1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Telekom'da neler oluyor ?
Telekom'da neler oluyor ?

Telekom'da neler oluyor ?

Kentte bir aydan bu yana telefon kablolarında meydana gelen sabotajlarla iletişime balta vuruldu. 20 yıldan bu yana meydana gelmeyen kesintilerin son 1 ay içerisinde...

A+A-

Kentte bir aydan bu yana telefon kablolarında meydana gelen sabotajlarla iletişime balta vuruldu. 20 yıldan bu yana meydana gelmeyen kesintilerin son 1 ay içerisinde yaşandığı Gaziantep'te iletişim konusunda ciddi sorunlar yaşanıyor. Ana kablolar, fiberler ve saha dolaplarının yakıldığı şehirde, yüzde 50'ye varan oranlarda iletişim sağlamadı, Gaziantep - Osmaniye, Hatay, Kilis ve Adana bağlantısı ile, internet erişimi yapılamadı.

KÖR, SAĞIR VE DİLSİZ OLACAĞIZ

Grevde olan 510 'arıza işçisi' dışında kalan 120 kişilik ekip, 24 saat boyunca kesilen kabloları, yakılan saha dolaplarını onarmaya çalışıyor. Son olarak Kilis'teki saha dolaplarının sabote edilmesi Türk Telekom yetkililerini kızdırdı. Türk Telekom İl Temsilcisi Muhammet Katmer, böyle gittiği taktirde Gaziantep'in sağır, dilsiz ve kör olacağını ve hiç bir şekilde iletişim kuramayacağını söyledi.

KATMER GERGİN

Hizmetin engellenmeye çalışıldığını böyle gittiği taktirde Gaziantep'in tamamen iletişimden yoksun olacağını söyleyen Türk Telekom İl Temsilcisi Muhammet Katmer, ?Çok üzülerek söylemek istiyorum ki, son bir aylık dönemde yaşananlar, 20 yıllık süreçte, en kötü olumsuz hava koşulları dahil olmak üzere, olaganüstü hallerde bile meydana gelmemiştir. Faili meçhul olan ve derin üzüntüye sokan, bir çok çalışanı zan altında bırakan ve maalesef ilimizdeki haberleşmeyi kesintiye uğratan, bizlerin 24 saat sizlere vermek zorunda olduğumuz hizmeti baltalamak için her türlü eylemi kendilerine hak bilen kişilerle karşı karşıyayız" dedi.

HABERLEŞME BALTALANDI

Katmer, "Gaziantep'in haberleşmesini kesmek, baltamak için girişimde bulunanlara hiç kimsenin payda vermemesini istiyoruz. son günlerde yaşananlar Gaziantep için utanç verici ve haberleşmeyi kesmek yönünde yapılan olaylardır" diye konuştu.

DANSÖZ BENZETMESİ

"Türk Telekom personelini, sendikalı veya sendikasız olması aklımızın ucundan bile geçmedi" diyen Katmer, ?Gaziantep buradan Dünyaya açılıyor. Gelişmemizde ya haberleşme olacak, ya ulaşım olacak. Bu iki faktör olmamış Türkiye'nin önünün açılması mümkün değil. Ama karanlık güçler bu olayı yaratıyorsa, bilerinin buna çanak tutmaması, kusura bakmayın dansöz gibi sevinmemesi lazım. Tehlike nedir ? Kör, sağır, dilsiz bir Gaziantep oluruz" şeklinde konuştu.

YASAL ZEMİNDE TAKİBİ YAPIYOR

Yasal zeminde her türlü takibin yapıldığını, Jandarma ve emniyet görevlileriyle de her tür ortak çalışmanın sürdüğünü vurgulayan Katmer, şunları söyledi: "Direğe çıkılıp kabloların nasıl kesildiğini resimlere bakarsanız bunun normal bir kesinti olmadığını görürsünüz. 4,5 yıldır buradayım 20 yıldır arkadaşlarımda böyle bir kesinti görmemiş. Bizi gizli numaralarla arayıp tehdit ediyorlar. Kesinti yapılan yerlere jandarma ekipleriyle beraber gitmek zorunda kalıyoruz. Biz son 1 aydır 24 saat çalışıyoruz. Bu performansımızı düşürmek, arıza müdahalelerini biraz daha geciktirmek için yapılan bir senaryo var"

BİLİNÇSİZCE YAPILAN BİR EYLEM DEĞİL

"Bu bilinçsizce yapılan bir eylem değil. Bizim Türk Telekom olarak bir görevimiz var. Şu anda Türk Telekom grevdedir ama bizim asli görevimiz çalışanlar olarak haberleşmeyi kesintisiz devam ettirmektir. İnanıyorum ki bu olaylar artarak devam edecek. Bizi bekleyen tehlike, Gaziantep'in Kör sağır dilsiz olacak olması" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.