1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tekstil tartışılacak
Tekstil tartışılacak

Tekstil tartışılacak

TEKSTİL sektörünün yaşadığı sorunlar masaya yatırılıyor. Makine Mühendisleri odası tarafından düzenlenecek 2. Tekstil Teknolojileri ve Tekstil Makinaları...

A+A-

TEKSTİL sektörünün yaşadığı sorunlar masaya yatırılıyor. Makine Mühendisleri odası tarafından düzenlenecek 2. Tekstil Teknolojileri ve Tekstil Makinaları Kongresi? 19-20 Ekim tarihlerinde Gaziantep?te yapılacak. Makine Mühendisleri Odası Şube Başkanı Ali Peri, 37 üniversite, kurum ve kuruluş tarafından desteklenen kongrede tekstil sektörünün masaya yatırılarak, sektörün ülke ve dünya ekonomisindeki etkinliğinin sürdürülmesinin yollarının aranacağını bildirdi. Ali Peri, ?Ülkemizin üretim ve ihracatındaki payı, katma değeri ve istihdam potansiyeli dikkate alındığında, Türk tekstil sektörü; ülkenin önde gelen sosyo-ekonomik faaliyet alanlarından biridir. Tekstil ve hazır giyim sektörünün ihtiyaçları, hiç kuşkusuz yatırım politikalarının belirlenmesinde temel alınacak unsurların başında gelmektedir? dedi.

BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Özel sektörün potansiyelini ortaya çıkaracak, önünü açacak, rekabet gücüne ivme kazandıracak tedbirlerin, hedeflerin ve uygun stratejilerin ortaya konmasının büyük önem taşıdığını belirten Peri, ?Sanayicilerimizi cesaretlendirecek politikalara ihtiyaç vardır. Bu hedef, tedbir ve stratejiler, sanayicinin yatırım ve atılım yeteneği ile birleştiğinde, ülkemiz daha hızlı, dinamik ve sağlıklı bir ekonomik yapıya kavuşacaktır? diye konuştu.

BİLİM ADAMLARI SUNUM YAPACAK

Ali Peri, tekstil sanayisinin ülke ekonomisinde ve dünya pazarlarındaki etkinliğini sürdürmesinin, bu etkinliğin yeni alanlara ve ürünlere yayılması, tekstil makineleri, teknolojileri üretimine ve Ar-Ge çalışmalarına gerekli önemin verilmesi ile gerçekleşebileceğinin ortada olduğunu söyledi. Kongrede, sektörün sorunlarına ve gereksinimlerine yön verilmesi, belirtilen konulara çözüm yollarının araştırılmasının hedeflendiğini söyleyen Peri, ?Tam bir bilgi şöleni şeklinde geçecek olan kongrede değişik üniversite ve kurum kuruluşlardan gelecek olan akademisyen ve bilim adamları tarafından sunumlar yapılacaktır? dedi. İki gün sürecek kongre, Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Toplantı Salonu?nda gerçekleştirilecek. Kongreye akademisyen ve uzmanların yanı sıra, çok sayıda sanayici, işadamı ve mühendislerin de katılması bekleniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.