1. YAZARLAR

  2. Emel Gül Çakır - Benim Pencerem

  3. TEK SEANSTA SİGARA BIRAKILIR MI?
Emel Gül Çakır - Benim Pencerem

Emel Gül Çakır - Benim Pencerem

Yazarın Tüm Yazıları >

TEK SEANSTA SİGARA BIRAKILIR MI?

A+A-

EVET! Dünyada yüzbinlerce sigara tiryakisi sigarayı 1 saatlik tek seansta bıraktı bile. Yoksa siz hala duymadınız mı?  Yöntemin adı Mora Terapi. Alman kökenli ve son 10 yıldır Türkiyede 30 bayisi bulunan bir sağlık zinciri. Üstelik Gaziantepte de var ve tüm bölge illerinden yoğun ilgi alıyor. Üstelik sadece sigara seansıyla da sınırlı değil hizmetleri.

Frekans tıbbı dediğimiz bu mucizevi yöntem, MORA-Terapi, çeşitli hastalıkların tedavisinde 41 yıldır kullanılmaktadır. Biorezonansla sigara tedavileri dünyada 9 yıl kadar önce başlamıştır. Şu anda yoğun olarak İngiltere, Fransa, Polonya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti nde kullanılmaktadır. Peki yöntemin başarı oranı nedir? Genel olarak söylemek gerekirse gelen kişilerin % 92 si yöntemi etkili bulmaktadır. Ancak sigara bırakma oranları % 82-84 arasında değişir. Sigara bırakma konusu kişinin psikolojik durumundan bağımsız değildir ve MORA nın verdiği destek yanında kişinin de hazır olmasını gerektirir. Kişi sigara bırakmayı kendisi istemeli ve kararlı olmalıdır. Peki kimlere uygulanmaz? Mora Terapi, kalp pili taşıyanlara, kalbinde stend olanlara, epilepsi hastalarına ve hamileliğin ilk üç ayındaki kadınlara önerilmez. Bunun dışındaki herhangi bir sağlık problemi, uygulama için engel değildir. Hatta kronik hastalığı olan kişiler de çok başvurmaktadır ve çok etkili sonuçlar almaktadırlar. Tek seans hayal mi? Tüm kişilerde aslında tek seans yeterlidir. Psikolojik bağımlılığın yüksek olduğu durumlarda yapılacak ek seanslardan ücret alınmaz. Terapiye giren herkes 3 ay boyunca takiptedir, destek imkanlarından ücretsiz yararlanır..

MORA-TERAPİNİN KULLANIM ALANLARI  

1. Zararlı madde frekanslarının silinmesi: Mora Terapide iki kullanım şekli bulunur. Birincisi vücuda yabancı ve zararlı maddelerin frekansının vücuttan silinmesi işlemidir. Bunun için toksik maddenin frekans bilgisi bilgisayar ortamından alınabilir ya da maddenin kendisi kullanılabilir. Bu şekildeki kullanımla detoks tedavileri, alerji tedavileri ve son yıllarda çok çok artmış şekilde bağımlılık tedavileri yapılmaktadır. Bağımlılıklardaki yaygın sigara bırakma üzerinedir ancak tüm maddesel bağımlılıklarda da kullanılabilir.  

2. Vücuttan, hastalık bölgesinden alınan frekansların silinmesi: Maddelerin frekansları olduğu gibi vücudumuzun da frekans yayılımı bulunmaktadır. Hastalıklı bölgelerden olan frekans yayılımları normalden farklılaşmaktadır. MORA-Terapi anormalleşen frekansların ortadan kaldırılması amacıyla, hastalık tedavilerinde kullanılmaktadır. Kolay bir örnek olması açısından; Ağrı bölgesinden alınacak frekansların ters çevrilmesi, özellikle kronik ve fonksiyonel ağrılarda, ağrıyı ortadan kaldırmaktadır. Ağrı enerji meridyenlerinde bir blokajın göstergesidir ve ağrı bölgesinden alınan elektromanyetik frekansların ters çevrilmesi blokajı gidermekte ve ağrı bu şekilde ortadan kalkmaktadır.  

MORA-COLOR – Renk Tedavileri:

Son teknolojik ile geliştirilmiş bir başka MORA-Terapi kullanımıdır. Renklerin elektromanyetik salınımları vücut için her zaman dengeleyici nitelikte olmuştur. Uygulama sırasında renkler gözle görülmemekte ancak kullanılan rengin elektromanyetik bilgisi kablolar vasıtasıyla aktarılmakta ve bu işlem sırasında sinyal çok yüksek amplifikasyonlarla güçlendirilmektedir. Bu kullanım vücudun enerji sisteminde güçlü bir dengeleme yaratmaktadır. Ana kullanım alanı ağrı tedavileridir ancak her hastalık için destekleyici tedavi olarak önerilmektedir. Renklerin psikoloji üzerindeki etkilerini duyduysanız, bu terapi çeşidini çok seveceksiniz. Çakralarımızın ana renkleri vücuda yollanır ve çakralarımız açılır.

Gaziantepte Mora Terapi uygulayıcısı var mı? Evet… Daha fazla bilgi için www.neoben.net 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.