1. YAZARLAR

  2. Tamer Abuşoğlu

  3. TARİHİN EN BÜYÜK YALANI VE YANILGISI : TÜRKLER YENİLDİ -4-
Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

TARİHİN EN BÜYÜK YALANI VE YANILGISI : TÜRKLER YENİLDİ -4-

A+A-

"Barışa da, savaşa da hazırız" sloganlarıyla karşı tehdit hız kesmeden, feodal kabadayılığın ve zorbalığın ulaştığı cesareti ve cüreti göstermiştir. Barışı anladık. Size ve efendilerinize göre barışın karşılığı Türk Devleti'nin ve Türklerin teslimiyeti, emperyalizmin boyunduruğuna girmesi. Peki savaş. Kimin adına (1), Nereye kadar (2) niçin (3) kiminle (4).

Savaş: Kürt kamuflajıyla Batı gringolar (ABD-AB) adına (1), Türk Devleti ve Türkler teslim olana kadar (2), BOP projesi ve Ortadoğudaki yeni halklar hapishanesi için (3), Türklerle ve Türk Devletiyle, ayyıldızlı anti-emperyalist mensubiyetle(4). Savaş, emperyalizmin öngördüğü barışın alt yapısnı oluşturma vasıtası.

Yani barışta, savaşta sahte ve bir emperyalist çullanma senaryosunun iki ayrı sahnesisinden başkaca birşey değil.

ÇÖZÜLEN YADA ÇÖZÜLMESİ BEKLENEN TERÖR SORUNU MU? YOKSA TÜRKİYE Mİ?

2002'den bu yana terörle mücadele etmeyen, mücadele edermiş gibi bir görüntü çizen AKP'li hükümetler modeliyle karşı karşıya bulunmaktayız. Eğer aksi olsaydı "taşların bağlanıp, köpeklerin serbest bırakıldığı" böylesi bir süreç yaşanmazdı.

Türk Ordusunu mahkum eden, teröristi ise özgürleştiren ve dahi dünyada eşi ve benzeri görülmemiş bu yapı, tarihin tekerrürü ile karşılık bulabilir. "Umudumuz Allah'ta ve İngiltere de" diyen Damat Ferit'in İngiltere'yi Allah'la eşdeğer tutan ifadeleri, eylem sahasında ise İstanbul'daki İngiliz yüksek komiserine "istediğiniz bütün yurtseverleri tutukladık. Başka tutuklamamızı istediğiniz kimse varmı?" sözleri günümüzle mukayese edildiğinde "Ergenekon" tutuklularını resmetmekle kalmıyor.

Türk pelisinin Amerikan sefaretine giderek "Ergenekon" terör örgütüyle mücadele kapsamında tutuklananlarla ilgili olarak elçilik uzmanlarına verdiği brifing, yaklaşık 100 yıl sonra nerede durduğumuzu göstermiyormu 

PKK'NIN ÇEKİLME ŞARTLARI, TÜRK ORDUSU'NUN EYLEMSİZLİĞİ

Genelkurmay'ın, sınırdaki ve iç güvenlik harekatının yapıldığı bölgelerdeki tüm operasyonel birlikler ile özel kuvvetlere 3 ay önce gönderdiği 8 maddelik talimatla operasyonların durdurulduğu ortaya çıktı.

"Hizmete özel" başlıklı talimatların "Açılım" ve Oslo-İmralı görüşmelerinin kamuoyuna yansımasıyla hayata geçirilmiş olması, sürecin ne denli titiz ve planlı bir çalışmayla yürütüldüğünü gösteriyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.