1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. TAKIM NİYE BAŞARISIZ?
TAKIM NİYE BAŞARISIZ?

TAKIM NİYE BAŞARISIZ?

CHP İl Başkanı M.Sait Köse, haftalık değerlendirme toplantısında gündemi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in 1 Yılını değerlendirdi....

A+A-

CHP İl Başkanı M.Sait Köse, haftalık değerlendirme toplantısında gündemi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in 1 Yılını değerlendirdi. Şahin'in 1 yıllık icraatlarını başarısız bulduklarını söyleyen Sait Köse, "Katılımcı Belediyecilik dedi;  Kamil Ocak Stadyumu’nun  yeri için STK’ların, vatandaşın görüşünü değil, partisinin eski liderinin sözünü dinliyor. Trafik ve Ulaşım dedi; dinamik kavşakların durumu ortada. İmar ve Şehircilik dedi; Belediye Meclisi, imar tadilatlarından geçilmiyor. Çevre ve yeşil alanlar dedi;  Kırkayak Parkı’nda bina yapımına başladı" diye konuştu.

NE SÖYLEDİ, NE YAPTI?

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in, başkanlık koltuğunda 1. Yılını doldurduğunu söyleyen CHP İl başkanı M.Sait Köse, “Sayın Şahin göreve talip olurken 10 madde altında 1027 proje hazırlamıştı.  Katılımcı Belediyecilik” dedi; “Bugün Kamil Ocak Stadyumu’nun  yeri için STK’ların, vatandaşın görüşünü değil, partisinin eski liderinin sözünü dinliyor. “Trafik ve Ulaşım” dedi; “Dinamik kavşak sloganı ile uygulamaya koyduğu kavşakların durumu ortada. “İmar ve Şehircilik” dedi; “ Belediye Meclisi, imar tadilatlarından geçilmiyor. Kişiye özel imar tadilatları gırla gidiyor. “Çevre ve yeşil alanlar” dedi; “ Kırkayak Parkı’nda bina yapımına başladı. “Kültür-Turizm” dedi; “Suriyeliler nedeniyle Gaziantep kültürü yok oldu. Yanı başımızdaki savaş nedeniyle turizm hedefleri hayal oldu. Şahin her projesinde bizden sınıfta kaldı. Elle tutulur ciddi bir şey yapmadı” dedi.

POLİS DEVLETİ YARATILMAYA ÇALIŞILIYOR

Ülkenin ve Gaziantep’in iyi yönetilmediğini söyleyen Köse; iç güvenlik yasasının yolsuzlukların üzerini kapatmak için çıkarıldığını belirterek, "İç güvenlik yasası otoriter ve totoliter bir yasadır. Polis devleti yaratılmaya çalışılıyor. Türkiye Cumhuriyetinde ilk kez Cumhurbaşkanına örtülü ödenek verildi. Seçim öncesi bu örtülü ödenek nerede kullanılacak.Üstelik örtülü ödenek, 10 katına çıkarılmış, harcamaların nereye yapılacağının sorulamıyor. Cevap verirler mi bilmem ama CHP mecliste bunu soracak. Örtülü ödeneğin harcama bilgisi şimdi verilmiyor. Ama halk zamanı gelince bunu soracak” dedi.

IŞİD’IN GEÇİŞ ÜSSÜ OLDUK

Gaziantep'in yabancı ülkelerde IŞİD’e katılmak için geçiş yapılan şehir olarak anılır olduğunu belirten Sait Köse,  "Gaziantep’i bu tür bir unvanlı anılır hale getirenler utansınlar. Valilik geçtiğimiz günlerde açıkladı; Sınırı geçmek isteyen 471 kişi yakalanmış. Bu açıklamadan sonra 2 kişi daha yakalandı. 27 farklı ülkeden sınırı geçmek için gelmişler. Çeşitli ülkelerden Gaziantep’e gelerek, Suriye'deki çatışma bölgelerine gitmek isteyen, aralarında Türk vatandaşlarının da bulunduğu 471 kişi yakalandı. Yakalananlar arasında ilk sırada Türkler yer alırken, ikinci sırada ise 64 kişiyle Ruslar bulunuyor. Gaziantep'e gelerek Suriye'ye geçmek isteyen 173 Türkiye, 64 Rusya, 8 Libya, 7 Fas, 7 Fransa, 51 Suriye, 4 Tunus, 5 Suudi Arabistan, 11 Almanya, 2 Çin, 1 Norveç, 10 Kazakistan, 2 İtalya, 1 İsveç, 17 Doğu Türkistan, 4 Azerbaycan, 1 İspanya, 5 Tacikistan, 1 Hollanda, 3 Trinidad And Tobago, 1 Bangladeş, 1 Mısır, 3 Özbekistan, 1 Gürcistan, 1 Bahreyn, 4 Makedonya, 18 Endonezya, 2 Pakistan, 4 Kırgızistan, 4 Kuveyt, 1 Avusturya 13 Güney Afrika, 1 Filistin, 9 Mauritius, 3 Türkmenistan, 1 Nijerya, 7 Avusturya, 3 Maldivler, 1 Kanada, 3 Venezuella, 1 Irak, 1 Portekiz, 6 Ürdün, 2 Bosna Hersek, 1 Ukrayna ve 2 Belçika vatandaşı olmak üzere toplam 471 kişi yakalandı" diye konuştu.

MAHKEME KARARLARINA SAYGI YOK

Sözlü sınavla atanan okul müdürlerinin atamasının mahkeme kararı ile durdurulduğunu söyleyen CHP İl Başkanı Köse; “Okul idarecilerine yönelik yapılan sözlü sınavların tümüne, durdurulma karar verildi. Mahkeme kararı gereğince 25 Mart 2015 tarihinde 287 okul müdürlerin görevlendirilmeleri iptal edilerek söz konusu personelin eski görev yerlerine iadesi sağlandı. Ancak okullarda eğitim ve öğretimin aksamaması için bu kişiler 26 Mart 2015 tarihi itibariyle müdürlük yaptıkları kurumlara "geçici olarak görevlendirildi."Sözlü sınav işlemleri 20 Nisan - 26 Haziran 2015 tarihleri arasında yapılacak. Yani sonuç olarak usulsüzce atanan müdürler mahkeme kararına rağmen yerlerinde kaldı. Müdürlüğü kaybeden personelin mağduriyeti ise devam ediyor. İşte AKP usulü demokrasi, işte AKP usulü mahkeme kararlarına  saygı yok” şeklinde konuştu. 

MHP İL BAŞKANI'NIN TESBİTLERİ DOĞRU

CHP İl Başkanı M.Sait Köse, Gaziantep’teki yanlışları dile getirdiklerini ancak,  duyan olmadığını ifade ederek şunları söyledi:"Biz şehirdeki sıkıntıları her hafta gündeme getirmeye çalışıyoruz. Bakın MHP İl Başkanı Taşdoğan son toplantısında neler söylüyor:“U dönüşlerini yasaklamakla, sola dönüşleri yasaklamakla trafiğe çözüm getirilmez. Akıllı dediğiniz Dinamik kavşaklarınız bile iflas etti. Trafiğe çözüm getirmek için önce şu yılda en az 2 defa değiştirdiğiniz kaldırım taşlarıyla uğraşmayı bırakmalısınız. Aynı yılda bir parkı 10 defa revize etmeyi de azaltmalısınız ki, bunlar için harcadığınız zamanın onda birini trafik çözümü için harcayıp yolları biraz daha genişletmelisiniz. Kilit nokta dediğimiz yerlerdeki Parkomat sistemini tamamen kaldırıp şerit sayısını arttırmalısınız. Bu şehrin yolları küçük, parkları değil.” Hepsi bizim de katıldığımız tespitler, bizim de dile getirdiğimiz eksikler. Ancak icraata geçmesi gereken yetkililer sessiz kalıyor' dedi. 

TAKIM NİYE BAŞARISIZ?

Sait Köse, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'a yapılan transferlere de değinen Köse, "25 Milyon TL gibi yüksek meblağlarda transferler yapıldı. Bu transferler iyi yapıldıysa takım neden başarısız? Takıma harcandıysa takım neden başarısız? Transferler kötü yapıldıysa bunun hesabı verilsin. 25 Milyon nerede? Bu konuda bir açıklama bekliyoruz" dedi. Haber Merkezi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.