1. HABERLER

  2. SPOR

  3. TARİHİ KARAR
TARİHİ KARAR

TARİHİ KARAR

Gaziantep'te spor kulüpleri arasında ilk kez aynı ismi kullanma kararı çıktı. Sankospor adıyla kurulan ve daha sonra Büyükşehir belediyespor'a devredilen...

A+A-

Gaziantep'te spor kulüpleri arasında ilk kez aynı ismi kullanma kararı çıktı. Sankospor adıyla kurulan ve daha sonra Büyükşehir belediyespor'a devredilen kulüp, dün yaptığı kongre ile tarihi ve çok tartışılacak bir kararı alarak adını BÜYÜKŞEHİR GAZİANTEPSPOR olarak değiştirdi. PTT birinci liginde şehrimizi temsil eden Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'un hukukçuları, bu kararın yasalara ve mevzuata uygun olduğunu ileri sürdüler. Gaziantepspor kulübü yetkilileri ise sessiz kalmayı tercih etti.

 

Dün Gaski tesislerinde yapılan kongrede mevcut başkan Osman Toprak tek listeyle gidilen seçimde yeniden görevine devam ederken kulübün yönetim kurulu 25 kişiden 30'a çıkarıldı. Mavi – beyazlı ekip, 2016 – 2017 sezonunda şehrimizi Büyükşehir Gaziantepspor ismiyle temsil ederken, renklerinde ise değişiklik yapmadı.

 

YÖNETİM SAYISI ARTTI

Yeni ismiyle Büyükşehir Gaziantepspor’un daha önce 25 olan yönetim kurulu üyelerin onayıyla 30 kişiye yükseltildi.

Önceki yönetim kurulundan Settar Konuloğlu, Murat Güneri ve Veli Kadooğlu Büyükşehir Gaziantepspor’un yönetiminde yer almadılar. Yeni listeye ise Ali Alpdoğan, Eyyüp Eruslu, Eyyüp Kavas, Mehmet Aytaç, Mesut Akın, Mustafa Özeren, Nihat Aydıngüler ve Ömer Terlemez girdi.

 

ONAYLANDI

Büyükşehir Gaziantepspor’un 176 üyesinin olduğu ve çoğunluğun sağlanması için 117 kişinin yeterli olmasına rağmen 133 üyenin kongrede yer aldığı açıklandı. Kongreye katılanların tamamı isim değişikliğinin yanı sıra yönetim sayısının arttırılması, faaliyet ve denetim raporlarını onayladılar.

 

OSMAN TOPRAK “MİSYONUMUZ DEVAM EDECEK”

İlk isminin Sankospor ve sonrasında da Gaziantep Büyükşehir Belediyespor olan kulübü yapılan genel kurulda Büyükşehir Gaziantepspor kulübü olduğunu söyleyen başkan Osman Toprak, “Kulübün bu günlere taşıyan, hizmet veren, Gaziantep’in en önemli markalarından emek verenlere şükranlarımız sunuyorum. Gerçekten bu kulüp Gaziantep’in en önemli markalarından bir tanesidir, biz hem ülkemizde hem de kentimizde nitelikli nesiler yetiştirmek ve kurulmuş olduğu günden bu yana Türk sporuna hizmet eden Büyükşehir Gaziantepspor’un bu misyonunu devam edeceğine inanıyoruz. Gaziantep’imiz Türkiye’nin neresine giderseniz gidin sanayi şehri olarak anılıyor, ekonomisi çok güçlü, gastronomi şehri olarak anılıyor, kültürü çok güçlü olarak anılıyor. Biz aynı zamanda Gaziantep’in bir spor şehri olarak anılmasını arzu ediyoruz. Bu bağlamda da kulüp olarak alt yapıya çok önem veriyoruz. Alt yapıda 3 bin 500 sporcumuz yer alıyor. Tekerlekli sandalye takımımız süper lige yükseldi. Genel kurulumuzu şereflendirenlere şükranlarımız sunuyorum” diye konuştu.

 

EROL HÜNER YASALARA UYGUN

Büyükşehir Belediyespor'un adının değiştirilerek Büyükşehir Gaziantepspor olması konusunda tartışma getirecek karar için konuşan kulübün hukukcu yöneticisi Erol Hüner, herşeyin yasalara uygun olduğunu söyledi. Hüner çeşitli örnekler vererek, Gaziantep'te ikinci bir Gaziantepspor kulübü olmasının mansuru olmadığını belirterek "bizimki Büyükşehir Gaziantepspor oldu"şeklinde konuştu.

 

İŞTE BÜYÜKŞEHİR YÖNETİMİ

Osman Toprak, Abdulkadir Gözegir, Abdullah Öğücü, Ahmet Kavsara, Ali Alpdoğan, Bülent Şahin, Cengiz Şimşek, Cevdet Akınal, Ekrem Algan, Ender Kılıç, Erol Hüner, Ersoy Şivedinli, Eyyüp Eruslu, Eyyüp Kavas, Fahrettin Kaplan, Hüseyin Aykaç, Hakkı Kılıç, İbrahim Açıkgöz, Mehmet Aytaç, Mehmet Salih Öztürk, Memik Yılmaz, Mesut Acar, Mesut Akın, Mustafa Özeren, Nihat Aydıngüler, Ömer Terlemez, Salih Sezgin, Selçuk Yıldırım, Sinan Bay, Şıh Mehmet Dabanıyastı.

 

YEDEK ÜYELER

Ömer Faruk Eryoldaş, Remzi Tabur, Ahmet Özmermer, Yunus Oflaz, Mehmet Okutan, Mehmet Karakurt, Sedat Arıkan, Aydın Karahan, Tekin Çürükoğlu, Mehmet Aslan, Mehmet Ağcaoğlu, Harun Reşit İlgen, Abdullah Aksu, Necmettin Esen, Tahir Gögüş, Hüseyin Ürkmez, Güngör Sönmez, Bilal Uygur, Hayri Turan, Hulusi Kalender, Ali Koçaslan, Ayhan Aslan, Semih Avcı, Yavuz Çağlayan, Mehmet Ergan, Mustafa Karacan, Ahmet Alpaslan, Ramazan Cihad Özcan, Haydar Demir, Barış Çividiroğlu

 

DENETİM ÜYELERİ ASİL

Ali Sezgin, İbrahim Gümüşoğlu, Mehmet Zeki Yardımcı

 

DENETİM KURULU YEDEK

 

Akın Akıncı, Mehmet Açıkgöz, Mehmet Yavuz

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum