertip komitesi Başkanı Ali Ersönmez katılımcılar adına basın açıklamasını yaptı. Yapılan basın açıklamasında şöyle denildi: "Bombalı saldırı sadece Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne yapılmamış, hedefinde 1 Mayıs olduğu da görülmektedir. ‘1 Mayıs emek dayanışma gününü’ kutlayan Gaziantep emek, demokrasi, meslek örgütleri adına, bu insanlık dışı terör saldırısını lanetliyoruz. 1 Mayıs katılımcı komitesi ve tertip komitesi olarak hayatını kaybeden polislerin yakınlarına başsağlığı, yaralı tüm vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Yine kentimizde yaşayan herkese, 1 Mayıs etkinlikleri için hazırlanan emek ve demokrasi güçlerine, Gaziantep Valiliğine ve Emniyet mensuplarına geçmiş olsun diyoruz"

 

SAĞDUYULU OLUN 

 

 

"Gaziantep’te yaşanan bu insanlık dışı saldırı ve katliamın daha da büyük, vahim sonuçlara yol açmamış olması tek tesellimizdir. Çünkü bu katliamın şeklinden ve patlama şiddetinden anlaşılacağı üzere, daha çok insan ve çevre tahribatının, kaosun hedef alındığı anlaşılmaktadır. 1 Mayıs hazırlıkları çerçevesinde katılımcıların, düzenleyicilerin duyarlılığı, dikkati ve yine Gaziantep Valiliği ile yapılan, yürütülen işbirliği ve planlamaların daha büyük sayıda insanımızın zarar görmesini, önlemiş olabileceğini düşünüyoruz. Bu anlamda hem ilimizde yaşayanları, toplum kesimlerini, kurum ve kuruluşları, yetkilileri sağduyulu olmaya, dikkatli ve tedbirli olmaya davet ediyoruz"

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.