1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TARTIŞILAN ARSA İHALELERİ YAPILDI
TARTIŞILAN ARSA İHALELERİ YAPILDI

TARTIŞILAN ARSA İHALELERİ YAPILDI

Büyükşehir Belediyesi, Metro arkasında bulunan arsalarını satışına başladı. Dün ticaret + konut ve özel eğitim tesisi alanı için ihale yapıldı.

A+A-

Güvenevler'de bulunan 2 bin 352.36 m2'lik, emsal 2.5, konut+ticaret alanı ihalesine sadece Kadooğlu Grup'tan Veli Kadooğlu katıldı. Kadooğlu KDV hariç 6 milyon TL teklif verdi. Yine Güvenevler'de bulunan 7 bin 585,84 m2, emsal 1.20 özel eğitim tesisi alanı ihalesine Sedat Akdoğan katıldı. Akdoğan, KDV hariç 11 Milyon TL teklif verdi. 

Büyükşehir Belediyesi, Mimarlar Odası Gaziantep Şube Başkanı Özgür Girişken'in, mahkeme süreci devam ederken, belediye yetkililerini uyararak, iptalini ya da ertelenmesini istediği arsa satış ihalelerine başladı.

ALTINDA DÜKKANLAR OLACAK

Komisyon Başkanlığını Mustafa Dinçoğlu'nun yaptığı arsa ihaleleri yapıldı. Mülkiyeti belediyeye ait olan Güvenevler'de 2.352,36 m2 ticaret+konut olan ve muhammen bedeli 5 milyon 880.900,00 TL olan arsa ihalesine Kadooğlu gruptan Veli Kadooğlu katıldı. Veli Kadooğlu ihale için önce 5 milyon 900 bin TL fiyat verdi. İhale Komisyon Başkanı Mustafa Dinçoğlu, Kadooğlu'ndan fiyatı artırmasını istedi. Veli Kadooğlu, "Piyasanın durumunu biliyorsunuz. Bir arkadaşımın teşviki ile ihaleye giriyorum. Verdiğim fiyat uygundur" dedi. Dinçoğlu,yıllardır bekleyen bizimde üzerinde çok büyük uğraş verdiğimiz bir yer. Değerli bir alan. M2 birim fiyatı KDV dahil 2 bin 950 TL'ye geliyor. Bu fiyatları onaylamamız mümkün değil. Emsal 2.30, 15 kat konut+ticaret. Altında dükkanlar olacak yapılar" dedi. 

Veli Kadooğlu bunun üzerine 6 milyon TL fiyat verdi. 

GAZİANTEP'TE ÖZEL OKULA İHTİYAÇ VAR

İkinci ihale özel eğitim alanı ihalesiydi. Mülkiyeti belediyeye ait Güvenevler'de 7.585,84 m2, emsal 1.20, 5 kat olan özel eğitim tesisi ihalesine Sedat Akdoğan katıldı. Akdoğan ihalede 10 milyon 771. 892. 80 TL verdi. Dinçoğlu, Akdoğan'dan da fiyatı artırmasını istedi. Dinçoğlu, "Kentimizde özel okula ihtiyaç var. Bunu görmezden gelemeyiz. Kamu yararı ve mehfaatini düşünüyoruz" dedi. Akdoğan, bunun üzerine 10 milyon 800 bin TL verdi. Dinçoğlu, fiyatı yine artırmasını istedi. Akdoğan son olarak 11 Milyon TL teklif verdi. Dinçoğlu, her iki ihaleyi de komisyonun değerlendireceğini söyledi. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.