1. HABERLER

  2. KÜLTÜR SANAT

  3. Tarihi Kentler Birliği okul görevi görüyor
Tarihi Kentler Birliği okul görevi görüyor

Tarihi Kentler Birliği okul görevi görüyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Tarihi Kentler Birliği’nin okul görevi gördüğünü söyledi.

A+A-

Tarihi Kentler Birliği’nin Eylül ayı toplantısı Gaziantep Büyükşehir Belediye tiyatro salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya katılan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Tarihi Kentler Birliği’nin belediyeler ve yerel yönetimler açısından büyük önem taşıdığını belirtti.

“Tarihi Kentler Birliği gelişime katkı sağlıyor”

Tarihi Kentler Birliği’nin belediyeciliğin gelişiminde önemli rol oynadığını belirten Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, “ Tarihi Kentler Birliği bizim açımızdan Kayseri’deki belediyelerin oluşturduğu en değerli birliktir. Belediye başkanları burada bir araya gelerek hem kaynaşma sağlanıyor hem de birbirlerinin yaptıkları projeleri görerek kendi şehirlerinde nasıl uygulayabileceklerini görüyorlar. Tarihi Kentler Birliği bir okul gibi burada öğrendiklerini kendi kentlerinde uygulayabiliyorlar. Bu açıdan biz Tarihi Kentler Birliği’nin tüm faaliyetlerine katılıyoruz. Ayrıca ben yönetimde de görevliyim ve aksatmadan tüm toplantılara katılıyorum. Burada kararlar alıp uygulamaya koyuyoruz. Sürekli olarak belediyelerin ilgili birimlerine eğitimler ve çalışanlar açısından teknik geziler düzenliyoruz. Çok faydalı oluyor. Bugünde Gaziantep’te olmaktan dolayı son derece mutluyuz” dedi.

“Gaziantep’te çok güzel çalışmalar yapılıyor”

Gaziantep’te son yıllarda birbirinden önemli projelerin hayata geçirildiğine dikkat çeken Mustafa Çelik, “Fatma Şahin başkanımız Gaziantep’te birbirinden değerli projeleri hayata geçirmiş. Hem doğal mirasın hem de kültürel mirasın korunması konusunda takdire şayan çalışmalar yapılmış. Her şehrin kendine özgü bir değerleri vardır. Zeugma’da bu önemli değerlerden sadece bir tanesidir. Gaziantep’in önemli bir değeri de gastronomidir. Sanayisinin de gelişmiş olması Gaziantep ekonomisi açısından son derece önemli değerlerdir.Bu değerlerin bütünüyle bir şehir kendini ifade edip marka şehir olabiliyor. Tüm bunların yanında ufku geniş bir yönetici de işin başındaysa bu anlamda gerek sayın valimiz gerekse Büyükşehir Belediye Başkanımız Gaziantep açısından büyük bir şans inşallah bundan sonra yapacakları çalışmalarla da Gaziantep’i daha iyi yerlere getireceklerdir” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.