1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. TAŞDOĞAN SES VERDİ
TAŞDOĞAN SES VERDİ

TAŞDOĞAN SES VERDİ

Bir süreden beri Gaziantep'in sorunları konusunda basın toplantılarına ara veren Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, dün ses verdi.

A+A-

*Emniyet ve büyükşehirin etrafına çekilen duvar utanç verici

*Erken yerel seçim kulislerde dolaşıyor

Tüm şehir tedirgin

 Şehrin trafik sorununun artık dayanılmaz bir hale geldiğini, sola dönüş yasakları, çukurlar, engebeler yüzünden araçların tamirden çıkmadığını söyleyen Taşdoğan, güvenlik sebebiyle iptal edilen büyük organizasyonlarının sayısının arttığına da dikkat çekerek "AVM’lerden tutun küçük esnaf ve vatandaşlara kadar tüm şehir tedirgin" dedi.  Taşdoğan ayrıca, FETÖ operasyonlarının sadece alt kademedeki memurlarla sınırlı olmaması gerektiğini söyledi. 

MHP Gaziantep İl binasında düzenlenen basın toplantısına, MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, MHP ilçe başkanları ve partililer katıldı. Taşdoğan, Gaziantep’teki trafik sorunu, şehirde tedbir amaçlı alınan güvenlik tedbirleri ve FETÖ operasyonunda gözaltına alınan 12 bin polis hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

ARAÇLARIMIZ TAMİRDEN ÇIKMIYOR

Gaziantep’te ki trafik sorunun artık dayanılmaz bir hale geldiğini söyleyen Taşdoğan,” Şuanda şehrimiz büyük bir trafik sorunu ile karşı karşıyadır. Özellikle bazı noktalardaki sola dönüş yasakları işi iyice çığırından çıkarmıştır. Yollarda büyük çukurlar ve engebeler yüzünden vatandaşlarımızın araçları tamirden çıkmıyor. Sola dönüş yasaklarında kullanılan levhaların sayısına gösterdikleri özeni yol yapımına ve trafik sorununu çözmeye gösterselerdi, şuan bunları dile getiriyor olmazdık” dedi.

TÜM ŞEHİR TEDİRGİN

Son zamanlarda şehrin güvenlik sebebiyle iptal edilen büyük organizasyonlarının sayısının gittikçe arttığına vurgu yapan Taşdoğan, ”Elbette ki büyük bir tehditle karşı karşıya isek iptal edelim. Fakat sadece kulaktan dolma bilgilerle iptal etmek yerine gerekli önlemleri alıp emniyetli bir şekilde organizasyonlar yapılabilirdi. İptallerin sayısı arttıkça vatandaşlarımız tedirgin olmaktadır. AVM’lerden tutun küçük esnaf ve vatandaşlara kadar tüm şehir tedirgin. AVM’ler büyük ölçüde boşalmış durumda, merkezi bölgedeki esnafımız bu konudan dertli, vatandaşlarımız ise tedirginlik içinde sokağa çıkamaz oldu. Eğer ciddi anlamda bir istihbarat var ise şehrin tüm siyasi ve çözüm mercilerini toplanıp güvenlik toplantıları yapıp halkın tedirginliğinin önüne geçmek için çözümler aramalıdır”diye konuştu.

OPERASYONLAR SADECE MEMURLARA YAPILMAMALI

Son zamanlarda artan FETÖ operasyonlarına da değinen Taşdoğan, “Geçtiğimiz günlerde 12 bin polis FETÖ operasyonları çerçevesinde açığa alındı. Gaziantep Emniyet Müdürlüğünde ise resmi açıklamalara göre 86'sı rütbeli, 6'sı idari hizmetli 439 polis açığa alınmıştır. Vatan hainlerinin kökü kazınana kadar da bu operasyonlar devam etmelidir. Fakat ciddi ve belgeli delillerle bu konu derinlemesine araştırılmalıdır. Kimse mağdur edilmemelidir. Ayrıca operasyonlar sadece alt kademedeki memurlarla sınırlı olmamalıdır. Tepe noktadaki hainlerde cezalarını çekmelidir. Eğer yılanın başını ezmezseniz, kafasını size çevirip zehrini yine üzerinize sıçratır. Bu nedenle operasyonların ucu kime dayanırsa dayansın gerekli işlemler yapılmalıdır” şeklinde konuştu.

SABIRLA BEKLİYORUZ

Taşdoğan, sayısı 80 binleri 100 binleri bulacağı kamu görevlilerinin görevden uzaklaştırılması ve ihraç sürecinin başladığını belirterek, "Alt kademedeki memurlarda başlatılan bu çalışmalarda elbetteki yanlış bir takım insanlarda görevde alınmakta, açığa alınmakta, ihraç edilmektedir. MHP olarak onların dertleriyle dertlenmeye, sorunlarını çözmeye gayret ve çaba içerisindeyiz. Vatandaşların isteği şudur. Bunları buralara atayanların, bunları bu göreve getirenlerin ne zaman ifadesi alınacak sabır ve merakla bekliyoruz" dedi.

MHP BU ÜLKENİN TEMİNATIDIR

Muhittin Taşdoğan, AKP’nin koltuk değneği gibi gösterilmesine sert tepki göstererek, "Bizi kuş beyinleriyle AKP’nin koltuk değneği gibi göstermeye çalışanlar şunu iyi bilsinler, MHP duruşunu hiçbir zaman bozmamıştır, bozmaya da niyetli değildir. Ülkemiz için gözümüzü kırpmadan canımızı vereceğimizden de kimsenin şüphesi olmasın. 15 Temmuz’da da herkes görmüştür ki, MHP bu ülkenin yegane teminatıdır” diye konuştu.

ERKEN YEREL SEÇİM KULİSLERDE DOLAŞIYOR

Taşdoğan, iktidar, bu işin siyasi ayağına gider mi veya bu temizliği erken seçim yaparak mı yapar? şeklindeki bir soruya ise şu yanıtı verdi:"Şu anda erken genel seçim yok, ufukta gözükmüyor fakat erken yerel seçimle ilgili ciddi bir kulis dolaşıyor. Hangi seçimi yaptıracaksa yaptırsın sayın Binali Yıldırım kendilerine açık çek MHP hazırdır."

UTANÇ VERİCİ BİR DUVAR

Taşdoğan, Büyükşehir ve emniyet önündeki beton duvarlarla ilgili bir soruya ise şöyle yanıt verdi:"Ellerinde ciddi istihbarat varsa tedbir almaları uygundur. Ellerindeki istihbarat bilgileri kulaktan dolma ise mahallelinin konuşacağı türden bilgi ise, bu kadar alınan tedbirler tekrar halkı germektedir. Çünkü buradan sokaktan geçerken partiye gelenlerin söylediklerinden söylüyorum, başkanım sizin canınız emniyet müdürlüğünden daha mı az kıymetli? Onlar koca duvar çekmişler diyorlar. Partiye elimizi kolumuzu sallayarak geliyoruz. Ama maalesef ülkeyi terör ülkesi yapanlar utansınlar. Berlin duvarından daha utanç verici bir duvar olduğunu düşünüyorum. ama ülkeyi bu hale getirenler utansınlar." Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.