1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Terör için köklü çözüm şart
Terör için köklü çözüm şart

Terör için köklü çözüm şart

Türkiye Hokey Federasyonu Eski Başkanı Sadık Karakan sorunların çözümü için teşhisin doğru konulması gerektiğini ve konulan teşhise paralel olarak...

A+A-

Türkiye Hokey Federasyonu Eski Başkanı Sadık Karakan sorunların çözümü için teşhisin doğru konulması gerektiğini ve konulan teşhise paralel olarak tedavinin de doğru yapılması gerektiğini vurguladı. Karakan, " Eğer sağlıklı tedbir alınamaz ise,  PKK ve IŞİD özellikle batı illerinde büyük eylemler yapacaklardır" dedi.

Son zamanlarda yaşanan terör olaylarının bitirilmesi hususunda akılcı bir politika izlenmesinin şart olduğunu belirten Karakan, "Bir hastalığa en iyi tedaviyi uygulayabilmek için teşhis ve tanının doğru konması gerekir ve tedavi uygulanırken yan etkileri de göz önüne alınmalıdır" diye konuştu.

TOPYEKUN HAREKET ŞART

Barış sürecinin doğuracağı sonuçların terör örgütü üyeleri arasında büyük rahatsızlık oluşturduğunun da altını çizen Karakan, “On üç yıllık Ak Parti Hükümetleri iyi niyetli olarak bölge ve bölgede yaşayan kürt kardeşlerimizin rahtsızlık duydukları tüm problemleri çözmüş ve büyük devlet yatırımlarını bölgeye yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Çözüm konusunda Türkiye, siyasi, iktisadi, askeri, İstihbari,  mali, diplomatik, hülasa topyekün bir harekat başlatmak zorundadır, sadece askeri tedbirler bu işi asla çözemeyecek ve gelecekte çok canların yanmasını sağlayacaktır, Eğer sağlıklı tedbir alınamaz ise,  PKK ve IŞİD özellikle batı illerinde büyük eylemler yapacaklardır" dedi.

SUÇLU ARAMAYI BIRAKIN

Karakan bir an önce çözüm odaklı çalışmaların hızlandırılması gerektiğini savunarak, “Ülkemiz oldukça büyük problemlerle karşı karşıyadır, Tüm problemlerin çözümü mümkündür, bunun için tüm siyasi partiler; Üke geleceğini ve Ülke menfaatlarını, kendi hırslarının, siyasi yada iktisadi ikballerinin önünde tutmalı, sorumlu davranmalı, çözüm odaklı olmalı, milli davranmalı, hamasi ve popülist söylemlerden ziyade somut ve gerçekçi olmalılar. Zaman suç yada suçlu arama zamanı olmayıp, birlik ve beraberlik zamanıdır. Bu duyarlılığı göstermeyenler Türkiye’nin kaderi ile oynamış olacaklar ve tarih onları affetmeyecektir” dedi. LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.