1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. TEDES CEZALARINA DİKKAT
TEDES CEZALARINA DİKKAT

TEDES CEZALARINA DİKKAT

Altyapısı Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanarak, İl Emniyet Müdürlüğü'ne teslim eden TEDES uygulanmasına başlandı. Kırmızı ışık...

A+A-

Altyapısı Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanarak, İl Emniyet Müdürlüğü'ne teslim eden TEDES uygulanmasına başlandı. Kırmızı ışık ihlal tespit sistemlerinde 66, hız ihlal tespit sistemlerinde 36 ve 22 genel görüş kamerasıyla birlikte toplam 124 kamera ile hizmet verecek TEDES'te cezalar kesilmeye başlandı. 


Gaziantep Valiliği konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Trafik güvenliği ve düzeni Toplumun tüm kesimi için büyük önem arz etmektedir. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü olarak trafik konusunda öncelikle sürücülerin kendi can güvenliği ile yolcuların can güvenliği için çalışmalarımız 24 saat aralıksız devam etmektedir. 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun ek 16’ncı maddesi gereği, İlimizde Trafik Elektronik Denetleme Sistemleri Projesinin (TEDES) kurulumu tamamlanarak 14 Nisan 2016 tarihinde faaliyete geçmiştir. Karayollarında can ve mal güvenliğini sağlamak, düzenli ve güvenli trafik akışını temin etmek için daha önce açıklanan yol ve kavşaklarda 2015 yılında toplam 161 adet ölümlü, yaralanmalı ve maddi hasarlı trafik kazası meydana gelmiş, bir vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 105 vatandaşımız ise çeşitli yerlerinden yaralanmıştır. 2016 yılında ise toplam 23 kaza meydana gelmiş, bu kazalarda 25 vatandaşımız yaralanmıştır. Trafik kurallarına riayet etmeden araç kullanan sürücülerin yarattığı olumsuzluklar, trafik kazalarının meydana gelmesine neden olduğu gibi, trafik akışını da olumsuz yönde etkilediği tartışılmaz bir gerçektir.  Bu kapsamda ilimizde kurulan daha önce basın ve yayın kuruluşlarınca ve basın açıklaması ile yerleri belirtilen ve kamuoyuna duyurulan, TEDES projesinin amacı meydana gelen ölümlü, yaralanmalı ve maddi hasarlı trafik kazalarını azaltmak ve daha güvenli bir trafik akışı sağlamak için uygulamaya konulmuş ilimizde tespit edilen hız ve kırmızı ışık kural ihlallerine trafik para cezası yazılmaya başlanılmıştır.

TEDES'İN HIZ KORİDORU İHLAL TESPİT SİSTEMİ YERLERİ

- İpek Yolu üzeri Çimento Kavşağı ile Acarsan arası, İpekyolu üzeri Turgut Özal Köprülü Kavşağı, 

- Basra yolu Kavşağı ile Adliye arası, Abdulkadir Aksu Bulvarı üzeri Ata Kreş ile MNS kavşağı arası,

- Abdulkadir Konukoğlu Bulvarı üzeri Et Balık Kavşağı ile Köylü Garajı Kavşağı arası, Üniversite Bulvarı üzerindeki Doktorlar ışıklı Kavşağı ile Çevik Kuvvet Ezo Gelin kavşağı arası.

KIRMIZI IŞIK İHLAL TESPİT SİSTEMİ YERLERİ

- Başkarakol Kavşağı, Sultana Tıp Merkezi Kavşağı, Grand Otel Kavşağı, Binevler Kavşağı,  Yüksek Bina kavşağı, Duisburg Kavşağı, Çetinkaya Kavşağı, Otogar Kavşağı,İller Bankası Kavşağı, Tugay Basra yolu Otogar Kavşağı. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.